Zamknij

sobota, 15.06, godz. godz. 12:00 - 14:00

Muzeum Sopotu Sopot, ks. Józefa Poniatowskiego 8

Serdecznie zapraszamy na wykład połączony z oprowadzaniem kuratorskim po wystawie "Cisza przed burzą. Lato 1939 roku w Sopocie". Zwiedzających po ekspozycji oprowadzi kuratorka wystawy Jagoda Załęska - Kaczko.

Wystawa między innymi obrazuje, jak wyglądało życie mieszkańców Sopotu w przededniu wybuchu II wojny światowej. Co może się wydawać zaskakujące, toczyło się ono wówczas niemal normalnym trybem. Nadal odbywały się imprezy i spotkania towarzyskie w hotelach i klubach, rodziny odpoczywały i korzystały z uroków plaży i morza.

Ekspozycję podzielono na dwie części. Pierwsza z nich w głównej mierze koncentruje się wokół codziennego życia w sopockim kurorcie, druga poświęcona została nazyfikacji Sopotu. Część informacyjną dopełniają eksponaty: przewodniki po Sopocie i kasynie z lat 30., zdjęcia plażowiczów, plaży i molo, plakaty, wycinki z prasy, repertuar kin i klubów oraz korespondencja z lata 1939 roku. Całość uzupełniają fragmenty filmów kinowych, kroniki filmowe oraz muzyka z lat 30. Ekspozycję wzbogacają także oryginalne przedwojenne stroje.
https://www.facebook.com/events/2303550539883208/


wtorek22 października

środa23 października

czwartek24 października

piątek25 października

sobota26 października

niedziela27 października
© esopot.pl | Prawa zastrzeżone