Zamknij

Pomysły na suszarkę na pranie – w małym mieszkaniu i większym domu

13:17, 11.12.2023 Aktualizacja: 13:18, 11.12.2023
Adobe Stock Adobe Stock

Suszarka na pranie to niezwykle praktyczne akcesorium w domu, a jednocześnie bardzo niedocenione. Jak zorganizować miejsce na suszące się ubrania w małym mieszkaniu? Jak urządzić suszarnię na większym metrażu? Co powiesz na przestrzeń do „ogarniania” ubrań wszystkich domowników ze specjalnym kącikiem na maszynę do szycia?

Pomysły na suszarkę do ubrań w kawalerce

Do wyboru masz całe mnóstwo akcesoriów, które wymyślono specjalnie po to, aby oszczędzać czas w niewielkich kawalerkach czy M2. Suszarka na pranie może:

  • być zainstalowana na ścianie – gdy nie korzystasz z niej, po prostu ją ukrywasz w estetycznej obudowie,
  • nie tylko rozkładać się tradycyjnie, ale mieć też teleskopowe drążki, które pozwalają ją poszerzyć i dostosować do aktualnej ilości prania,
  • być stawiana na wannie lub w wannie.

Jak zorganizować domową suszarnię? Maszyna do szycia jako miły dodatek

Miejsce na suszarnie musi być dobrze wentylowane, najlepiej jeśli jest w nim uchylne okno. Oprócz miejsca na suszarkę na pranie, przyda się też blat do składania i segregowania ubrań. Jeśli zaplanujesz większy blat, możesz na nim zorganizować miejsce, w których stanie wymarzona maszyna do szycia. Zaplanuj wówczas dodatkowe przegródki do przechowywania akcesoriów do szycia i pielęgnacji odzieży. Przyda się również deska do prasowania.

Czy domowa suszarnia musi mieć przyłącze do kanalizacji?

Jeśli planujesz w niej tradycyjną, stojącą suszarkę na ubrania, to suszarnia nie musi mieć podłączenia do odpływu. Jeśli chcesz postawić w niej suszarkę automatyczną… również niepotrzebna jest kanalizacja! Wystarczy zasilanie do prądu – woda odwirowywana z suszących się ubrań jest skraplana do specjalnego pojemnika, który trzeba zwykle opróżniać co cykl suszenia. W idealnym planie domu pokój na suszarnię znajduje się blisko łazienki lub kuchni. Klasyczna, rozkładana suszarka na pranie też się przyda takim pokoju, aby bezpiecznie suszyć delikatne tkaniny.

Składanie ubrań zajmuje Ci dużo czasu? Zainstaluj w pralni głośniki Bluetooth albo inny sprzęt, który pozwoli Ci na słuchanie podcastów, audiobooków i muzyki. Stwórz z domowej suszarni miejsce do kreatywnych prac, w których szycie ubrań i dodatków na maszynie do szycia będzie prawdziwą przyjemnością.

(Artykuł promocyjny)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%