Zamknij

Najlepsze atrakcje dla dzieci w Sopocie. Jak spędzić czas z rodziną w kurorcie?

00:52, 22.03.2022 Anna Nagel Aktualizacja: 11:50, 28.06.2023
Skomentuj Pixaby - rodzina na plaży - dziecko lato Pixaby - rodzina na plaży - dziecko lato

Podczas pobytu z dziećmi w Sopocie nie ma mowy o nudzie. Najpiękniejszy kurort w tej części Europy to przede wszystkim plaża i molo. Wystarczy jednak pójść kilka kroków dalej, by poznać jego kolejne atrakcje.

Spis treści:

Sopot z dzieckiem - pomysły na ciekawe spędzenie czasu

Wypad z pociechami do miasta nierzadko może okazać się sporym wyzwaniem. Dzieci szybko się nudzą, liczą na ciekawe zajęcia i niebanalne aktywności. W Sopocie o brak pomysłów nie trzeba się martwić. Czekają tu na Was ciekawe muzea czy parki z placami zabaw. Nie od dziś wiadomo, że najwięcej frajdy przynoszą zabawy w wodzie. Dzięki bliskości do morza, najmłodsi mogą zarówno budować zamki na plaży, jak i spędzać czas w Bałtyku. Nadmorski klimat to także czyste powietrze – zawarty w nim jod m.in. wzmacnia odporność oraz łagodzi alergie.

Sopot jest idealną bazą wypadową do Gdyni i Gdańska, ze względu na swoje położenie pomiędzy nimi. Oprócz tradycyjnego zwiedzania, możecie skorzystać z wielu ofert przygotowanych przez kina, parki tampolin czy tory gokartowe. Łatwo się tu również dostać z dzieckiem, dzięki autostradom, połączeniom kolejowym czy bliskości do lotniska w Gdańsku. 

Place zabaw w Sopocie /Gdzie wybrać się z dzieckiem w Sopocie

Duży plac zabaw z tyrolką Sopot

Duży plac zabaw z tyrolką na Kolberga

Gdzie: przy ulicy Oskara Kolberga, 81-881 Sopot (obok Przedszkola nr 12)

W dzielnicy Kamienny Potok znajdziecie duży plac zabaw, w którym Wasze dziecko z pewnością nie będzie narzekać na nudę. Na najmłodszych czekają tu ściany i siatki wspinaczkowe, zjeżdżalnie oraz huśtawki. Największą atrakcją przy ulicy Kolberga jest tyrolka, czyli zjazd linowy. 

Plac zabaw na plaży Sopot

Plac zabaw na plaży

Gdzie: Aleja Franciszka Mamuszki 21, 81-718 Sopot

Plac zabaw z widokiem na morze? W Sopocie to możliwe. To zlokalizowane na plaży miejsce utrzymane jest w motywie morskim. Możecie tu znaleźć m.in. atrakcje w kształcie statków i palm. Ciekawskie dusze mogą oglądać wszystko z punktu obserwacyjnego, imitującego bocianie gniazdo, a żądni przygód bawić się w piratów. Wszystko to w pięknych okolicznościach przyrody. 

– Rewelacyjne miejsce do spędzenia wolnego czasu z dziećmi. Czegoś takiego brakowało już od dawna. Plac jest wyposażony w nowy sprzęt do zabaw dla dzieci, co gwarantuje bezpieczeństwo. Na plus jest również sąsiedztwo kawiarni, gdzie można napić się dobrej kawy i sauny (jeżeli ktoś lubi) – polecił miejsce pan Błażej. 

Plac zabaw w Parku Północnym

Plac zabaw w Parku Północnym

Gdzie: (za Sofitel Grand Sopot), al. Franciszka Mamuszki 1

Plac zabaw znajdujący się w Parku Północnym jest jednym z najpopularniejszych i najbardziej obleganych miejsc dla dzieci. Przygotowano tu szereg atrakcji przypominających zamek. Strzeliste wieże, punkty wartownicze i flagi, a to wszystko utrzymane w jednej estetyce kolorystycznej. Po udanej zabawie możecie wybrać się tu również na spacer po urokliwym sopockim parku. 

– Plac zabaw oferujący atrakcje dla maluchów trochę inne niż pozostałe place. Są zamki że zjeżdżalniami i tajnymi przejściami. Huśtawki dla kilku dzieciaków, pajęczyna na ćwiczenie równowagi. Warto tu zajrzeć na spacerze, bo dziecko będzie zadowolone. Coś dla starszych i młodszych – podzielił się opinią jeden z użytkowników opinii Google. 

Plac Zabaw Gród Milusia

Plac Zabaw Gród Milusia

Gdzie: Park Południowy imienia Marii i Lecha Kaczyńskich, 81-861 Sopot

Nowy plac zabaw zlokalizowany w Parku Południowym przyciąga atrakcjami związanymi z Kajkiem i Kokoszem, bohaterami komiksów Janusza Christy. Miejsce powstało przy współpracy z platformą Netflix, na której można oglądać popularny serial animowany. Atrakcje zlokalizowane na placu zabaw wykonane są z drewna, a postacie Kajka i Kokosza są elementami huśtawek. Do drewnianego Milusia można wejść i skakać na trampolinie. Atrakcjom towarzyszą także tablice informacyjne, które zawierają historię bohaterów stworzonych przez Janusza Christę.

Plac zabaw Hammerklavier – Sopockie Błonia

Plac zabaw Hammerklavier - Sopockie Błonia

Gdzie: Karlikowo, 81-861

Plac zabaw Hammerklavier znajduje się w spokojnej okolicy, tuż przy Sopockich Błoniach. Dla najmłodszych przygotowano tu skałę i siatkę wspinaczkową, huśtawki, karuzelę czy zjeżdżalnie. Jest to zdecydowanie mniej oblegane miejsce w porównaniu do poprzednich. 

Plac zabaw Byron

Plac zabaw Byron

Gdzie: Józefa Czyżewskiego 12, 81-701 Sopot

Plac zabaw przy ulicy Józefa Czyżewskiego to idealne miejsce dla osób, które chcą odpocząć od zgiełku miasta. Przestrzeń jest niewielka i mieści się na uboczu, w związku z tym nie znajdziecie tu wielu dzieci. Przygotowano tu m.in. huśtawkę, zjeżdżalnie czy siatkę do wspinaczki. Warto wspomnieć, że tuż obok znajduje się kawiarnia Wolny Stolik, w której możecie zamówić pyszną kawę i ciasto. 

Plac zabaw Statek 33 Sopot

Plac zabaw Statek 33

Gdzie: Emilii Plater 21, 81-861 Sopot

Kolejnym miejscem dla fanów pirackich opowieści i morskich przygód jest mieszczący się przy plaży plac zabaw. Ten wykonany w kształcie statku projekt przyciąga drabinkami, zjeżdżalniami i intensywnym niebieskim kolorem. Wybierając się tu z pociechą, otrzymujecie gwarancję dobrej zabawy! 

– Fajne miejsce dla dzieci. Zabawki niezbyt wysokie i bezpieczne, są też ławeczki dla dorosłych. Blisko do plaży i parku. W pobliżu kilka punktów gastronomicznych – można przeczytać wśród opinii Google. 

Plac zabaw ze zjeżdżalnią rurową

Gdzie: Okrężna 4A, 81-822 Sopot

Plac zabaw i punkt widokowy w jednym? W Sopocie to możliwe! W tym miejscu możecie zachwycać się zapierającym dech w piersiach widokiem na morze z góry. Dodatkowo plac zabaw wyposażony jest w zjeżdżalnię rurową. Atrakcja ma bezpieczną nawierzchnię i wykonano do niej dwa podejścia: z uchwytami w formie żabek oraz z linami wspinaczkowymi.

Park linowy w Sopocie

Park linowy dla dzieci

Gdzie: Bitwy pod Płowcami 45-51, 81-730 Sopot

Kilka kroków od plaży, w otoczeniu drzew mieści się park linowy. Na Wasze pociechy czeka tu wyjątkowa przygoda – siatki do wspinania, wiszące kładki czy belki podwieszone na linkach. Dzięki podzieleniu na części o różnych poziomach trudności, stanowi wyzwanie zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych dzieci. Wszystko to odbywa się w bezpiecznych warunkach, w kaskach i odpowiednim zabezpieczeniem. 

– Fajne miejsce, dzieciaki od ok. 4-5 lat mogą już swobodniej przejść trasę (muszą samodzielnie się przypinać, szkolenie jest na miejscu). W razie problemu obsługa pomoże przepiąć się lub zejść. Plusem jest, że rodzice mogą spacerować wzdłuż trasy, robić fotki, motywować, pomagać – pisze pan Bartosz. 

DziKawka - kawiarnia Sopot (małpi gaj)

Pogoda pokrzyżowała Wam plany wyjścia na plac zabaw? Nic straconego! Dzikawka to miejsce w Sopocie z atrakcjami dla dzieci i rodziców. Znajdziecie tu kącik dla mniejszych pociech, a także zjeżdżalnię i basen z kulkami dla większych. Wszystko to spaja ze sobą jasne, kolorowe wnętrze. Można tu przewijać i karmić, jak się tylko chce – karmienie piersią nie jest zabronione. Dzieci natomiast mogą krzyczeć do woli. Nie brzmi idealnie?

– Brakowało takiego miejsca w Sopocie. Mój syn się wyszalal w kulkach, cięzko go było wyciągnąć. Dobra kawa i ciacho. Z pewnością wpadniemy niedługo – podzielił się opinią pan Bart. 

Mini Świat

Gdzie: Aleja Niepodległości 642-644/2, 81-854 Sopot

Mini Świat to miejsce, w którym dzieci i rodzice mogą spędzić czas na wspólnej zabawie. W środku znajdziecie trzy strefy: 

 • Strefa malucha

Najmłodsi goście mają tu do dyspozycji podświetlony basen sensoryczny, tablice manipulacyjne, ścieżkę sensoryczną i inne atrakcje, które wspierają rozwój zmysłów, dużej i małej motoryki, tak ważny we wczesnym okresie życia.

 • Hocki-klocki

Jest to wyodrębniona część bawialni z fantastycznymi klockami magnetycznymi, z których można tworzyć niezwykłe konstrukcje i budowle. Wystarczy użyć wyobraźni i wybudować iglo, domek, wieżowiec czy zamek. Klocki są miękkie, więc burzenie budowli jest równie przyjemne jak ich tworzenie. Dodatkowo w strefie tej znalazła się mini ścianka wspinaczkowa.

 • Miasteczko

Znaczną część całego lokalu zajmuje przestrzeń dla dzieci stanowiąca miasteczko w rozmiarach dopasowanych do dzieci. Odpowiednie domki pozwalają na wcielenie się w przedstawicieli różnych zawodów. Znaleźć tu można między innymi punkt pocztowy z pieczątkami, kopertami, wagą i skrzynką na listy czy szpital, wyposażony w odpowiednie przyrządy do badania i leczenia pacjentów.

Basen z dzieckiem w Sopocie

Aquapark Sopot park wodny

Aquapark Sopot park wodny / Atrakcje dla dzieci całoroczne

Gdzie: Zamkowa Góra 3, 81-713 Sopot 

Sopocki Aquapark stanowi świetną alternatywę dla kąpieli w Bałtyku. Gdy woda w morzu jest zbyt chłodna lub potrzeba większych wrażeń, czekają tu baseny, zjeżdżalnie, dzika rzeka, wodny plac zabaw i wanny z hydromasażem. Niemałe wrażenie robi pływanie w całorocznym basenie zewnętrznym i zjazd krętą rurą Turbo, przygotowaną dla prawdziwych śmiałków. Niezależnie od wieku każdy znajdzie dla siebie atrakcje, które pochłoną go na długie godziny. Aquapark, poza częściami sezonowymi, jest otwarty codziennie przez cały rok. Warto wspomnieć, że dzieci do 3 roku życia wchodzą na basen bezpłatnie. 

MOSiR Sopot – Kryta Pływalnia

MOSiR Sopot - Kryta Pływalnia

Gdzie: Jana Jerzego Haffnera 57, 81-715 Sopot

Kryta pływalnia może okazać się ciekawą opcją na spędzenie wolnego czasu w wodzie dla dzieci, które chcą nauczyć się pływać. Nie ma tu rozpraszających uwagę atrakcji i tłumów ludzi. Basen podzielony jest na odpowiednich rozmiarów tory do swobodnej nauki i trenowania nawrotów. Dzięki temu w spokojnej atmosferze można zdobyć pierwsze pływackie szlify. Obiekt oferuje także dużą i jasną przestrzeń otoczoną dużymi oknami oraz zielenią na zewnątrz. 

Sopotorium Medical Resort

Sopotorium Medical Resort / Basen z wodą solankową

GdzieBitwy pod Płowcami 52, 81-731 Sopot

Sopotorium zlokalizowane jest zaledwie 300 metrów od plaży, w cichej i spokojnej dzielnicy kurortu. Oferuje możliwość skorzystania ze strefy rekreacyjnej. Znajdują się w niej jacuzzi, sauny, tężnia solankowa i, co najważniejsze dla rodzin, basen. Ten w Sopotorium wypełniony jest wodą solankową z ujęcia Zdrój Św. Wojciecha w Sopocie. Pozwala odprężyć się i zrelaksować. Korzystnie wpływa na zdrowie, samopoczucie i urodę. Kąpiel w nim zalecana jest nie tylko dorosłym, ale również dzieciom.

Mera SPA

GdzieBitwy pod Płowcami 59, 81-731 Sopot

Mera SPA oferuje gościom możliwość skorzystania z trzech basenów oraz czterech jacuzzi — dwie z nich są zewnętrzne, całoroczne. Temperatura wody wynosi w nich 35 stopni Celsjusza. Hotel posiada specjalny basen dla dzieci. 50-metrowy brodzik oferuje możliwość kąpieli w wodzie o temperaturze 31 stopni Celsjusza, idealnej dla najmłodszych. Poza tym, w ofercie Mera Spa dostępne są także duży basen rekreacyjny oraz mniejszy, z dodatkowymi atrakcjami: kaskadami, gejzerami, biczami i masażem.

Hotel Haffner

Gdzie: Jana Jerzego Haffnera 59, 81-715 Sopot

Bogata oferta rekreacyjna dostępna jest również w Hotelu Haffner. Obiekt oferuje gościom strefę saun, siłownię i basen. Ten ostatni jest oznaką szczęścia i relaksu, rozmieszczoną na 120-metrowej powierzchni. Jak zwracają uwagę pracownicy hotelu, pływanie dostarczy energii na cały dzień. Z kolei wieczorna kąpiel przysłuży się wyciszeniu i odpoczynkowi. Bez względu na porę dnia i pogodę za oknem, ta strefa Hotelu Haffner jest szczególnie uwielbiana przez dzieci!

Radisson Blu Hotel

Gdzie: Bitwy pod Płowcami 54, 81-731 Sopot

Radisson Blu Hotel również zadbał o rodziny z dziećmi, które chciałyby cieszyć się wypoczynkiem wewnątrz obiektu. W części rekreacyjnej znalazły się dwa baseny. Pierwszy z nich jest basenem pływackim. Jego długość wynosi 25 metrów. – Po kilku długościach nie pozostaje nic innego jak błogi odpoczynek na wygodnych leżankach z widokiem na sopockie Błonia – zapewnia Radisson Blu Hotel w Sopocie. Obiekt oferuje także specjalną atrakcję dla dzieci. Rekreacyjny basen dla najmłodszy posiada 40 centymetrów głębokości. Będzie więc bezpiecznym miejscem dla naszych pociech.

– Będąc z dzieckiem, doceniliśmy salę zabaw z opiekunką oraz płytki basen w sam raz dla przedszkolaka. Obsługa na wysokim poziomie, bardzo pomocna – przekonuje pani Agnieszka. 

Sheraton Sopot Hotel

Gdzie: Powstańców Warszawy 10, 81-718 Sopot

Sheraton Sopot Hotel z to miejsce, z które z łatwością dojdziecie na Monciak, molo, plażę czy pobliskie place zabaw. W końcu jaka atrakcja ucieszy najmłodszych bardziej niż bliskość do piasku i wody? Obiekt przygotował również bogatą ofertę spa, która jest idealną okazją do opoczynku zarówno dla rodziców, jak i dzieci. Oprócz specjalistycznych zabiegów i sauny znajdziecie tu duży basen główny. Jest on wyposażony w przeciwprąd, który umożliwia pływanie w miejscu, co pozwala na rozwijanie technik pływania i zwiększenie intensywności treningu. Dostępny jest także mniejszy basen, przeznaczony dla dzieci poniżej 13. roku życia.

Sopot Marriott Resort & Spa

Bitwy pod Płowcami 59, 81-731 Sopot

 

Sopot Marriott Resort & Spa zlokalizowany jest zaledwie 50 metrów od piaszczystej plaży, dzięki czemu jest to idealne miejsce na wypad z dzieckiem. Z łatwością dojdziecie nad morze i bezproblemowo przeniesiecie zabawki oraz akcesoria do plażowania. W hotelu zachwyci Was architektura skandynawska i regionalna, a także profesjonalna obsługa. Marriott oferuje aż 4 baseny z nastrojowym oświetleniem i wodospadami. Jeden z nich znajduje się na dachu – jednak jest dostępny tylko dla osób powyżej 16. roku życia. 

Hotel Sopot

Hotel Sopot

Gdzie: Jana Jerzego Haffnera 88, 81-715 Sopot

Hotel Sopot zlokalizowany jest w zacisznym Parku Północnym – możecie liczyć tu na bliskość plaży i licznych ścieżek rekreacyjnych, co jest nieocenione podczas wypadu z pociechami. W sezonie letnim obiekt udostępnia swoim gościom wodną strefę „Pool&Chill” z niecką basenową, strefą chill oraz zewnętrznym barem sezonowym. Jest to idealne miejsce na odpoczynek dla całej rodziny. 

Sofitel Grand Sopot

Gdzie: Powstancow Warszawy St 12, 81-718 Sopot

Sofitel Grand hotelu nie trzeba nikomu przedstawiać. Pięciogwiazdkowy obiekt może pochwalić się przede wszystkim świetną lokalizacją tuż przy samym molo. Luksusowy Grand może pochwalić się również historycznymi wnętrzami oraz prywatną plażą. Dostępne na miejscu centrum wellness będzie świetnym pomysłem na spędzenie czasu całą rodziną. Zarówno młodszym jak i starszym z pewnością przypadnie do gustu duży basen z widokiem na morze oraz piękny ogród

Plaża - atrakcje wodne, szkółki

Sopocka Plaża - Atrakcje dla dzieci w lecie / aktywnie w Sopocie

Plaża może wydać się banalna, ale trudno o niej nie wspomnieć i trudno na nią nie zajrzeć podczas pobytu z dziećmi w Sopocie. W letni dzień wybrzeże zachęca do opalania się na złotym piasku i kąpieli w morzu. Na plażowanie warto wybrać okolice ul. Mamuszki 21. Pod tym adresem znajduje się plac zabaw w marynistycznym stylu. Jak widać, zabawa na sopockiej plaży wcale nie musi się kończyć na lepieniu zamków z piasku.

Sopot 34 Nad morzem, aktywnie, szkółki

Ośrodek Sopot 34 - Atrakcje wodne / aktywnie z dzieckiem

Gdzie: Bitwy pod Płowcami 55, 81-731 Sopot

Z kolei wodne szaleństwo nie musi ograniczać się do pływania. Ośrodek Sopot 34 prowadzi szkółkę windsurfingową i organizuje pasjonujące zajęcia w wodzie dla dzieci. Mogą one spróbować swoich sił w sportach wodnych pod czujnym okiem instruktorów. Sporo frajdy dostarcza również skimboarding oraz plac zabaw. To świetne miejsce na nocleg i wypoczynek dla aktywnych. 

 

Water Adventure | Centrum Sportów Wodnych

Gdzie: Plac Zdrojowy 2, 81-720 Sopot

Chcesz przeżyć wodną przygodę? Water Adventure zabierze Was na pokłady jachtów, motorówek i skuterów wodnych w wyjątkowych warunkach. Możecie wybrać się na 3-godzinny rejs widokowy, podczas którego poznacie uroki Zatoki Gdańskiej oraz zrelaksujecie się w blasku słońca z wiatrem we włosach. 

Waterway Windsurfing

Gdzie: Aleja Franciszka Mamuszki 17, 81-718 Sopot

Windsurfing to idealne połączenie sportu i świetnej zabawy. Podczas zajęć dzieci mogą ćwiczyć swoją koorydnację, uczyć się samodzielności oraz samodyscypliny. Najmłodsi rozpoczynający swoją przygodę ze sportami wodnymi nierzadko odkrywają w tym pasję na całe życie. Waterway to miejsce, w którego ofercie znajdziecie m.in. pływanie na desce z żaglem, deski z wiosłem, deski SUP, wypożyczalnię windsurfingu oraz szkolenia dla dzieci.  

– Świetne miejsce (w moim przypadku) na pierwsze kroki z windsurfingiem :)Cierpliwa nauka, bezpieczne warunki i pierwszorzędna frajda gwarantowane. Oczywiście warto wybrać się kiedy troszkę wieje – napisał pan Szymon. 

Szkoła Orka Surf

Gdzie: Bitwy pod Płowcami 55, 81-731 Sopot

Wyjątkową przygodę najmłodsi przeżyją także w Orka Surf. Miejsce to przygotowało ofertę letnich półkoloni. W programie znalazła się nauka sportów wodnych, żeglowanie jachtem po Zatoce Gdańskiej, a także gry i zabawy (szkolenia żeglarskie). Nad Waszymi pociechami będą tu czuwali wykwalifikowani instruktorzy oraz animatorzy. 

Sopotsurf - Szkoła windsurfingu

Gdzie: Hestii 3, 81-769 Sopot

Kolejnym miejscem, w którym można spróbować swoich sił w windsurfingu jest Sopotsurf. Jak zapewnia szkoła, jest to ławy i przyjemny sport dla każdego, a w szkoleniach mogą wziąć udział dzieci od 7 roku życia. Instruktorzy dostosują zajęcia do poziomu zaawansowania. 

– Świetne miejsce aby rozpocząć przygodę z windsurfingiem. 7 latek nie mający wcześniej żadnej styczności z deską, po kilku lekcjach... pływa. Pływa i czerpie z tego dużą przyjemność. Wspaniałe podejście Instruktorów, bardzo miła atmosfera – podzielił się odczuciami pan Hubert. 

Rejs statkiem w Sopocie

Statek Pirat - Sopot z dzieckiem / na wodzie

Piraci są stałymi bohaterami popularnych książek i filmów, a ich przygody rozpalają wyobraźnię od najmłodszych lat. A gdyby tak samemu znaleźć się na pokładzie pirackiego statku i choć na chwilę zamienić w odważnego korsarza? Najmłodszym na pewno spodoba się ten pomysł. Z końca molo w sezonie letnim wypływa na wody Zatoki Gdańskiej Statek Pirat. W środku znajdziemy m.in. nastrojową restaurację, a o dobre samopoczucie gości zadba załoga przebrane w stylizowane stroje. Organizatorzy rejsów przekonują, że morska podróż to świetna okazja do podziwiania Trójmiasta z niecodziennej perspektywy, a także doskonała atrakcja dla dzieci. Widok na morenowe wzgórza Trójmiasta i piękne wybrzeże jest tym, co z pewnością na długo zapadnie w naszej pamięci.

 • Koszt: 50 zł (bilet normalny), 40 zł (bilet ulgowy), 150 zł (bilet rodzinny 2+2)** - bilety można kupić w niższych cenach korzystając ze zniżek na Kartę Dużej Rodziny, kartę Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej lub Sopockiej Organizacji Turystycznej
 • Czas podróży: około 40 minut

Więcej informacji: Statek Pirat Sopot bilety cennik - statek piracki

Rejsy z Sopotu po Bałtyku

Decydując się na rejsy z Sopotu musimy liczyć się z pewnymi ograniczeniami. Statki i łodzie wycieczkowe zabiorą nas w podróż po wodach nieopodal Trójmiasta, będziemy mogli zobaczyć krajobraz Zatoki Gdańskiej, w tym Zatoki Puckiej i rejonów sąsiadujących z Półwyspem Helskim. Co kiedy jednak marzy nam się dłuższa wyprawa po Bałtyku? W takiej sytuacji mamy do wyboru dwie możliwości. Bardziej przystępną, ekonomiczną opcją jest skorzystanie z rejsów Stena Line kursujących z pobliskiej Gdyni. Promy zabiorą nas w wyjątkową podróż do Szwecji, a jeśli tylko zdecydujemy się na autokar lub przewóz własnego samochodu, w ramach jednej wycieczki będziemy mogli zobaczyć również okoliczne wyspy. Drugą opcją, bardziej kosztowną, ale dającą pełną swobodę i niezależność, jest samodzielne wynajęcie jachtu i sternika (jeśli nie posiadamy niezbędnych uprawnień).

 • Koszt Stena Line: od 76 zł (rejs promem do Szwecji i z powrotem) do 1459 zł (wycieczka po Szwecji wraz z rejsem).

Więcej informacji: kliknij i sprawdź.

Rejsy z Sopotu po Zatoce Gdańskiej

Żegluga Gdańska

Bardziej dostępną możliwością wypoczynku na wodzie są rejsy po Zatoce Gdańskiej. Podobnie jak w przypadku dalszych wypraw możemy zdecydować się na "opcję ekonomiczną", za którą zapłacimy od kilkudziesięciu do stu złotych, jak i na droższe oferty.

Najmniej zapłacimy za podróż statkami Żeglugi Gdańskiej lub Statkiem Wycieczkowym Pirat. Droższe opcje do rejsy łodziami typu RIB, skuterami wodnymi i różnego rodzaju motorówkami.

Rejs z Sopotu do Gdańska

 • Koszt: 50 zł (bilet normalny), 40 zł (bilet ulgowy), 15 zł (bilet na rower)
 • Czas podróży: od 1h do 1,5 h

Rejs z Sopotu do Gdyni

 • Koszt: 35 zł (bilet normalny), 25 zł (bilet ulgowy), 10 zł (bilet na rower)
 • Realizowany tylko na zamówienie.

Rejs z Sopotu na Hel

 • Koszt: 50 zł (bilet normalny), 40 zł (bilet ulgowy), 15 zł (bilet na rower)
 • Czas podróży: około 1,5 h

Katamaran Sta Maria (Rejsy z Sopotu)

Rejs widokowy po Zatoce Gdańskiej

Długi na ponad siedemnaście i szeroki na przeszło dziewięć metrów katamaran przypadnie do gustu nawet najbardziej wybrednym miłośnikom żeglarstwa. Nowatorska konstrukcja kadłuba, ekskluzywne wnętrze i dynamiczna sylwetka - to wszystko sprawia, że katamaran Sta Maria odpowiada na potrzeby najbardziej wymagających.

Z podróży katamaranem skorzystamy w sezonie letnim, kiedy warunki atmosferyczne sprzyjają komfortowemu pływaniu. W tym okresie tradycyjnie odbywają się cztery rejsy dziennie, w tym także rejsy widokowe podczas zachodów słońca. Żeglugę rozpoczniemy przy sopockiej marinie, skąd Sta Maria zabierze nas w 1,5 godzinny rejs po wodach Zatoki Gdańskiej. Na rejs należy stawić się minimum 5 minut przed jego rozpoczęciem, dokonując wcześniej rezerwacji telefonicznej lub e-mailowej.

– Cudowny rejs! Płynęłam we wtorek, wraz z rodzicami i moim dwuletnim synkiem. Smykowi bardzo się podobało, a największa radocha, jak na falach trochę pobujało. Cudowny katamaran, najlepsze wrażenia chyba z leżenia na siatce z przodu. Najpiękniejsze wspomnienie z Sopotu – pisała pani Małgorzata. 

 • Koszt: 80 zł (bilet normalny), 50 zł (bilet ulgowy)
 • Czas podróży: 1,5 h

WIĘCEJ INFORMACJI: KLIKNIJ I SPRAWDŹ!

Centrum Motorowodne Extreme(Rejsy z Sopotu)

Rejs oponką/bananem/łodzią motorową RIB

RIB-y to prawdziwa gratka dla miłośników dużych prędkości na wodzie. Choć za rejs zapłacimy niemało, to możemy być pewni, że czeka nas wiele niezapomnianych wrażeń. Łodzie tego typu charakteryzują się też dużą stabilnością i odpornością na uszkodzenia. Nic dziwnego, że są chętnie używane przez wojsko, straż graniczną, straż pożarną, policje czy WOPR. 

Centrum Motorowodne "Extreme" umożliwia także wodne szaleństwo na oponkach holowanych przez łodzie motorowe. W ofercie są oponki 3-4 osobowe, siedzące oraz leżące. Dzięki temu, że można je ze sobą łączyć, w jednym rejsie może uczestniczyć nawet do 10 osób jednocześnie. Na miejscu czekają również specjalne oponki do spokojniejszej zabawy przygotowane z myślą o rodzinach z dziećmi. Firma oferuje również sprawdzony banan 6 osobowy, który doskonale spisuje się na dużych falach. – Całe rodziny oraz grupy przyjaciół zapraszamy na rejsy naszymi łodziami motorowymi RIB – czytamy na stronie. 

 • Koszt: 50 zł/os
 • Czas podróży: 10 min

WIĘCEJ INFORMACJI: KLIKNIJ I SPRAWDŹ!

Aktywnie w Sopocie

Hipodrom Sopot

Gdzie: Władysława Łokietka 1, 81-736 Sopot

Wizyta na Hipodromie jest ciekawym pomysłem na spędzenie wolnego czasu, nawet jeśli nie odbywają się na nim akurat wyścigi konne czy innego typu wydarzenia. Działają tam bowiem szkółki jeździeckie, gdzie można wykupić pojedyncze zajęcia dla początkujących. Oprowadzanka na końskim siodle z pewnością dostarczy twojemu dziecku niezapomnianych wrażeń

KartCenter Gokarty - Aktywnie z dzieckiem / dla rodziny

Gdzie: 3 Maja 69C, 81-850 Sopot

Na 500-metrowym torze gokartowym twoje dziecko poczuje się jak zawodnik Formuły 1, a ty przywołasz wspomnienia z dzieciństwa. KartCenter Gokarty jest świetnym miejscem na zabawę dla całej rodziny, które nie ma sobie równych w Trójmieście. Szalone wyścigi i skoki adrenaliny macie jak w banku! Minimalny wzrost dziecka to około 135 cm dla gokarta LR5 Junior.

Kolejowy Odjazd - Park Kolei Miniaturowej

Kolejowy Odjazd Sopot to park kolei miniaturowej, w którym wszyscy, niezależnie od wieku, możemy jeździć na pociągach. Rozrywka tego typu jest szczególnie popularna w USA oraz UK. Do naszego kraju jakoś nie miała okazji zawitać w szerszym wydaniu, ale od sierpnia 2021 roku, możemy przetestować miniaturowe pociągi na naszym trójmiejskim podwórku.

Pomysł, podpatrzony właśnie w Wielkiej Brytanii, został zrealizowany w Sopocie przez grupę zapaleńców, którzy stworzyli nie tylko pociągi i wagony, ale też całą kolejową infrastrukturę towarzysząca. Na działce o wielkości 4000 m2 znajdziemy 800 metrów torów oraz semafory, rozjazdy, mosty, tunel i małą architekturę kolejową.

Historia, Kultura, sztuka

Skansen Archeologiczny Grodzisko - Historia atrakcje z dzieckiem / z rodziną

Gdzie: Jana Jerzego Haffnera 63, 81-715 Sopot

Wizyta w Grodzisku jest jak podróż w czasie do wczesnego średniowiecza. Skansen znajduje się na tzw. Górze Zamkowej, w malowniczym otoczeniu lasu. Tworzą go odtworzone zabudowania z okresu wieków średnich: chaty, brama, palisada oraz wystawy znalezisk archeologicznych. Dla dzieci niemałą atrakcją jest także zagroda kóz. Skansen jest otwarty przez cały rok od wtorku do niedzieli. Czasem odbywają się tam festyny, pikniki i pokazy dawnych rzemiosł.

Nadchodzące wydarzenia możecie śledzić tutaj. 

Muzeum Sopotu /Historia w Sopocie / wypoczynek z dzieckiem / wystawy

Gdzie: Księcia Józefa Poniatowskiego 8, 81-724 Sopot

W 2016 roku Muzeum Sopotu wzbogaciło się o oryginalną atrakcję – Sopociarnię, czyli pokój zabaw dla dzieci. Nie jest to jednak typowy kącik dla najmłodszych, jaki można znaleźć w niejednej kawiarni czy restauracji. Salę wypełniają bowiem wyłącznie stare zabawki. Dzieci mogą się tam bawić pluszowymi misiami, porcelanowymi lalkami, starą maszyną do szycia, wagą szalkową i koniem na biegunach – przedmiotami, których próżno dzisiaj szukać na sklepowych półkach. Muzeum jest otwarte od wtorku do niedzieli. Dzieci do 7 roku życia mogą je zwiedzać bezpłatnie.

– Piękne miejsce z historią polecam dla starszych i młodszych, na pewno nikt się nie zawiedzie. Przemiła obsługa pamiątki w super cenie i jakości – pisał jeden z użytkowników opinii Google. 

Muzeum Figur Woskowych /Co warto zobaczyć z dzieckiem / zwiedzanie

Gdzie: Bohaterów Monte Cassino 63, 81-767 Sopot

Nie trzeba wcale opuszczać Sopotu, żeby w jednym miejscu zobaczyć gwiazdy światowego formatu, a nawet postaci z bajek. W Muzeum Figur Woskowych ich naturalnych rozmiarów rzeźby są na wyciągnięcie ręki. Dla dzieci przygotowano specjalną strefę, gdzie rozgościli się bohaterowie książek, komiksów i kreskówek. Wśród nich można zobaczyć m.in. Pinokia, Gandalfa czy Spidermana. Muzeum Figur Woskowych znajduje się na ul. Bohaterów Monte Cassino 63. Jest otwarte codziennie.

Sopoteka/Miniteka - Kultura z dzieckiem / zabawa / atrakcje dla rodziny

Gdzie: Sopot Centrum, poziom +2, Tadeusza Kościuszki 14, 81-704 Sopot

Sopoteka nie jest typową biblioteką. Jej najmłodsi goście poza czytaniem książek, mogą się tam pobawić w kąciku dla dzieci, zagrać na konsoli lub zmierzyć się w grze w planszówki. Nawet jeśli twoje dziecko nie jest zagorzałym czytelnikiem, w Sopotece zapomni o nudzie. Warto tam zajrzeć w razie niepogody lub w ramach odskoczni od plażowania. Biblioteka znajduje się w Sopocie Centrum, przy Dworcu PKP.  Jest otwarta od poniedziałku do soboty.

Multikino

Gdzie: Bohaterów Monte Cassino 63, 81-767 Sopot

Moda na filmy animowane trwa, a sopockie Multikino nie zostaje w tyle za tym trendem. W jego repertuarze nie brakuje ciekawych propozycji filmowych dla najmłodszych widzów. Dla dzieci wizyta w kinie z prawdziwego zdarzenia (z sześcioma dużymi salami, barem, w którym można zaopatrzyć się w popcorn) z pewnością okaże się niemałą gratką i świetnym pomysłem na rodzinne wyjście np. w razie kapryśnej pogody. Latem alternatywą dla Multikina jest Kino Letnie, które odbywa się na molo w Sopocie. Film ogląda się pod chmurką, na plażowych leżakach.

Opera Leśna /Atrakcje w Sopocie / kultura / zwiedzanie / koncerty

Gdzie: Stanisława Moniuszki 12, 81-829 Sopot

Opera Leśna to wizytówka Sopotu, która kojarzona głównie z festiwalami muzyki pop i klasycznej, jest niemałą atrakcją również dla dzieci. Program odbywających się w niej wydarzeń obfituje w ciekawe warsztaty i spotkania dla młodych mieszkańców Trójmiasta i turystów. To dla nich niesamowita okazja, aby we wnętrzu jednego z najsłynniejszych zabytków kurortu rozwijać swoje artystyczne umiejętności. Opera Leśna skrywa także wiele niespodzianek, które zainispirują Wasze pociechy do zabawy. Znajdziecie tam RUUPsy, czyli estońskie olbrzymie megafony. Każde dziecko z łatwością zamieni się tu w leśnego skrzata, nimfę, chochlika czy wróżkę. Dodatkowo codziennie od 10:00 do 15:00 istnieje możliwość zwiedzania całego obiektu. 

Państwowa Galeria Sztuki - Kulturalnie dla rodziny w Sopocie /z dzieckiem

Gdzie: Plac Zdrojowy 2, 81-720 Sopot

Państwowa Galeria Sztuki może wydawać się dziecku miejscem nudnym i poważnym. Rzeczywiście, większość stałych i czasowych wystaw raczej nie zrobi na nim wrażenia, ale już organizowane z myślą o najmłodszych wydarzenia i warsztaty staną się dla niego ekscytującym i inspirującym doświadczeniem, które pobudzi jego kreatywność.

Atrakcje turystyczne dla rodzin

Latarnia morska

Gdzie: Plac Zdrojowy 3, 81-720 Sopot

Na widok niesamowitej panoramy rozciągającej się ze szczytu sopockiej latarni morskiej, okrzyk zachwytu sam wyrwie się z gardła twojego dziecka. Wcześniej trzeba będzie jednak pokonać kręte schody, które wiodą na wysokość 39 m ponad ziemią. Wspinaczka jest warta wysiłku, bo na górze, poza pięknym widokiem, czeka certyfikat zdobywcy i mnóstwo satysfakcji. Dzieci pękną z dumy! Latarnia znajduje się na Placu Zdrojowym i jest otwarta w sezonie letnim.

Molo w Sopocie

Gdzie: Plac Zdrojowy 2, 81-723 Sopot

Najdłuższe drewniane molo w Europie każdego roku przyciąga wielu turystów z całego świata. Jest to idealne miejsce na spacer z dzieckiem. Spotkacie tu sopockie mewy, które często pozują do zdjeć z przechodniami oraz obejrzycie kurort z zupełnie innej perspektywy. Warto wspomnieć, że na końcowym odcinku mola stężenie jodu jest aż dwukrotnie większe niż na lądzie, więc naprawdę warto się tam wybrać.

Krzywy Domek

Gdzie: Bohaterów Monte Cassino 53, 81-767 Sopot

Krzywy Domek jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych atrakcji miasta. Niebanalna konstrukcja, najlepsze sopockie kluby i atrakcyjne lokale gastronomiczne składają się na jego charakter. Został wybudowany w 2004 roku i urzeczywistniał marzenie o niezwykłości i niepowstrzymanej sile wyobraźni. To inspirowane rysunkami ilustratora literatury dziecięcej Jana Marcina Szancera miejsce z pewnością przypadnie do gustu najmłodszym i będzie świetnym tłem do zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia. 

Pijalnia Wód Solankowych w Sopocie

Gdzie: Plac Zdrojowy 2, 81-720 Sopot

Pijalnia Wód Solankowych jest połączona z kawiarnią Mammamia Cafe. To niezwykłe słono-słodkie zestawienie jest okraszone pięknym widokiem z balkonu – na sopockie molo i zatokę. Zarówno Was, jak i młodszych gości zachwyci klimatyczne i przytulne wnętrze o pastelowo-cukierkowych kolorach. Dlaczego warto skosztować sopockiej solanki? Oddziałowuje ona na cały ogranizm, dając nieocenione wsparcie w leczeniu chorób skóry i jest znakomitym lekarstwem na wszelkiego typu zmiany zwyrodnieniowe, płucze przewód pokarmowy. 

Kawiarnia oferuje własne wyroby cukiernicze –  praliny, czekoladę, ciasta, lody rzemieślnicze oraz wyśmienitą kawę. Oprócz skosztowania wody solankowej i wypicia kawy, w lokalu będzie można nabyć pamiątkę w postaci Sopockiej Czekolady – wyprodukowanej na miejscu według specjalnej receptury. 

Dworek Sierakowskich

Gdzie: Józefa Czyżewskiego 12, 81-706 Sopot

Klasycystyczny dworek Sierakowskich należy do najstarszych zabytków budownictwa sopockiego. Obecnie – jako siedziba Towarzystwa Przyjaciół Sopotu – pełni rolę jednego z najaktywniejszych w mieście ośrodków życia kulturalnego. Możecie poznać tu historię niegdyś letniej rezydencji hrabiego Kajetana Sierakowskiego, a obecnie Galerii Sztuki i miejsca wielu wydarzeń kulturalnych. Wydarzenia cykliczne, które odbywają się w Dworku Sierakowskich to między innymi: wystawy, wernisaże, Czwartkowe Wieczory Muzyczne, Wiersze na Piętrze czy Teatr przy Stole.

Kliknij, żeby sprawdzić nadchodzące wydarzenia. 

Atrakcje zimowe

Sanki i narty

Kiedy na ulicach i chodnikach pojawia się śnieg, wiele osób zaczyna rozglądać się za odpowiednimi miejscami do zimowych aktywności. Najczęściej pierwszą myślą jest Łysa Góra, na którą sopocianie chętnie wybierają się z sankami i nartami. Duże pokłady śniegu umożliwiają zabawę na sankach również w sopockim lesie, a wysoką popularnością wciąż cieszą się pagórki w okolicy stadionu lekkoatletycznego. Sporo osób wybiera się także w okolice Opery Leśnej, by korzystać z pozostałości po sopockim torze saneczkarskim. Sopocianie mają również własne, sprawdzone pomysły na zimowe szaleństwo. Mieszkańcy Kamiennego Potoku zjeżdżają m.in. obok kościoła pw. Zesłania Ducha Świętego od strony ulicy Kujawskiej. Doświadczeni w "zimowych bojach" sopocianie przyznają, że najlepsze miejsca do zjeżdżania na sankach zostały zastąpione przez parkingi, drogi i budynki. Fani szaleństwa w białym puchu muszą posiłkować się leśnymi ścieżkami i najwyższym sopockim szczytem, czyli niezawodną Łysą Górą.

Lodowisko na Molo (atrakcje zimowe dla rodzin i dzieci)

Gdzie: 81-718 Sopot, pl. Zdrojowy 2A 

Jak lepiej wykorzystać zimową atmosferę, jeśli nie na łyżwach? Lodowiska znajdziecie zarówno kryte – w Gdyni oraz Gdańsku, jak i pod gołym niebem – w Sopocie. Wyjście na łyżwy to doskonały pomysł na spędzenie czasu w rodzinnym gronie, świetna forma aktywności na świeżym powietrzu zimą i mnóstwo frajdy nie tylko dla młodszych, ale również dla tych starszych. 

Sztuczne, otwarte lodowisko jest kolejną zimową atrakcją w Sopocie. Położone tuż przy wejściu na molo zachęca do szusowania z widokiem na Zatokę Gdańską. Na wspólnej zabawie spotykają się tam zarówno dorośli, jak i dzieci, początkujący oraz ci bardziej doświadczeni. Dla małych łyżwiarzy, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki na lodzie, dostępne są podpórki ułatwiające naukę. W czasie ferii zimowych działa też szkółka łyżwiarska. Na miejscu istnieje możliwość wypożyczenia łyżew.

Chcesz poznać więcej atrakcji i interesujących miejsc w Sopocie? Sprawdź naszą zakładkę: Odkrywaj Sopot.

(Anna Nagel)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%