Zamknij

REKLAMA
16:02, 20.04.2019
Data świąt Wielkanocnych jest ruchoma. Wyznaczamy ją w odniesieniu do zjawisk astronomicznych. Jednak nie do końca. Błędnie zakłada się, że Wielkanoc przypada w niedzielę, po pierwszej wiosennej astronomicznej pełni Księżyca. Zasadę tę stosuje się, jednak - z pewnymi odstępstwami - raz na 19 lat ma miejsce wyjątek - z którym mamy do czynienia w tym roku.
13:11, 20.04.2019
W województwie pomorskim rozpoczęły się działania pod nazwą „Bezpieczny weekend”. Głównym zadaniem dla sopockich policjantów będzie zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym. Szczególnym nadzorem objęte zostaną główne ciągi komunikacyjne, drogi wylotowe z miast, a także rejony kościołów i cmentarzy. Funkcjonariusze będą też kontrolować okolice dworców, przystanków komunikacji miejskiej i centrów handlowych. Oprócz tych umundurowanych nad naszym bezpieczeństwem czuwać będą również nieumundurowani policjanci.
08:00, 20.04.2019
Podczas policyjnej akcji "Wielkanoc" na drogi w całym kraju może wyjechać ponad 5,5 tys. policjantów - poinformował Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego KGP. Będą wykorzystywali m.in. nieoznakowane policyjne auta z wideorejestratorami i śmigłowiec.
20:01, 19.04.2019
Policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku pełniąc służbę na terenie Sopotu w wyniku prowadzonych działań mających na celu zwalczanie przestępczości narkotykowej zatrzymali kolejne dwie osoby podejrzane o posiadanie i rozpowszechnianie narkotyków.
20:00, 19.04.2019
Pojawiły się nowe ustalenia w sprawie domniemanego gwałtu, którego miał się dopuścić Jarosław B. Były zawodnik klubu piłkarskiego Lechia Gdańsk został zatrzymany we wtorek 16 kwietnia w Sopocie. Jak ustaliła prokuratura, zgromadzony materiał dowodowy nie uwiarygadnia w stopniu wystarczającym popełnienia czynu natury seksualnej, aby objąć go zarzutem.
18:00, 19.04.2019
Muzeum Sopotu czekają prace porządkowe. Na wiosnę w ogrodzie przy Willi Claaszena przewidziano znaczne zmiany. "Pracujemy pełną parą, aby mogli Państwo w przyjemnej atmosferze, wśród drzew i kwiatów, zaczerpnąć świeżego powietrza i spokojnie spędzać czas" - piszą pracownicy sopockiego muzeum na swoim oficjalnym fanpage'u.
15:20, 19.04.2019
​Dla ludzi, którzy chcą żyć na 100% na każdej płaszczyźnie życia - emocjonalnej, zawodowej i duchowej. Dla ​osób, które chcą rozwinąć talenty i żyć z pasją realizując swoje cele. Happiness Program łączy starożytną mądrość jogi z wiedzą na temat skutecznego radzenia sobie z codziennymi wyzwaniami współczesnego życia. Jest głębokim doświadczeniem samego siebie na poziomie ciała, umysłu i ducha.
4
13:21, 19.04.2019
Do groźnie wyglądającego wypadku drogowego doszło wczoraj po południu na skrzyżowaniu ulic Andersa i Armii Krajowej w Sopocie. W wyniku zderzenia toyoty z rowerzystą, 12-letni cyklista doznał obrażeń ciała i trafił do szpitala. Policja apeluje o ostrożność i rozwagę w czasie kierowania pojazdem.
17:30, 18.04.2019
Dzisiaj, w czwartek 18 kwietnia prezydent Sopotu wraz z innymi przedstawicielami Związku Miast Polskich zainaugurowali samorządową kampanię upamiętniającą wkład Polski w integrację europejską. Na spotkaniu w łódzkim EC1 Jacek Karnowski zabrał głos w sprawie zbliżającej się piętnastej rocznicy wstąpienia Polski do Uni Europejskiej. Sopocki samorządowiec mówił m.in. o wartościach demokracji i trudach polskiej walki o wolność.
13:19, 18.04.2019
Portal CNN travel opublikował ranking "15 najromantyczniejszych miast w środkowej Europie". Wśród nich znalazł się Sopot.
08:33, 18.04.2019
Sopot będzie jednym z 37 miast, które zgłosiły chęć uczestnictwa w projekcie wdrożenia planów zrównoważonej mobilności miejskiej. Unijni eksperci przeprowadzą badania potrzeb transportowych w danych rejonach miasta. Na ich podstawie miasto określi, gdzie rozwijać infrastrukturę przeznaczoną dla pieszych, rowerzystów czy kierowców.
17:42, 17.04.2019
Kwiaciarnia Fjoł znajduje się w centrum Sopotu w zabytkowej kamienicy, przy ulicy Alei Niepodległości 787. Właściciele otworzyli firmę opartą na wieloletnim doświadczeniu i zamiłowaniu do kwiatów - jak przyznają "mamy Fjoła na punkcie kwiatów".
© esopot.pl | Prawa zastrzeżone