Zamknij

Zdrowy Kręgosłup - spojrzenie holistyczne

Zdrowy Kręgosłup - spojrzenie holistyczne
  • czwartek  kwietnia, 17.45
  • 9.04.2021
  • DziKawka Sopot, al. Niepodległości 702
Zdrowy kręgosłup - spojrzenie holistyczne zajęcia przeznaczone dla wszystkich zainteresowanych niezależnie od poziomu sprawności fizycznej oraz umiejętności ruchowych.

WAŻNE: prosimy zabrać matę i butelkę na wode. Zapisy na: dzikawka@gmail.comWspółcześnie, ludzie są zabiegani oraz przeciążeni i często, nieświadomie, szkodzą sami sobie. Siedzący tryb życia, czy nieprawidłowe nawyki są często przyczyną bólów i dolegliwości w obrębie kręgosłupa. Sekwencje podczas zajęć są programowane w spojrzeniu holistycznym, zgodnym z ideą "zdrowego ruchu" (wykorzystując elementy, m.in. jogi oraz pilatesu). Ponadto uczestniczy ćwiczą z różnorodnym sprzętem (dyski sensomotoryczne, duże i małe piłki, laski gimnastyczne, paski do jogi, szarfy itd.).Zdrowy kręgosłup obejmuje ćwiczenia wzmacniające, rozluźniające, równoważne oraz rozciągające. Skupia się na mięśniach powierzchownych oraz głębokich odpowiedzialnych za utrzymanie prawidłowej sylwetki. Zajęcia obejmują również naukę prawidłowego oddechu oraz trening mięśni dna miednicy.

Ponadto dowiesz się, jak poprawić swoją sylwetkę oraz uchronić przed zbędnym obciążaniem kręgosłupa w życiu codziennym.Spotkania trwają 1 h 15 min. Nie zwlekaj! Już dziś możesz zadbać o swoje zdrowie i samopoczucie oraz uchronić się od bólów kręgosłupa!Zajęcia poprowadzi Katarzyna Wojtera - absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku oraz Uniwersytetu Gdańskiego, zajmująca się aktywnością fizyczną kobiet w każdym wieku (począwszy od kobiet w ciąży po seniorki). Zajmuje się świadomą pracą z ciałem (duży nacisk kładąc na przekazywanie wiedzy o mięśniach dna miednicy i prawidłowych nawykach) oraz zdrowym ruchem. Ponadto, m.in. instruktorka Rekreacji Ruchowej Fitness Nowoczesne Formy Gimnastyki, trener personalny, terapeutka Bebo® (szwajcarska metoda treningu mięśni dna miednicy), specjalistka ćwiczeń mięśni dna miednicy, konsultantka pre/postnatalnej aktywności fizycznej itd. Na co dzień specjalizuje się w formach prozdrowotnych (zajęcia dla kobiet w ciąży, po porodzie, w połogu, zajęcia dla rodziców z maluszkami, Zdrowy Kręgosłup, gimnastyka dla seniorów, treningi

i konsultacje indywidualne itd.). Poza tym, prowadzi warsztaty o tematyce prozdrowotnej podczas różnego rodzaju wydarzeń czy festiwali. Cały czas doskonaląc swój warsztat bierze udział w różnego rodzaju szkoleniach, kursach oraz wydarzeniach.

kwiecień 2021


12.02 piątek 30.06 środa
Był sobie łowca - opowieść o ludziach epoki lodowcowej
11.04 niedziela 30.04 piątek
Wystawa obrazów pt. "Drzewa Życia"

Wystawa obrazów pt. "Drzewa Życia"

11 kwietnia 2021  - 30 kwietnia 2021

Czytaj więcej
24.04 sobota
Bieg Sopocka Wiosna

Bieg Sopocka Wiosna

24 kwietnia 2021 

Czytaj więcej
24.04 sobota
Partiboi69

Partiboi69

24 kwietnia 2021 

Czytaj więcej

maj 2021


7.05 piątek
Black Sun Empire