Zamknij

niedziela, 12.07

Od 12.07.2020 do 12.07.2020

Opera Leśna, Stanisława Moniuszki 12

Bilety: https://bart.sopot.pl/o-nas/aktualnosci/763-opera-lesna-otwarta-dla-zwiedzajacych

Zapraszamy do udziału w szeregu działań, którymi chcemy wspólnie przywitać RUUPsy estońskie megafony. W niedzielę 12 lipca o godzinie 12.00 rozpoczynamy szereg warsztatów, koncertów i słuchowisk.

Idea RUUPs
RUUPs to pomysł studentów estońskiej Akademii Sztuk, którzy szukali nowego sposobu kontaktu z naturą poprzez eksperymentowanie ze sztuką designu i nauką o dźwiękach. Efekt przerósł początkowe oczekiwania i szybko zdobył uznanie w całej Europie.

Głównym zadaniem tych trzech olbrzymich, drewnianych megafonów, ustawionych na skraju lasu nieopodal widowni Opery Leśnej, jest wzmacnianie dźwięków krajobrazu. Świetnie sprawdzają się również wtedy, gdy potrzebujecie schronienia przed całym światem. Tu się inaczej czyta, słucha i myśli.

RUUPs to też miejsce zabawy. Każdy dorosły może znów poczuć się mały, gdy stanie pomiędzy megafonami o średnicy trzech metrów. Każde dziecko z łatwością zamieni się zaś w leśnego skrzata, nimfę, chochlika lub wróżkę. To bardzo niepospolite miejsce, które prowokuje do niecodziennych zachowań.

PROGRAM
12.00 Loveina /koncert akustyczny/ Agata Leśniewska - wokal, Maja Biesek - gitara, Filip Arasimowicz - kontrabas
Loveina to zespół Agaty Leśniewskiej, absolwentki wokalistyki jazzowej na Akademii Muzycznej w Gdańsku, która zaprosiła do współpracy zaprzyjaźnionych muzyków. To muzyka, która otwiera się na awangardę, pielęgnując przy tym zakorzenione jazzowe brzmienia.

13.00 Warsztat muzyczny /warsztat/ Ania Broda
Ania Broda to piosenkarka, cymbalistka, kompozytorka, autorka tekstów, producentka. Wokalistka obdarzona niepowtarzalnym głosem, posługuje się techniką śpiewu białego.

14.00 Nasłuchiwanie /spacer dźwiękowy/ Marcin Dymiter
Skoncentrujemy się na rozpoznaniu najbliższego otoczenia dźwiękowego, skorzystamy z własnych uszu oraz RUUPs - estońskich megafonów. Spacer dźwiękowy umożliwia rozpoczęcie przygody dźwiękowej, refleksję nad dźwiękiem, jego jakością i wpływem, jaki na nas wywiera.

15.00 Czytanie z muzyką na żywo /słuchowisko/ aktorzy Teatru Miniatura: Wojciech Stachura i Magdalena Żulińska, muzyka: Maja Miro-Wiśniewska
Opowiemy, zagramy, a może i zaśpiewamy: o mrówkojadzie, który według innych zwierząt wygląda "dziwnie", ogłasza on leśny konkurs "zwierząt dziwnych. A czy tak jest naprawdę?
Fragmenty książki "Dziwne zwierzęta", tekst: Lotta Olsson, ilustracje: Maria Nilsson Thore, tłumaczenie: Agnieszka Stróżyk, Wydawnictwo Zakamarki.

BILETY
Udział w przywitaniu RUUPs jest możliwy po zakupie biletu uprawniającego do zwiedzenia Opery Leśnej. Szczegółowe informacje: https://bart.sopot.pl/o-nas/aktualnosci/763-opera-lesna-otwarta-dla-zwiedzajacych

Projekt zrealizowano przy pomocy finansowej Miasta Sopotu


wtorek, 11 sierpnia 2020czwartek, 13 sierpnia 2020

czwartek, 13 sierpnia 2020

piątek, 14 sierpnia 2020

piątek, 14 sierpnia 2020

piątek, 14 sierpnia 2020poniedziałek, 31 sierpnia 2020

piątek, 14 sierpnia 2020sobota, 15 sierpnia 2020

piątek, 14 sierpnia 2020piątek, 28 sierpnia 2020