Zamknij

Biznes / Nieruchomości

Szukasz informacji na temat nieruchomości w Sopocie? Dobrze trafiłeś, na naszym portalu znajdziesz newsy dotyczące zmian i tendencji na rynku, poznasz ciekawe oferty i zestawienia cen mieszkań, apartamentów i lokali użytkowych. Prezentujemy wypowiedzi ekspertów, rankingi i wyjątkowe nieruchomości z Sopotu.

10:00, 29.05.2023
Rozglądasz się za wymarzonym mieszkaniem lub rozważasz inwestycję w nieruchomości? Nie wyobrażasz sobie życia poza Trójmiastem? A może szukasz sposobu na to, jak rozsądnie ulokować swój kapitał w dobie szalejącej inflacji? Jeśli na któregokolwiek z tych pytań odpowiedziałeś "tak", warto byś zwrócił swoją uwagę w stronę Gdańska, a konkretnie jego nowych dzielnic takich Orunia Górna – Gdańsk Południe. Dlaczego? Otóż nie będzie przesadą stwierdzenie, że to to właśnie tam możesz mieć okazję, by spełnić swoje marzenie.
11:31, 22.05.2023
Jeśli masz mieszkanie do wynajęcia, ale nie masz czasu na szukanie najemców i utrzymywanie kontaktu, możesz skorzystać z usług firmy Pod-klucz. To profesjonalna firma zajmująca się zarządzaniem wynajmem nieruchomości w Trójmieście. Współpracując z nią Twoje mieszkanie może przynosić korzyści i regularne wpływy na Twoje konto.
10
13:10, 01.05.2023
Invest Komfort – lider rynku nieruchomości premium z Trójmiasta kończy budowę osiedla Smolna w Sopocie. Za kilka tygodni kompleks, który powstał na skraju Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, będzie gotowy do zamieszkania. Koncepcyjnie łączy walory mieszkania w ustronnym otoczeniu zielonych terenów rekreacyjnych z pełną ofertą kulturalno-rozrywkową miasta i aglomeracji, w której żyje się najlepiej w Polsce. Jest to jedna z ostatnich inwestycji na taką skalę, zrealizowana w administracyjnych granicach miasta.
3
08:30, 16.04.2023
Dolny Sopot oraz Karlikowo to jedne z najdroższych dzielnic w Polsce. Tutejsze ulice skrywają w sobie co najmniej kilkudziesięcioletnie architektoniczne perełki, jak i nowoczesne budynki. Ile należy zapłacić, by stać się właścicielem jednej z nieruchomości w dolnym tarasie kurortu?
5
12:00, 10.04.2023
Ceny mieszkań w ciągu blisko 5 lat podrożały tutaj o ponad 35 procent. Mimo to, dzielnica pozostaje najtańszą lokalizacją w Sopocie. O których ulicach mowa?
2
10:35, 03.04.2023
Ulica Bohaterów Monte Cassino to najpopularniejsza ulica w Sopocie oraz jedna z najsłynniejszych lokalizacji w całej Polsce. Położone przy niej nieruchomości cieszą się niezwykłą atrakcyjnością. Czy życie przy Monciaku - letniej stolicy Polski - wiąże się z posiadaniem najdroższych mieszkań w Polsce?
1
09:00, 25.03.2023
Wejście na molo, restauracje przy Monciaku i... ceny nieruchomości. To niewątpliwie trzy tematy, o których dyskutują osoby zainteresowane Sopotem. Jak kształtują się wartości mieszkań przy głównej arterii miasta - Alei Niepodległości?
1
11:00, 16.03.2023
Rynek nieruchomości w Polsce jest bardzo dynamiczny i od lat notuje wzrosty. Według raportu Business Insidera, ceny nieruchomości w Polsce nadal rosną, a najwyższe stawki dotyczą nieruchomości w Świnoujściu, Zakopanem i Sopocie.
21:27, 08.03.2023
Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, który typ wynajmu mieszkań jest dla Ciebie bardziej opłacalny? Długoterminowy, czy krótkoterminowy? Obie opcje mają swoje wady i zalety. Niżej omawiamy obie opcje i pomagamy Ci dokonać wyboru, który będzie dla Ciebie najlepszy. Przygotuj się na dawkę porad i informacji, które posłużą Ci do podjęcia odpowiedniej decyzji!
1
15:36, 05.12.2022
Już po raz 32. Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa przeprowadził konkurs "Budowa Roku". Wśród wyróżnionych przedsięwzięć nie zabrakło tych, które były realizowane przez inwestorów, deweloperów oraz generalnych wykonawców z Trójmiasta.
1
00:23, 01.12.2022
Sopockie mieszkania na ogół są znacznie droższe niż w którymkolwiek z 30 największych polskich miast. To wnioski płynące z analizy przeprowadzonej przez ekspertów serwisów Morizon.pl i Gratka.pl. "W trzecim kwartale br. mediana stawek ofertowych w Sopocie wynosiła 17 205 zł co oznacza, że była o 29 proc. wyższa od warszawskiej i aż o 326,5 proc. wyższa od mediany cen w Bytomiu" - wyjaśnia Marcin Drogomirecki, analityk rynku nieruchomości i ekspert portalu Morizon.pl.
1
15:00, 27.11.2022
Sopot znany jest z nieruchomości, których ceny potrafią przyprawić o zawroty głowy. Nad polskim morzem drogie mieszkania nie dziwią nikogo. Jednak nawet w trójmiejskim kurorcie od czasu do czasu można znaleźć oferty, które wyłamują się z tego schematu.
3
13:29, 21.11.2022
Lokator na gapę, zamieniona piwnica, a może znikająca przewody kominowe? Dzisiaj postanowiłam podzielić się z Wami wiedzą, opowiadając, czego poszukujący second home w Sopocie mogą spodziewać się po tym specyficznym rynku. Na co kupujący, zwłaszcza ci przyjezdni, powinni zwrócić uwagę, a czego powinni wystrzegać się jak ognia, wybierając swoją wymarzoną nieruchomość w kurorcie. Lata doświadczenia pośredniczki działającej na sopockim rynku, pokazują, że meandry sopockiego rynku nieruchomości są dość zagmatwane i osobliwe…
15:08, 17.11.2022
Zmiana stawki opłaty uzdrowiskowej, konsultacje z mieszkańcami w sprawie zmian granic miasta, stawki podatku od nieruchomości i za posiadanie psa – to m.in. uchwały podjęte na dzisiejszej sesji Rady Miasta Sopotu. Na sesji przedstawiony został również stan realizacji tegorocznych zadań oświatowych w Sopocie.
1
10:00, 03.11.2022
Społeczne agencje najmu współpracujące z gminami mają z założenia pośredniczyć między właścicielami mieszkań i osobami, których nie stać na kredyt czy wynajem rynkowy, ale nie przysługuje im też mieszkanie komunalne. Jednak po ponad roku od wprowadzenia przepisów, które umożliwiają ich tworzenie, jak na razie nie powstał ani jeden taki podmiot. Tworzenie SAN-ów utrudnia m.in. wzrost stawek najmu mieszkań, który powoduje, że właścicielom lokali dużo bardziej opłaca się je wynajmować na komercyjnym rynku. W obecnej sytuacji SAN-y mogłyby odgrywać ważną rolę w wypełnianiu luki mieszkaniowej, która powstała w wyniku napływu uchodźców z Ukrainy.