Zamknij

Majówka z dzieckiem blisko Trójmiasta - ciekawe miejsca i atrakcje na weekend 2022

17:35, 31.03.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 12:19, 22.04.2022
Skomentuj Fot. Kaszubski Park Miniatur / Zwierzaki Nad Potokiem /  U Młynarza - Zagroda Edukacyjna w Mokrym Dworze Fot. Kaszubski Park Miniatur / Zwierzaki Nad Potokiem / U Młynarza - Zagroda Edukacyjna w Mokrym Dworze

Majówka jest świetną okazją, aby odpocząć od codziennych obowiązków i spędzić czas z rodziną. Gdzie warto się wybrać? W Trójmieście i okolicach czeka na Was wiele możliwości. Znajdziecie tu atrakcje i miejsca, które na pewno Was zaskoczą, a dzieci ucieszą się z oryginalnej wycieczki. 

Spis treści:

Atrakcje i miejsca na majówkę z dzieckiem blisko Trójmiasta - 2022 wybrane oferty:

Atrakcje i miejsca na majówkę z dzieckiem blisko Trójmiasta – 2022 wybrane oferty

Majówka jest świetną okazją, aby poznać uroki naszego regionu. Dzięki wycieczce poza Trójmiasto odpoczniecie od zgiełku miasta i nabierzecie energii na kolejne dni. Sprawdźcie, gdzie warto wybrać się całą rodziną. 

Zwierzaki Nad Potokiem – blisko Trójmiasta z dzieckiem

Fot. Zwierzaki Nad Potokiem / blisko Trójmiasta z dzieckiem

Gdzie: Nad Potokiem 5, 83-031 Żukczyn

Ta magiczna lokalizacja znajduje się w Żukczynie, około 30 minut samochodem od Sopotu. Na miejscu zobaczymy blisko 30 gatunków zwierząt, nakarmimy z ręki alpaki, lamy, kozy, owce, daniele, a także kucyki. Pojemnik z karmą otrzyma każdy chętny. Odwiedzający mogą także pogłaskać emu czy pójść na spacer z alpaką.

– Dzieci chodzą też po belach siana, siadają na duży traktor czy na "wozidle". Inną atrakcją jest plac zabaw oraz duża piaskownica z zabawkami. Po wcześniejszym umówieniu można również zorganizować u nas ognisko – mówi Jacek Kisilewicz ze Zwierzaków nad Potokiem. 

W deszczowe dni warto pamiętać o zabraniu ze sobą butów na zmianę. Na miejscu znajduje się także kilka ławek z parasolami oraz altana, w której można usiąść i schronić się przed deszczem.

– Fajne miejsce na godzinny wypad z dziećmi. Zwierzęta są zadbane, przy zakupie wejściówki dostaje się kubek z jedzeniem do karmienia. Emu daje się przytulić, reszta zwierzaków daje się głaskać. Dla maluchów super sprawa – podzieliła się doświadczeniem użytkowniczka Kat za pośrednictwem opinii Google.  

Leśny Ogród Botaniczny

 

Gdzie: Marszewska 5, 81-081 Gdynia

Choć ogród znajduje się w Gdyni, wciąż wiele osób nie ma pojęcia o jego istnieniu. A szkoda! Miejsce liczy aż 50 ha powierzchni. Znajdziecie tu tematyczne kolekcje roślinne, które prezentują poszczególne gatunki oraz fragmenty zbiorowisk roślinnych – leśnych i tych związanych z kompleksami lasów. – "Marszewo" ma również "dzikie", niekoszone fragmenty, w których ogrodnikiem jest natura. W ten sposób dbamy o różnorodność biologiczną, zwłaszcza o florę lokalną i owady zapylające – można przeczytać na stronie. Do dyspozycji odwiedzających dostępne są także szlaki edukacyjne w części leśnej – Szlak Alicji w Krainie Czarów i Szlak Korzeni. 

Szlak Alicji w Zaczarowanym Lesie jest polecany przede wszystkim dla rodzin z dziećmi. Czas jego przejścia to około 30-45 minut, ścieżka liczy 624 m.  Podczas spaceru natraficie na tablice edukacyjne, a także takie atrakcje jak ogromna ławka czy wielkie grzyby i owady. Trasa nie jest jednak polecana dla osób z wózkiem ze względu na długie i strome schody. 

Szlak Korzeni jest nieco dłuższy, liczy 1,5 km długości. – Szlak Korzeni poświęcony jest nie tylko korzeniom jako takim, ale również korzeniom użytkowania przyrody na Pomorzu – możemy przeczytać na stronie Leśnego Ogrodu Botanicznego. Po drodze znajdziecie domki – drwala, grzybków i zielarki. Jest to miejsce przystosowane do osób na wózkach oraz z wózkami dziecięcymi. 

– Super pomysł na miejsce na spacer zarówno z rodziną, jak i we dwoje. Dwie trasy spacerowe bardzo przyjemne, stworzone głównie pod dzieci, ale jednocześnie przyjemne dla dorosłego. Altany z ogniskiem jak dla mnie strzał w dziesiątkę. Idealne miejsce, żeby upiec sobie kiełbasę pośrodku lasu. Można rozbić się pod dachem lub na trawie – napisał pan Łukasz. 

Teren ogrodzony ogrodu dostępny jest w ograniczonym zakresie, w dni robocze, w godzinach 10:00-15:00. Ogólnodostępna przez cały tydzień jest część leśna, ze szlakami edukacyjnymi: Alicji w Zaczarowanym Lesie i Szlakiem Korzeni, które znajdują się poza ogrodzonym terenem.

Wydmy w Łebie – wyjątkowa atrakcja dla dzieci na majówkę

Wydmy w Łebie – wyjątkowa atrakcja dla dzieci na majówkę

Gdzie: Rąbka, 84-360 Łeba

Morze, lasy, wydmy i widoki jak na pustyni. Pomysł brzmi jak idealny plan do ucieczki od miejskiego gwaru. Można go zrealizować na terenie Słowińskiego Parku Narodowego. Chroniony obszar zlokalizowany jest dwa kilometry od Łeby. Trasa z Sopotu wynosi niepełna 100 kilometrów i w 1,5 godziny można pokonać ją samochodem. Wygodnym środkiem transportu będzie również pociąg. Wśród turystów popularnością cieszą się przejazdy meleksem.

– Słowiński Park Narodowy odwiedzany jest przez tysiące turystów, zamiłowanych w pięknie i zmienności jego krajobrazu. By zachować to jedno z najcenniejszych ogniw rodzimej przyrody, jaką bez wątpienia jest Kraina wody, wiatru i piasku, do uprawiania turystyki wyznaczono reprezentatywne, wybrane obszary Parku – informują przedstawiciele SPN.

W okolicach Łeby skorzystać można ze specjalnie zorganizowanych ścieżek przyrodniczych. Część obserwowanych po drodze zwierząt i roślin można spotkać tylko w tej części kraju. Zapierający dech w piersiach widok czeka nas dopiero na końcu podróży. Wydmami ekscytują się zarówno dzieci, jak i dorośli. 

Dorośli płacą za wstęp do Słowińskiego Parku Narodowego siedem złotych. Uczniowie, studenci, emeryci oraz inne osoby uwzględnione mogą skorzystać z biletu ulgowego w cenie 3,50 zł. Opłat nie pobiera się od dzieci do siódmego roku życia.

Fokarium Stacji Morskiej im. Prof. Krzysztofa Skóry Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego w Helu

Fot. Wojtek Czuchryta / Fokarium Facebook

Gdzie: Stacja Morska Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego, Morska 2, 84-150 Hel

Fokarium jest jedną z głównych atrakcji Helu. Miejsce składa się z kompleksu trzech basenów hodowlanych z wodą morską, kilku małych basenów-separatek (dla osobników młodych i chorych wymagających rehabilitacji) i budynku dydaktyczno-laboratoryjnego z wystawą muzealną, salą seminaryjną, małym kinem oraz oknami pozwalającymi obserwować foki pod wodą. 

Fokarium jest otwarte codziennie od 9:30 do 16:00. Największą popularnością cieszą się karmienia fok z prelekcją, w którym istnieje możliwość uczestnictwa od poniedziałku do piątku o godzinie: 11:00 i 14:00. Wejścia na teren ośrodka dokonuje się przez bramkę automatyczną. Wstęp kosztuje pięć złotych. Za skorzystanie z oferty nie płacą dzieci do trzeciego roku życia oraz osoby poruszające się na wózkach.

– Ciekawe miejsce na wizytę zarówno z dziećmi, jak i dla starszych. Warto zajrzeć na godziny karmienia fok i ciekawą prelekcję. Wspaniałe miejsce popularyzujące wiedzę naukową o tych wrażliwych, zagrożonych stworzeniach – podzieliła się opinią pani Marta. 

[ZT]35[/ZT]

Osada Łowców Fok w Rzucewie – z dzieckiem na majówkę blisko Trójmiasta

Osada Łowców Fok w Rzucewie – z dzieckiem na majówkę blisko Trójmiasta

Gdzie: 9, Nad Zatoką, 84-100 Rzucewo

Rzucewo to niewielka wieś kaszubska położona w powiecie puckim. Od ponad 100 lat jest jednak ważnym miejscem na mapie Pomorza. Na terenie miejscowości odnaleziono pozostałości osady łowców fok, którzy mieszkali na tym terenie kilka tysięcy lat przed naszą erą. Miejsce stało się ważnym punktem badawczym osadników z epoki kamienia. Turyści mogą zwiedzać otwarty w Rzucewie Park Kulturowy.

– Przy ścieżce edukacyjnej możemy oglądać rekonstrukcje archeologiczne: chaty słupowej, półziemianki, pracowni obróbki siekier kamiennych pieca garncarskiego. Z platformy widokowej możemy podziwiać panoramę Półwyspu Helskiego, fragment Kępy Oksywskiej i Rezerwat Beka. Trasa edukacyjna została wytyczona w miejscach dawnych wykopalisk – informują przedstawiciele Parku.

Na miejscu można odwiedzić również Chatę Kaszubską, w której obejrzycie wystawy poświęcone odkryciom archeologicznym. Przechadzając się ścieżką, zobaczycie pracownię obróbki siekier kamiennych i dłubanek, piec garncarski, chatę słupową, półziemiankę czy grób i chatę szamana. Warto również wejść na platformę, z której rozlega się piękny widok na panoramę Zatoki Puckiej. 

Osada Łowców Fok jest otwarta dla zwiedzających od wtorku do niedzieli w godzinach 08:00-16:00. Wstęp kosztuje cztery złote. Uczniowie, studenci i emeryci mogą skorzystać z biletu ulgowego w cenie dwóch złotych.

– Dobre miejsce na spacer z dziećmi. W pobliżu jazda konna. Ładna platforma widokowa na morze. W dobrych warunkach pogodowych widać Hel – przekonuje pani Aga. 

Nadleśnictwo Kaliska – Arboretum Wirty. Leśny Ogród Dendrologiczny – atrakcje na majówkę

Nadleśnictwo Kaliska – Arboretum Wirty. Leśny Ogród Dendrologiczny – atrakcje na majówkę

Gdzie: Wirty 3a, 83-224 Borzechowo

Uwielbiasz przyrodę? Lubisz spacerować i oglądać różne gatunki roślin? Arboretum Wirty będzie strzałem w dziesiątkę. Czeka tu na Was wiele niezapomnianych przeżyć przyrodniczych. 

– Odwiedzając nasze Arboretum, trzeba koniecznie zobaczyć jedynego w Polsce orzecha pośredniego „Wirty”, który jest mieszanką orzecha włoskiego i czarnego. To nasz senior, którym bardzo lubimy się chwalić – przekonuje miejsce. – Spotkać trzeba się też z najstarszą i największą w Polsce jodłą grecką, która nie lubi, gdy turyści o niej zapominają. Duże wrażenie robi drzewo z dwoma rodzajami liści: graba i dęba powiewającymi na wietrze na grabie pospolitym odm. dębolistnej. A na deser… gruszki na wierzbie. Wszystkich naszych tajemnic nie zdradzimy, trzeba je odkryć samemu. 

Od kwietnia do września miejsce jest czynne codziennie od 9:00 do 20:00. Poruszać można się tu w dowolnych kierunkach, bądź po wyznaczonych trasach według mapy.

– Fantastyczne miejsce dla miłośników przyrody. Roślinne ZOO pełne egzotycznych gatunków nigdzie indziej niespotykanych w Polsce. Wiele 15-letnich okazów, a nawet starszych. Warto wpaść w okolicach maja, ale i jesienią jest pięknie – pisze pan Arkadiusz. 

Kaszubski Park Miniatur – majówka z dzieckiem na Kaszubach

Kaszubski Park Miniatur – majówka z dzieckiem na Kaszubach

Gdzie: Kartuska 30, 83-329 Strysza Buda

Jeżeli chcecie poczuć się jak Guliwer wśród liliputów i wybrać się w podróż dookoła świata – Kaszubski Park Miniatur będzie doskonałym wyborem. Zobaczycie tu m.in. Statuę Wolności, Sfinksa, Big Bena, Krzywą Wieżę z Pizy, a nawet twarze amerykańskich prezydentów wykute w skale. 

– W jednym miejscu, w jednej skali 1:25, można zobaczyć wierne kopie najbardziej charakterystycznych obiektów Kaszub, Polski i świata. Przygotowujemy modele najbardziej znanych obiektów – m.in. kościołów, zamków, dworków i innych ciekawych budowli. Odtworzona została osada kaszubska, są latarnie morskie. Chcemy, aby park oprócz walorów estetycznych pełnił rolę edukacyjną. Marzy nam się mapa Kaszub, gdzie oglądając obiekty w mikro skali, będziemy mogli zaplanować sobie wycieczkę, gdzie pojechać w czasie urlopu czy weekendu – przekonują właściciele obiektu. 

Waszą wycieczkę umili wizyta w gabinecie śmiechu z krzywymi zwierciadłami czy w krainie czarów, w której spotkacie postacie z bajek i baśni. Na miejscu znajduje się także mini zoo, którego mieszkańcami są miniaturowe owieczki, kucyk i osiołek. Najodważniejsi natomiast mogą wybrać się do zamku strachu. Na terenie parku działa punkt gastronomiczny oraz miejsce na grilla i ognisko. Zakupicie tu również pamiątki i gadżety.

– Świetna zabawa dla dzieci i dorosłych! Miniatury i giganty są realistycznie odtworzone, "nauczą" paru faktów historycznych, geograficznych i przyrodniczych, bardzo ładnie prezentują się na zdjęciach i każdego zainteresują. Oprócz tego mamy kolekcję przeróżnych pojazdów dla fanów motoryzacji i filmu (np. interceptor z Gwiezdnych Wojen), duży, pięknie położony teren, gdzie sympatycznie się spaceruje, całkiem dobre jedzonko i mnóstwo atrakcji dla dzieci. Każdy mile spędzi tu czas – można przeczytać wśród opinii Google. 

Od 29 kwietnia do 30 września Park Miniatur jest czynny codziennie od 9:00 do 19:00 (w niedziele i święta od 10:00 do 17:00). 

U Młynarza - Zagroda Edukacyjna w Mokrym Dworze - majówka z dzieckiem blisko Trójmiasta

U Młynarza - Zagroda Edukacyjna w Mokrym Dworze - majówka z dzieckiem blisko Trójmiasta

Gdzie: Mokry Dwór 1B, 83-021 Mokry Dwór

Zagroda Edukacyjna „U Młynarza” to idealny kierunek, aby odpocząć od zgiełku miasta. Miejsce zlokalizowane jest między Gdańskiem a Pruszczem Gdańskim. Od razu po przyjeździe Waszym oczom ukaże się ponad stuletni wiatrak Paltrak, który może poszczycić się bogatą historią. Został powołany w 1903 roku w Wyszogrodzie, w powiecie płockim – w związku z czym przetrwał aż dwie wojny. W 2016 roku został przeniesiony i ponownie wzniesiony w Mokrym Dworze. 

Na terenie zagrody znajduje się niecodzienny plac zabaw dla dzieci, miejsce na ognisko oraz piknik. Zarówno starszych, jak i młodszych zachwycą zwierzęta w mini zoo. Zobaczycie (a nawet nakarmicie) m.in. kozy, owce, osiołki czy gęsi. Mieści się tu również zadaszona wiata oraz piec chlebowy, w którym powstają świeże wypieki – można je zamówić na Facebooku lub telefonicznie. Warto dodać, że miejsce zdobyło wyróżnienie w konkursie na najlepszą zagrodę edukacyjną 2021 roku.  

– Bardzo miła obsługa, możliwość zwiedzenia młyna i spędzenia czasu ze zwierzętami. Młode kózki chętnie bawią się z dziećmi, owieczki biegają, a osiołki czekają, by je pogłaskać i nakarmić. Jest też trochę ptactwa. Warto się wybrać i zobaczyć to wszystko na własne oczy – przekonuje pan Piotr. 

Ocean Park Władysławowo - atrakcje dla dzieci majówka

Ocean Park Władysławowo - atrakcje dla dzieci majówka

Gdzie: Żwirowa 23, 84-120 Władysławowo

Są tu miłośnicy podwodnego świata? We Władysławowie czeka na Was aż 20 hektarów pełnych atrakcji. Zobaczycie tu idealny do pamiątkowych zdjęć wodospad, żywe rekiny i ryby tropikalne, mini plażę czy wioskę rybacką. Dzięki wizycie w papugarni poczujecie się jak na tropikalnej wyspie, a ogromne klocki lego pobudzą Waszą kreatywność. Najmłodszych zachwyci interaktywny wieloryb, czyli animowana postać na dużym ekranie, z którą można przeprowadzić rozmowę. 

– W Ocean Parku nie tylko mamy okazję spotkać się ze zwierzętami morskimi wykonanymi w skali 1:1 w tym największym na świecie 34-metrowym płetwalem błękitnym, ale również dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy o ich podwodnym życiu – przekonuje miejsce. 

Na miejscu skosztujecie również smaków oceanu. Ocean Bar składa się z głównej gastronomi, gdzie zjecie rodzinny obiad oraz kawiarni, w której możecie delektować się pysznym deserem, obserwując zabawę pociech na placu zabaw pod opieką animatorów.

– Polecam. Trochę zwiedzania, troszkę chodzenia po ścieżkach, dużo zabawy na ogromnym placu zabaw. Bardzo duży wybór atrakcji dla najmłodszych i starszych dzieci. W cenie biletu trampoliny, dmuchańce, kulki, huśtawki, zamki, domki, zjeżdżalnie... Rodzice mają gdzie usiąść podczas gdy dzieci szaleją na placu zabaw. Jedzenie ok. Dużo przestrzeni, mało ludzi. Papugi rewelacyjne. Seansy filmowe ciekawe. Syn nie chciał wychodzić – napisała pani Jolanta. 

Ocean Park jest otwarty codziennie od 10:00 do 18:00.

Muzeum - Kaszubski Park Etnograficzny im. Teodory i Izydora Gulgowskich we Wdzydzach

Muzeum - Kaszubski Park Etnograficzny im. Teodory i Izydora Gulgowskich we Wdzydzach

Gdzie: T. i I, Gulgowskich 68, 83-406 Wdzydze Kiszewskie

Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach jest miejscem wartym odwiedzenia zarówno dla starszych, jak i młodszych. Jego historia sięga aż 1906 roku. Jego twórcy –  Teodora i Izydor Gulgowscy – założyli wówczas pierwsze na ziemiach polskich muzeum na wolnym powietrzu.

– Urządzili je w XVIII-wiecznej gburskiej chałupie, którą odkupili od miejscowego gospodarza Michała Hinca. Tam zgromadzili, typowe dla tego czasu, sprzęty domowe i gospodarskie oraz cenną kolekcję złotem haftowanych czepców, obrazów malowanych na szkle i ceramiki. Naukowa działalność i społeczne pasje założycieli muzeum spowodowały także rozwój miejscowego rękodzieła i odkryły piękno kaszubskiej sztuki ludowej, które tkwi w misternych korzennych plecionkach i wielobarwnych wdzydzkich haftach – tłumaczy muzeum. 

To ponad 100-letnie muzeum liczy 22 ha obszaru położonego nad brzegiem jeziora Gołuń zabudowanego obiektami regionalnej architektury. Na odwiedzających czekają tu chałupy, dwory, szkoła, kuźnia, karczmy, wiatraki, kościoły, budynki gospodarcze i warsztaty rzemieślnicze. Wnętrza obiektów zostały wiernie odtworzone wraz z autentycznym wyposażeniem, a uroku dodaje malownicze położenie wśród przyrody. 

– Bodaj najlepszy park etnograficzny w Polsce. Obiekty zadbane i dobrze przygotowane. Pierwsze dwie chałupy z dużą interakcją dla dzieci. Uwaga! Można dotykać. To duży walor edukacyjny i zaciekawiający młodego odbiorcę. Muzeum utrzymane w czystości, toalety i parkingi. Warto przyjechać rano. Luźno, spokój i niezmącony zapach lasu – podzielił się wrażeniami pan Adam. 

Od maja do września muzeum można zwiedzać samodzielnie przy pomocy bezpłatnej ulotki z mapką i oznakowania terenu ekspozycji plenerowej. Szczegółowe dni i godziny otwarcia dostępne są na stronie internetowej obiektu. 

Park Ewolucji - dinozaury blisko Trójmiasta, majówka

Park Ewolucji - dinozaury blisko Trójmiasta majówka

Gdzie: Sławutówko 14, 84-100 Sławutówko

Park Ewolucji to prawdziwa gratka dla fanów dinozaurów i nie tylko. Zapoznacie się tu ze światem człowieka pierwotnego, przejedziecie się pojazdem Flinstonów czy weźmiecie udział w interaktywnym seansie w Kinie Prehistorycznym. Najmłodzym spodoba się duży plac zabaw pełen bajkowych domków, zjeżdżalni i miejsc do wspinaczek, a także Dragon Coaster, czyli łagodna kolejka rodzinna. 

– Przesłaniem Parku Ewolucji jest szeroka edukacja przybliżająca najstarsze dzieje świata. Atrakcje nawiązują do życia, jakie istniało miliony lat temu na Ziemi. Przedstawiamy w niezwykle ciekawy sposób historię naszego globu, od Wielkiego Wybuchu do świata starożytnego – tłumaczy miejsce. 

Park Ewolucji zaprasza codziennie od 10:00 do 17:00. Dojedziecie tu autobusem numer 650 z Gdyni, Redy, Rumi, Pucka, Władysławowa czy Karwi. 

– Bardzo atrakcyjne miejsce do spędzenia czasu z całą rodziną! Mnóstwo atrakcji (w tym dwa kina 7D, jedno interaktywne, rollercoster, dinopociąg, pojazdy Flinston'ów, plac zabaw), stałe wystawy tematyczne oraz dwa punkty gastronomiczne sprawiają, że można tam spędzić cały dzień – przekonuje pan Grzegorz. 

Strusia Farma Kniewo - atrakcje dla rodziny na majówkę

Strusia Farma Kniewo - atrakcje dla rodziny na majówkę

Gdzie: Aleja Lipowa 125, 84-252 Kniewo

Ten niezwykły rodzinny obiekt turystyczny położony jest około 10 km od Wejherowa pośród zieleni kaszubskich lasów i łąk. 

– Od ponad 20 lat zajmujemy się hodowlą strusi afrykańskich, największych ptaków świata. Początkom naszej strusiej przygody dała parka przedstawicieli tego gatunku – Wróbelek i Balbina, które z czasem zyskały grono pierzastych przyjaciół i… pisklaków – tłumaczą właściciele. 

Oprócz strusi spotkacie tu również inne zwierzęta – lamy, emu, osły, gęsi, króliki, kozy, owce czy konia. Macie również możliwość głaskania lub karmienia jedzeniem zakupionym na miejscu. Po spotkaniu z mieszkańcami farmy, możecie zrelaksować się w restauracji z ogródkiem i leżakami.  

– Bardzo ciekawe miejsce. Farma ma sporo różnych zwierząt m.in. strusie, kozice, kury, lamy, króliki i inne. Cześć zwierząt biega wolno zatem można je nawet pogłaskać. Można kupić specjalne jedzenie i karmić zwierzęta czworonożne. Super atrakcja dla dzieciaków w każdym wieku. Dodatkowo obok plac zabaw dla dzieci i sklep z pamiątkami. Na miejscu także można zakupić strusie jaja oraz oraz mięso. Jest też mały catering oraz lody – pisał pan Przemek. 

Chcesz poznać więcej atrakcji i interesujących miejsc w Sopocie? Sprawdź naszą zakładkę: Odkrywaj Sopot.

[ZT]11104[/ZT]

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

MorfeuszMorfeusz

1 0

Maseczka w Parku Narodowym? Pogięło was? Nawet wg tych ułomnych rozporządzeń, ani lasy, ani plaże, ani ogrody nie są na liście miejsc, gdzie trzema nosić namordnik. 23:10, 27.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%