Zamknij

poniedziałek, 13.07, godz. 18:30

Od 13.07.2020 do 13.07.2020

Towarzystwo Przyjaciół Sopotu Sopot, Józefa Czyżewskiego 12

Bilety: Obowiązują bezpłatne wejściówki.

W lipcu zapraszamy do Teatru przy Stole na spotkanie z dramatem rosyjskim. 13 lipca o godzinie 18.30 zaprezentujemy wzruszającą sztukę Olega Bogajewa obrazującą absurdalność ludzkiego losu w systemie sowieckim. Będzie to tekst pt. Rosyjska poczta ludowa i jak zapowiada autor w podtytule gabinet krzywych zwierciadeł dla samotnego emeryta. Dramat w przekładzie Tatiany Drzycimskiej czytać będą aktorzy związani z Teatrem Wybrzeże: Marzena Nieczuja Urbańska, Krzysztof Gordon i Jacek Labijak. Opiekę reżyserską sprawuje Krzysztof Gordon, opieka artystyczna i prelekcja poprzedzająca spektakl prof. Małgorzata Jarmułowicz.

Obowiązują bezpłatne wejściówki. Można pobrać je w biurze TPS (pn-pt w godz. 12 -16, czw. 13-19) oraz w kawiarni Wolny Stolik (codziennie w godz. 12-23).
Liczba miejsc ograniczona. Rezerwacja miejsca dla posiadacza wejściówki wygasa 20 minut przed rozpoczęciem wydarzenia. Prosimy o wcześniejsze przybycie.

Zapraszamy
 
Oleg Bogajew
Urodził się w 1970 r. w Sankt Petersburgu w rodzinie naukowców; od wielu lat mieszka w Jekaterynburgu. Pracował w teatrach jako montażysta sceny, oświetleniowiec, malarz. W 1993 roku zapisał się na seminarium dramaturgiczne, które w Jekaterynburskim Instytucie Teatralnym prowadzi Nikołaj Kolada. Bogajew jest autorem cieszących się popularnością groteskowych, fantasmagorycznych dramatów, w których podejmuje problem samotności ludzi starych. Ma na swoim koncie kilkanaście dramatów m.in. debiutancki Sansara oraz Telefunken, Wielki chiński mur, 33 szczęścia, Kto zabił monsieur Dantesa?, Tajny Związek Cyklistów i Martwe uszy. Jest laureatem kilku nagród, pisuje scenariusze filmowe.
Pomorska.pl
 
Rosyjska poczta ludowa to portret staruszka z zapadłej prowincji, broniącego się przed opuszczeniem i degradacją za pomocą cudownie wolnej wyobraźni. Zamiast wylewać żale Igor Żukow, wdowiec, emeryt zabija swoją samotność pisaniem listów do wyimaginowanych przyjaciół. Nagle w jego ciasnym pokoju zjawiają się koledzy albo królowa angielska Elżbieta II, Lenin albo dyrektor telewizji centralnej tym samym nędza staje się mniej widoczna, a samotność mniej dotkliwa.

To wzruszający dramat pokazujący absurd ludzkiego losu w systemie sowieckim.
Rosyjska poczta ludowa została opublikowana w 1997 roku na łamach Dramaturga. Sztukę uhonorowano w tym samym roku prestiżową nagrodą AntyBooker. W 2001 roku opowieść o Iwanie Żukowie zdobyła Golden Mask Award for Best Production słynnego londyńskiego teatru Royal Court. Kolejne realizacje dramatu Bogajewa powstały m.in. w Anglii (Old Red Lion Theatre, Sputnik Theatre), w Stanach Zjednoczonych (waszyngtońskie Studio Theatre), w Kanadzie, Niemczech, Francji i Bułgarii.
Opracowanie na podstawie: adit.art.pl; pomorska.pl

Prosimy o zapoznanie się z obowiązującym regulaminem uczestnictwa w wydarzeniach.


wtorek, 11 sierpnia 2020czwartek, 13 sierpnia 2020

czwartek, 13 sierpnia 2020

piątek, 14 sierpnia 2020

piątek, 14 sierpnia 2020

piątek, 14 sierpnia 2020poniedziałek, 31 sierpnia 2020

piątek, 14 sierpnia 2020sobota, 15 sierpnia 2020

piątek, 14 sierpnia 2020piątek, 28 sierpnia 2020