Zamknij

niedziela, 26.05, godz. godz. 19:15

Kościół Św. Jerzego Sopot, Tadeusza Kościuszki 1

Bilety: 20 zł

Paul Phoenix jest tenorem, zdobywcą nagrody Grammy Award, członkiem zespołu King's Singers (lata 1997-2014) i założycielem instytucji Purple Vocals. Paul Phoenix wystąpi dla publiczności trójmiejskiej w recitalu i będzie to pierwszy koncert w jego wykonaniu w Polsce.

Swoją długą karierę w branży muzycznej rozpoczął w roku 1970, gdy przystąpił do chóru przy Katedrze Św. Pawła w Londynie. Występował podczas mszy z okazji Srebrnego Jubileuszu Królowej w roku 1977. Jest także znany ze swojego udziału w nagraniu utworu 'Nunc Dimittis' Burgona, 1979 w adaptacji utworu "Tinker Tailor Soldier Spy", Johna Le Carre 'przez BBC, które uzyskało Złotą Płytę.

W roku 2014 wystąpił z zespołu i założył Purple Vocals, będąc w niej coachem dla zespołów i dyrygentów, prowadząc wykłady na temat technik angażowania publiczności i prowadząc konsultacje w sprawach zatrudniania. Prowadzi działalność na szeroką skalę, jeżdżąc po całym świecie. Między innymi odbył podróż do Kolumbii, gdzie ze znanym zespołem L'Arpeggiata grał rolę Aristea w najnowszej wersji 'Orfeusza', do Chin, gdzie prowadził wykłady i pełnił rolę coacha, do USA, gdzie także pełnił rolę coacha dla Filadelfijskiego Chóru Chłopięcego, i gdzie z Amerykańskim Chórem Festiwalowym śpiewał rolę Evangelisty w 'Pasji Św. Mateusza' J.S. Bacha, pod dyrekcją Craiga Jessopa, odbył podróż do Niemiec, gdzie był solistą w Orchestrze WDR w Filharmonii w Kolonii.


poniedziałek19 sierpnia

wtorek20 sierpnia

środa21 sierpnia

czwartek22 sierpnia

wtorek27 sierpnia

wtorek3 września

wtorek10 września

wtorek17 września
© esopot.pl | Prawa zastrzeżone