Zamknij

sobota, 19.01, godz. 10:30

Sopot, Plac Kuracyjny

Bilety: 50zł

Do sopockiego Grand Prix Trójmiasta dołącza bieg Sopocka Zima! Start usytuowany będzie przy Sopockim Molo, a biuro zawodów na Placu Kuracyjnym. Trasa poprowadzona zostanie w całości plażą.Pierwszy start odbył się w grudniu w Gdańsku, gdzie wystartowała rekordowa liczba biegaczy i kijkarzy, był bieg i marsz mikołajkowy, tymczasem nadszedł czas zabawy i pora wziąć udział w imprezie karnawałowej! W styczniu trasa poprowadzi nas po plaży, a start odbędzie się przy Molo, czy jest bardziej charakterystyczne miejsce w Sopocie?

W tej edycji do sopockiego Grand Prix Trójmiasta dołącza MOSiR Sopot ze swoją Sopocką Zimą, zatem te dwie imprezy będą połączone, co zawodnikom przyniesie same korzyści - więcej kategorii wiekowych, więcej nagród i jeszcze lepszą oprawę i zabezpieczenie trasy. Każdy uczestnik zmierzy się z ośmiokilometrową trasą, która w całości została wyznaczona po plaży. Co ciekawe, by uniknąć tłoku i lawirowania biegaczy pomiędzy kijkarzami, organizatorzy planują odrębne starty w innych kierunkach. Na północ ruszą biegacze, na południe kijkarze. Trasa obu dyscyplin będzie jednak niemalże identyczna, ponieważ poprowadzona właśnie piaskiem, który mimo braku wzniesień, zdecydowanie urozmaici rywalizację.

Na mecie każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy medal, będący częścią kolekcji tworzącej spory trzymasztowy okręt na zakończenie cyklu. Dodatkowo wszyscy mogą liczyć na ciepły posiłek, kawę i herbatę i słodką przekąskę, będzie też miejsce, by zostawić depozyt i schować się w zamkniętym namiocie przed wiatrem czy mrozem.

W Sopocie rano dodatkowo wystartują dzieci i młodzież, które pokonają specjalnie przygotowane dla nich dystanse i powalczą o trofea na podium ze swoimi rówieśnikami. 19 stycznia szykuje się bardzo interesująca impreza, na którą już teraz zapraszamy wszystkich serdecznie! Zachęcamy też do przygotowania karnawałowych przebrań.

© esopot.pl | Prawa zastrzeżone