Zamknij

sobota, 23.02, godz. 12:00

Dworek Sierakowskich Sopot, Józefa Czyżewskiego 12 mapa

Bilety: 30-100 zł

To przede wszystkim całodniowy event z gitarą akustyczną w tle. W programie imprezy warsztaty gitarowe oraz koncert trzech różnych gitarzystów obracających się w stylistyce fingerstyle.Znawcy gitary - Fingerstyle - określają jako "technika gry na gitarze pozwalająca stworzyć iluzję gry kilku gitarzystów jednocześnie." To że współcześnie gitara fingerstyle jest coraz bardziej popularna oznacza, że jest coraz więcej osób świadomych i zorientowanych w dobrej muzyce.

W trakcie koncertu usłyszymy autorskie kompozycje wszystkich gitarzystów oraz kilka utworów stworzonych specjalnie na to wydarzenie, które artyści wykonają wspólnie na zakończenie koncertu!

Nie wiemy, czy już w pełni zdajesz sobie sprawę, że Fingerstyle Guitar Evening to wydarzenie na którym warto być?

TERMIN:
Sobota, 23 lutego 2019 r. 
Dworek Sierakowskich / Kawiarnia Artystyczna Młody Byron w Sopocie

PLAN IMPREZY:
12:00 - 15:00 Warsztaty
18:00 Koncert

WYSTĄPIĄ:

Piotr Krępeć - gitarzysta akustyczny zaliczany do grona gitarzystów fingerstyle.
Nowy album "Movement in Silence", wydany przez KMC, stanowi jednak dalekie odejście od typowo fingerstyle'owej konwencji. Ekwilibrystyka gitarowa ustępuje miejsca nowym zainteresowaniom twórcy. 
Dwukrotnie koncertował w Chinach - w roku 2018 wystąpił jako gość specjalny na największym w Chinach festiwalu gitarowym Zhejiang Guitar Festiwal 2018, a w roku 2016 podczas Tournee w Chinach zagrał 8 koncertów. 
W roku 2018 nagrał gitarę do piosenki Edyty Górniak "Dom dobrych drzew" oraz serialu TVP1 "Leśniczówka". W roku 2012 skomponował i nagrał muzykę do filmu "Podróż z bagażem podręcznym" w reżyserii Arka Biedrzyckiego, prezentowanego na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w CANNES.
www.piotrkrepec.com

Szymon Białek - gitarzysta akustyczny, kompozytor, realizator dźwięku. Zafascynowany gitarą akustyczną, jej brzmieniem i możliwościami, poświęcił się zgłębianiu tajników gry na tym instrumencie i rozwijaniu indywidualnego stylu gry oraz kompozycji. Charakteryzuje go dążenie do łączenia różnych gatunków muzycznych (muzyka akustyczna, rockowa, jazz, world music), wyraźna melodyka, bazowanie na czystym, akustycznym brzmieniu, technice fingerstyle i gra w oparciu o alternatywne, modalne strojenie instrumentu.
Zdobywca II miejsca w gitarowym konkursie Warsaw Fingerstyle Festival 2015 oraz I miejsca i nagrody publiczności podczas Fingerstyle Sopot Festival 2015.
Założyciel studia nagraniowego TheToneNation, zajmującego się realizacją jego muzycznych pomysłów oraz rozwijającego specjalizację w dziedzinie rejestracji, kompozycji i produkcji szeroko pojętej muzyki akustycznej.
www.szymonbialek.com

Filip Fiebiger - gitarzysta, kompozytor, samouk. Funkcjonujący na styku świata jazzowego oraz gitary fingerstyle. 
Laureat konkursów gitarowych Acoustic Guitar Battle i T. Burton Fingerstyle Festival. 
W 2015 wydał swoją solową jazzowo-fingerstyle'ową płytę "As I hear it".
Z Tomaszem Klepczyńskim jako Common Tones tworzy improwizowaną muzykę ilustracyjną. Wraz z Piotrem Krępeciem i Szymonem Białkiem współtworzy inicjatywę Fingerstyle Guitar Evening. 
Brał udział również w różnych innych przedsięwzięciach, współpracując z Bałtyckim Teatrem Dramatycznym, Teatrem Variete Muza, Teatrem Nowym w Słupsku (musical Cabaret) czy zespołem Raggafaya w koncercie Unplugged w studiu koncertowym Radia Koszalin.
www.filipfiebiger.pl


niedziela26 maja

poniedziałek27 maja

wtorek28 maja

środa29 maja

czwartek30 maja

piątek31 maja

sobota1 czerwca

niedziela2 czerwca

czwartek6 czerwca

piątek7 czerwca

niedziela9 czerwca

czwartek13 czerwca

piątek14 czerwca

czwartek20 czerwca

piątek21 czerwca

czwartek27 czerwca

piątek28 czerwca
© esopot.pl | Prawa zastrzeżone