Zamknij

sobota, 19.01, godz. 10:30

Sopot, Plac Kuracyjny

Bilety: 50zł

Do sopockiego Grand Prix Trójmiasta dołącza bieg Sopocka Zima! Start usytuowany będzie przy Sopockim Molo, a biuro zawodów na Placu Kuracyjnym. Trasa poprowadzona zostanie w całości plażą.Pierwszy start odbył się w grudniu w Gdańsku, gdzie wystartowała rekordowa liczba biegaczy i kijkarzy, był bieg i marsz mikołajkowy, tymczasem nadszedł czas zabawy i pora wziąć udział w imprezie karnawałowej! W styczniu trasa poprowadzi nas po plaży, a start odbędzie się przy Molo, czy jest bardziej charakterystyczne miejsce w Sopocie?

W tej edycji do sopockiego Grand Prix Trójmiasta dołącza MOSiR Sopot ze swoją Sopocką Zimą, zatem te dwie imprezy będą połączone, co zawodnikom przyniesie same korzyści - więcej kategorii wiekowych, więcej nagród i jeszcze lepszą oprawę i zabezpieczenie trasy. Każdy uczestnik zmierzy się z ośmiokilometrową trasą, która w całości została wyznaczona po plaży. Co ciekawe, by uniknąć tłoku i lawirowania biegaczy pomiędzy kijkarzami, organizatorzy planują odrębne starty w innych kierunkach. Na północ ruszą biegacze, na południe kijkarze. Trasa obu dyscyplin będzie jednak niemalże identyczna, ponieważ poprowadzona właśnie piaskiem, który mimo braku wzniesień, zdecydowanie urozmaici rywalizację.

Na mecie każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy medal, będący częścią kolekcji tworzącej spory trzymasztowy okręt na zakończenie cyklu. Dodatkowo wszyscy mogą liczyć na ciepły posiłek, kawę i herbatę i słodką przekąskę, będzie też miejsce, by zostawić depozyt i schować się w zamkniętym namiocie przed wiatrem czy mrozem.

W Sopocie rano dodatkowo wystartują dzieci i młodzież, które pokonają specjalnie przygotowane dla nich dystanse i powalczą o trofea na podium ze swoimi rówieśnikami. 19 stycznia szykuje się bardzo interesująca impreza, na którą już teraz zapraszamy wszystkich serdecznie! Zachęcamy też do przygotowania karnawałowych przebrań.


czwartek27 czerwca

piątek28 czerwca

sobota29 czerwca

niedziela30 czerwca

wtorek2 lipca

czwartek4 lipca

niedziela7 lipca

czwartek11 lipca

niedziela14 lipca

czwartek18 lipca
© esopot.pl | Prawa zastrzeżone