Zamknij

sobota, 29.06, godz. godz. 19:00

Kościół Św. Jerzego Sopot, Tadeusza Kościuszki 1

Bilety: Wstęp wolny

Jak gra się na organach piszczałkowych? - Rękami i nogami! Dodatkowo należy zmieniać klawiatury i dobierać brzmienia. III Sopockie Wieczory Organowe poprzez przystępny program, zapowiedź konferansjera oraz możliwość oglądania akcji muzycznej z chóru na ekranie ustawionym z przodu postarają się po raz kolejny przybliżyć słuchaczom pracę organisty koncertującego.

W trzy soboty czerwca - 15.06, 22.06, 29.06 - w parafii św. Jerzego na sopockim Monciaku odbywać się będą koncerty kameralne pod nazwą III Sopockie Wieczory Organowe. Usłyszymy trzy składy kameralne: organy i altówka, duet organowy, organy i obój. Każdy z koncertów rozpocznie się o godzinie 19:00. Mimo, iż muzycy wystąpią na chórze, obecna na koncertach publiczność będzie miała możliwość śledzenia występu artystów na ekranie ustawionym przy ołtarzu. Dodatkowo usłyszymy ciekawostki o kompozytorach wykonywanych utworów oraz okolicznościach ich powstania.
 

Muzyka poważna - koncerty w Trójmieście


Sopot, kościół św. Jerzego ul. Tadeusza Kościuszki 1
wstęp wolny

15.06.2019 r. godz. 19:00 Marta Jezierska - altówka, Adam Sadowski - organy
22.06.2019 r. godz. 19:00 Agnieszka Tarnawska - organy, Jarosław Tarnawski - organy
29.06.2019 r. godz. 19:00 Michał Mogiła - obój, Waldemar Krawiec - organy

Powrót do tradycji koncertów organowych w parafii św. Jerzego w Sopocie, pozytywnie przyjęty przez licznie zgromadzoną na dwóch edycjach festiwali publiczność, daje nadzieję na to, iż Sopockie Wieczory Organowe znajdą stałe miejsce w panoramie kulturalnej Sopotu i będą wyczekiwane przez publiczność każdego roku.

Organizatorem cyklu koncertów jest Stowarzyszenie Promień Sztuki.
Wydarzenia te odbędą się przy wsparciu finansowym Gminy Miasta Sopotu.