Zamknij

Prywatne szkoły podstawowe w Sopocie. Przegląd placówek

10:31, 19.11.2021 Anna Nagel Aktualizacja: 10:16, 27.02.2023
Skomentuj Fot. Pixabay / Szkoła Podstawowa Montessori Latawiec w Sopocie Fot. Pixabay / Szkoła Podstawowa Montessori Latawiec w Sopocie

Szkoła publiczna czy niepubliczna? Wielu rodziców zadaje sobie podobne pytanie każdego roku. Placówki prywatne często oferują wyższy poziom nauczania, kameralność klas czy lepszą ofertę zajęć dodatkowych. Jakie niepubliczne podstawówki znajdziemy w Sopocie?

Szkoły podstawowe w Sopocie - prezentacja: 

Sopocka Szkoła Autonomiczna / Prywatne szkoły podstawowe Sopot 

Fot. Sopockie Szkoły Autonomiczne

Gdzie: Aleja Niepodległości 739A, 81-838 Sopot

Sopocka Szkoła Autonomiczna to nowoczesne miejsce z tradycjami, które uczy metodami aktywnymi, opartymi na współpracy i współdziałaniu. Placówka stawia za cel kształtowanie samodzielności, odpowiedzialności i kreatywności, jak i doskonalenie umiejętności uczniów pod względem ich predyspozycji. Dzieci uczą się języka angielskiego i niemieckiego już od zerówki. Od klasy IV na przedmiotach: przyroda, muzyka wplatane są elementy języka angielskiego poprzez metodę CLIL. W klasach VII i VIII prowadzone jest nauczanie dwujęzyczne na lekcjach geografii, biologii, muzyki. Dodatkowo szkoła zapewnia szereg zajęć dodatkowych – artystycznych, sportowych, językowych czy tematycznych, takich jak zabawy z kostką Rubika, grafika komputerowa, koło kulinarne lub literackie. 

– Działania naszych nauczycieli przynoszą znakomite efekty, co potwierdzają średnie ocen uczniów na zakończenie każdego roku szkolnego jak i wyniki, które otwierają drogę do dalszej edukacji w szkołach średnich. Uczniowie naszej szkoły są laureatami wielu olimpiad i konkursów, co roku są nagradzani za swą pracę stypendiami naukowymi i sportowymi Marszałka Województwa Pomorskiego i Prezydenta Miasta Sopotu. Mierzymy jakość pracy szkoły oraz diagnozujemy mocne, oraz słabe strony naszych uczniów za pomocą testów diagnostycznych z języka polskiego, matematyki oraz języka angielskiego (od klasy III) – przekonuje placówka. 

Niepubliczna Szkoła Podstawowa Montessori Latawiec w Sopocie

Fot. Latawiec Sopot

Gdzie: Obodrzyców 3, 81-812 Sopot

Szkoła mieści się na Kamiennym Potoku. Wyróżnia ją zaangażowana i doświadczona kadra, a także ceniony system edukacji Montessori. Są to oryginalne pomoce stworzone przez Marię Montessori i jej kontynuatorów, które wspomagają naturalny oraz indywidualny rozwój dziecka.  – Uczniowie sami wybierają pomoce naukowe, które swoją estetyką, konstrukcją, kształtem, czy właściwościami wyzwalają w nich spontaniczną chęć sięgania po nie, a tym samym zachęcają do nauki – tłumaczy szkoła. Ponadto lekcje prowadzone są w kameralnych, mieszanych wiekowo grupach. Dzięki temu młodsi uczniowie mogą uczyć się od starszych, a starsi mają okazję rozwijać w sobie zarówno poczucie kompetencji i własnej wartości, jak i empatii oraz wrażliwości na potrzeby innych. Placówka zapewnia również wyskoki poziom nauki języka angielskiego z wykorzystaniem bogatego i merytorycznego materiału dydaktycznego. 

Dlaczego zdaniem szkoły warto wybrać Montessori Latawiec? 

  • Indywidualizacja procesu nauki, dopasowana do potrzeb, zainteresowań i możliwości każdego dziecka
  • Swoboda w wyborze miejsca nauki oraz decydowania o tym z kim dziecko będzie pracować, gwarantująca optymalne środowisko rozwoju
  • Dziecko nie jest poganiane i oceniane. Samodzielnie pracuje na swój sukces, a gdy go osiągnie, dąży do zdobycia kolejnego.

– W naszej szkole realizujemy podstawę programową MEN, ale staramy się, aby nie ograniczała ona naszych uczniów. Szkoła Montessori nie posiada tradycyjnego systemu klasowo-lekcyjnego, proces nauki jest zindywidualizowany, a program dydaktyczny wykracza poza podstawę merytoryczną opracowaną przez MEN. Staramy się również, aby szkoła była dla dzieci „miniaturą świata”, miejscem, w którym mogą badać i poznawać swoje otoczenie – czytamy na stronie. 

Sopocka Szkoła Montessori

Fot. Sopocka Szkoła Montessori

Gdzie: ul. Tatrzańska 19, 81-814, Sopot

Szkoła usytuowana przy ulicy Tatrzańskiej to kolejna placówka, działająca zgodnie z pedagogiką Marii Montessori. Jej celem jest wychowanie autonomicznych, kompetentnych, odpowiedzialnych oraz zdolnych do adaptacji obywateli, którzy są otwarci na uczenie się przez całe życie oraz skupiają się na rozwiązywaniu problemów.

Sopocka Szkoła Montessori prowadzi jedną klasę pierwszego etapu kształcenia (kl. I-III) oraz dwie klasy drugiego etapu kształcenia (kl. IV-VIII), a każda z nich liczy maksymalnie 21 uczniów. W placówce kładzie się nacisk na samodzielne uczenie się w przygotowanym otoczeniu w różnowiekowej grupie integracyjnej. Grupy złożone z dzieci w różnym wieku sprzyjają wymianie doświadczeń, inspirują oraz zapewnią optymalny rozwój społeczny.

 – Pedagogika Montessori pomaga w rozwijaniu indywidualnych cech osobowości, w formowaniu prawidłowego charakteru, zdobywaniu wiedzy, umiejętności szkolnych i współdziałania – można przeczytać na stronie szkoły. 

Niepubliczna Szkoła Podstawowa Lokomotywa

Fot. Lokomotywa Sopot

Gdzie: Jana z Kolna 35, 81-859 Sopot

Szkoła Podstawowa Lokomotywa to inicjatywa edukacyjna, stworzona z inspiracji rodziców oraz pedagogów w 2010 roku. Podstawowym celem przyświecającym placówce jest integralny rozwój ucznia w sferze umysłowej, emocjonalnej, społecznej, fizycznej i duchowej. – Nasze dwa filary: wychowanie i edukacja pozwalają nam odnosić sukcesy, którymi chcemy się dzielić! Wyniki edukacyjne potwierdzają oceny zewnętrzne, w tym Kuratorium. Program wychowawczy – widać „gołym okiem” – przekonują.

[ZT]8762[/ZT]

W szkole każde dziecko ma swojego tutora, który towarzyszy mu na co dzień, odkrywa jego mocne strony oraz talenty, a także ewentualne zagrożenia, które stoją na drodze do pełnego rozwoju. Następnie przekazuje swoje spostrzeżenia rodzicom. Lokomotywa przykłada także wagę do religii. Uczniowie pogłębiają relacje z Bogiem poprzez codzienną modlitwę i odwoływanie się do zasad moralnych. W ofercie znajdziecie również intensywny program szkolenia lingwistycznego (m.in. 4/5 godzin języka angielskiego tygodniowo, 2 godziny języka hiszpańskiego tygodniowo, międzynarodowe projekty edukacyjne), programy odkrywania talentów, jak i program kształcenia dzieci uzdolnionych i o specjalnych potrzebach edukacyjnych. 

Chcesz poznać więcej interesujących miejsc w Sopocie? Sprawdź naszą zakładkę Odkrywaj Sopot.

Polecane : Atrakcje dla dzieci w Sopocie

(Anna Nagel)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

Morfeusz Morfeusz

9 0

Zapomnieli państwo o LAS ACADEMY, szkoła o profilu muzycznym ul. Kujawska 50/52 https://lasacademy.pl/ 13:45, 10.03.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ZapomnieliścieZapomnieliście

3 0

Zapomnieliście o LAS Academy 11:03, 28.02.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%