Zamknij

Najlepsze atrakcje dla dzieci w Sopocie - Gdzie wybrać się z dzieckiem?

00:52, 17.05.2020 | R.C
Skomentuj Pixaby - rodzina na plaży - dziecko lato

Atrakcje dla dzieci w Sopocie - Jak z rodziną spędzić czas w kurorcie?

Podczas pobytu z dziećmi w Sopocie nie ma mowy o nudzie. Wystarczy tylko opuścić plażę i molo, aby przekonać się, jak wiele kurort ma do zaoferowania. Oto jego najciekawsze atrakcje!

Sopot z dzieckiem - pomysły na ciekawe spędzenie czasu 

Wypad z dziećmi do miasta nierzadko może się okazać sporym wyzwaniem. Dzieci są bowiem wymagające - szybko się nudzą, liczą na ciekawe zajęcia i niebanalne aktywności. W Sopocie o brak pomysłów nie trzeba się martwić. Czekają ciekawe muzea, parki z placami zabaw i mnóstwo innych atrakcji.

Sopocka Plaża - Atrakcje dla dzieci w lecie / aktywnie w Sopocie

Gdzie z dzieckiem w Sopocie / Plaża

Plaża może wydać się banalna, ale trudno o niej nie wspomnieć i trudno na nią nie zajrzeć podczas pobytu z dziećmi w Sopocie. W letni dzień wybrzeże zachęca do opalania się na złotym piasku i kąpieli w morzu. Na plażowanie warto wybrać okolice ul. Mamuszki 21. Pod tym adresem znajduje się bowiem plac zabaw w marynistycznym stylu. Jak widać, zabawa na sopockiej plaży wcale nie musi się kończyć na lepieniu zamków z piasku.

Więcej informacji : Plaża Sopot

Aquapark Sopot park wodny - Atrakcje dla dzieci całoroczne / aktywnie 

Aquapark w Sopocie dla dzieci i rodzin, atrakcje wodne zjeżdżalnie

Sopocki Aquapark stanowi świetną alternatywę dla kąpieli w Bałtyku. Gdy woda w morzu jest zbyt chłodna lub potrzeba większych wrażeń, czekają baseny, zjeżdżalnie, dzika rzeka, wodny plac zabaw i wanny z hydromasażem. Niemałe wrażenie robi pływanie w całorocznym basenie zewnętrznym i zjazd krętą rurą Turbo, przygotowaną dla prawdziwych śmiałków. Niezależnie od wieku każdy znajdzie dla siebie atrakcje, które pochłoną go na długie godziny. Aquapark, poza częściami sezonowymi, jest otwarty codziennie przez cały rok. Znajduje się na ul. Zamkowa Góra 3.  

Więcej informacji : Aquapark Sopot - park wodny 

Ośrodek Sopot 34 - Atrakcje wodne / aktywnie z dzieckiem 

Sopot 34 Nad morzem, aktywnie, szkółki

Tak jak wodne szaleństwo nie musi ograniczać się do pływania. Ośrodek Sopot 34 prowadzi szkółkę windsurfingową i organizuje pasjonujące zajęcia w wodzie dla dzieci. Mogą one spróbować swoich sił w sportach wodnych pod czujnym okiem instruktorów. Sporo frajdy dostarcza również skimboarding oraz plac zabaw. To świetne miejsce na nocleg i wypoczynek dla aktywnych.  Znajduje się na ul. Bitwy pod Płowcami 55.

Statek Pirat - Sopot z dzieckiem / na wodzie 

statek pirat sopot po zatoce wycieczki
Piraci są stałymi bohaterami popularnych książek i filmów, a ich przygody rozpalają wyobraźnię od najmłodszych lat. A gdyby tak samemu znaleźć się na pokładzie pirackiego statku i choć na chwilę zamienić w odważnego korsarza? Dzieciom na pewno spodoba się ten pomysł. Z końca molo w sezonie letnim wypływa na wody Zatoki Gdańskiej Statek Pirat. Podczas rejsu można usłyszeć mrożące krew w żyłach pirackie opowieści i zanucić szanty. Niezapomniana przygoda!  

Więcej informacji: Statek Pirat Sopot bilety cennik - statek piracki

Kręgielnia przy Aquaparku - Aktywnie w Sopocie / dla rodziny

Kręgielnia przy Parku wodnym w Sopocie Aquapark
Gra w kręgle budzi ducha rywalizacji, poprawia sprawność fizyczną, ale przede wszystkim dostarcza mnóstwo frajdy zarówno dzieciom, jak i dorosłym. To brzmi jak obietnica świetnej zabawy, która czeka w Kręgielni przy sopockim Aquaparku na jednym z sześciu profesjonalnych torów bowlingowych.

Kręgielnia przy Aquaparku znajduje się na ul. Zamkowa Góra 3.   

Więcej informacji : Aquapark Sopot cennik 

Kryta pływalnia Sopot - Aktywnie z rodziną / atrakcje wodne

Pływalnia basen w Sopocie Haffnera
Kryta pływalnia może okazać się ciekawą opcją na spędzenie wolnego czasu w wodzie dla tych dzieci, które chcą nauczyć się pływać. Nie ma tu bowiem rozpraszających uwagę atrakcji i tłumów ludzi, dowolnie poruszających się w różnych kierunkach. Basen podzielony jest na odpowiednich rozmiarów tory do swobodnej nauki i trenowania nawrotów. Dzięki temu w spokojniejszej atmosferze można zdobyć pierwsze pływackie szlify.

Kryta pływalnia znajduje się na ul. J.J. Haffnera 59.

Ogród Jordanowski - Wypoczynek z rodziną / Sopot z dzieckiem 

park ogródek jordanowski zabawa dla dzieci

Ogród Jordanowski w Sopocie niedawno zyskał nowe życie. Teraz znajduje się tam rozbudowany plac zabaw z mnóstwem atrakcji dla dzieci w różnym wieku. Mogą one rozładować energię w tunelach, na mostach linowych oraz podczas zabawy na ekologicznych urządzeniach i gry w piłkę nożną, koszykówkę, ping-ponga. Ogród znajduje się na ul. Armii Krajowej 76.

Park linowy - Aktywnie dla rodziny w Sopocie 

Park linowy w Sopocie
Park linowy to miejsce w Sopocie nie do pominięcia podczas rodzinnych wypadów. Dzięki temu że jest podzielony na części o różnych poziomach trudności, stanowi wyzwanie zarówno dla najmłodszych, jak i nieco starszych dzieci. Tor do pokonania umieszczony jest na bezpiecznej wysokości, tak aby rodzice mogli asekurować swoje pociechy.

Park linowy znajduje się na ul. Bitwy pod Płowcami 45-51.

Sopockie Błonia - Aktywnie na powietrzu / z rodziną w Sopocie

Błonia Sopot Park
Sopockie Błonia są popularnym celem rodzinnych spacerów mieszkańców Sopotu i turystów. Na dzieci czekają tam dwa place zabaw: jeden tradycyjny z kolorowymi urządzeniami: huśtawkami, ścianką wspinaczkową, linarium, karuzelą, drugi ekologiczny, na którym maluchy mogą przeciskać się przez tunele z gałązek, bawić w piaskownicy, przechodzić przez drewnianą kładkę czy wspinać po wykonanych z naturalnych materiałów sprzętach. Na błoniach znajduje się także polana dla amatorów sportów zespołowych: piłki nożnej, siatkówki, piłki ręcznej.

Sopockie Błonia znajdują się na ul. Bitwy pod Płowcami.

Place zabaw - Dla rodzimy / gdzie warto z dzieckiem w Sopocie

Place zabaw w Sopocie na powietrzu
Place zabaw na Sopockich Błoniach należą do najciekawszych, choć niejedynych w Sopocie. Konkurencją dla nich jest choćby Statek 33 w kształcie barwnego, niedużego okrętu, lubiany plac zabaw na plaży, a także w Parku Północnym. Wiele placów zabaw znajduje się także na sopockich osiedlach.

Kids Club Sheraton - Plac zabaw / Atrakcje dla rodziny 

Plac zabaw Kids Club Sheraton Sopot
Kids Club w hotelu Sheraton to niesamowite miejsce dla dzieci w wieku od 4 do 11 lat. Dostępna jest tam dla nich sala zabaw z niebanalnymi urządzeniami, np. zjeżdżalnią z basenem kulkowym czy stołem do piłkarzyków. Poza tym w Kids Clubie są organizowane różnego typu zajęcia rozwojowe prowadzone przez doświadczonych animatorów. Dzięki tak wielu ciekawym atrakcjom i fachowej opiece dzieci szybko mogą zapomnieć o nudzie, a ich rodzice ze spokojem pozwolić sobie na chwilę relaksu.   

Kids Club Sheraton znajduje się na ul. Powstańców Warszawy 10.

Hipodrom Sopot - Atrakcje / gdzie z dzieckiem

Hipodrom Sopot
Wizyta na Hipodromie jest ciekawym pomysłem na spędzenie wolnego czasu, nawet jeśli nie odbywają się na nim akurat wyścigi konne czy innego typu wydarzenia. Działają tam bowiem szkółki jeździeckie, gdzie można wykupić pojedyncze zajęcia dla początkujących. Oprowadzanka na końskim siodle z pewnością dostarczy twojemu dziecku niezapomnianych wrażeń. Hipodrom znajduje się na ul. Polnej 1.

KartCenter Gokarty - Aktywnie z dzieckiem / dla rodziny

Gokarty Sopot Atrakcje tor Car Center
Na 500-metrowym torze gokartowym twoje dziecko poczuje się jak zawodnik Formuły 1, a ty przywołasz wspomnienia z dzieciństwa. KartCenter Gokarty jest świetnym miejscem na zabawę dla całej rodziny, które nie ma sobie równych w Trójmieście. Szalone wyścigi i skoki adrenaliny macie jak w banku! KartCenter Gokarty znajduje się na ul. 3 Maja 67/69. Jest otwarte codziennie.

Wyciąg narciarski w Sopocie - atrakcje zimowe dla dzieci / Z dzieckiem w zimie

Łysa Góra Sopot wyciąg atrakcje zima
Zimą w Sopocie można się poczuć jak w górach. Na Łysej Górze znajdują się bowiem wyciąg narciarski i świetne przygotowane trasy zjazdowe na wysokości 39 m. Dla dzieci to świetna baza do rozpoczęcia nauki jazdy na nartach i doskonalenia swoich umiejętności na jedynym stoku w Polsce, z którego rozciąga się panorama Morza Bałtyckiego. Na miejscu działa szkółka narciarska i wypożyczalnia sprzętu.

Wyciąg narciarski znajduje się na skraju ul. S. Żeromskiego.

Lodowisko przy molo - Atrakcje dla dzieci w zimie / Aktywnie

Lodowisko sopot trakcje zima dzieci szkółki
Sztuczne, otwarte lodowisko jest kolejną zimową atrakcją w Sopocie. Położone tuż przy wejściu na molo zachęca do szusowania z widokiem na Zatokę Gdańską. Na wspólnej zabawie spotykają się tam zarówno dorośli, jak i dzieci, początkujący oraz ci bardziej doświadczeni. Dla małych łyżwiarzy, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki na lodzie, dostępne są podpórki ułatwiające naukę. W czasie ferii zimowych działa też szkółka łyżwiarska. Na miejscu istnieje możliwość wypożyczenia łyżew.

Lodowisko znajduje się na Placu Zdrojowym 2A.

Latarnia Morska - Atrakcje turystyczne dla rodziny

Latarnia morska w Sopocie dzieci
Na widok niesamowitej panoramy rozciągającej się ze szczytu sopockiej latarni morskiej, okrzyk zachwytu sam wyrwie się z gardła twojego dziecka. Wcześniej trzeba będzie jednak pokonać kręte schody, które wiodą na wysokość 39 m ponad ziemią. Wspinaczka jest warta wysiłku, bo na górze, poza pięknym widokiem, czeka certyfikat zdobywcy i mnóstwo satysfakcji. Dzieci pękną z dumy! Latarnia znajduje się na Placu Zdrojowym i jest otwarta w sezonie letnim.

Więcej informacji: Latarnia morska w Sopocie 

Państwowa Galeria Sztuki - Kulturalnie dla rodzimy w Sopocie / z dzieckiem 

Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie - PGS
Państwowa Galeria Sztuki może wydawać się dziecku miejscem nudnym i poważnym. Rzeczywiście, większość stałych i czasowych wystaw raczej nie zrobi na nim wrażenia, ale już organizowane z myślą o najmłodszych wydarzenia i warsztaty staną się dla niego ekscytującym i inspirującym doświadczeniem, które pobudzi jego kreatywność.

Państwowa Galeria Sztuki znajduje się na Placu Zdrojowym 2.

Teatr na Plaży - Dla dzieci / z rodziną w Sopocie

Teatr na plaży w Sopocie -  przedstawienia i atrakcje dla dzieci
Teatr na Plaży jest dla dzieci nie tylko miejscem spotkania z kulturą, ale też przestrzenią rozwoju artystycznych zdolności. Poza tym, że na jego scenie co jakiś czas są grane spektakle dla najmłodszych i z udziałem najmłodszych, to raz do roku odbywa się także Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci. Natomiast ci, którzy chcieliby nie tylko biernie przyglądać się aktorom, ale sami stanąć na teatralnych deskach mają taką możliwość podczas warsztatów Letni Teatr.

Teatr na Plaży znajduje się w klubie Atelier na al. F. Mamuszki 2.

Opera Leśna - Atrakcje w Sopocie / kultura / zwiedzanie / koncerty

Opera Leśna w Sopocie warsztaty zwiedzanie
Opera Leśna to wizytówka Sopotu, która kojarzona głównie z festiwalami muzyki pop i klasycznej, jest niemałą atrakcją również dla dzieci. Program odbywających się w niej wydarzeń obfituje w ciekawe warsztaty i spotkania dla młodych mieszkańców Trójmiasta i turystów. To dla nich niesamowita okazja, aby we wnętrzu jednego z najsłynniejszych zabytków kurortu rozwijać swoje artystyczne umiejętności.

Opera Leśna znajduje się na skraju Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, na ul. St. Moniuszki 12.

Multikino - Kino w Sopocie / filmy dla dzieci, rodziny

kino sopot multikino dla dzieci i rodzin

Moda na filmy animowane trwa, a sopockie Multikino nie zostaje w tyle za tym trendem. W jego repertuarze nie brakuje ciekawych propozycji filmowych dla najmłodszych widzów. Dla dzieci wizyta w kinie z prawdziwego zdarzenia (z sześcioma dużymi salami, barem, w którym można zaopatrzyć się w popcorn) z pewnością okaże się niemałą gratką i świetnym pomysłem na rodzinne wyjście np. w razie kapryśnej pogody. Latem alternatywą dla Multikina jest Kino Letnie, które odbywa się na molo w Sopocie. Film ogląda się pod chmurką, na plażowych leżakach.

Multikino znajduje się w Centrum Haffner na ul. Bohaterów Monte Cassino 63.

Sopoteka/Miniteka - Kultura z dzieckiem / zabawa / atrakcje dla rodziny

Biblioteka, mediateka dla dzieci atrakcje gry Sopot

Sopoteka nie jest typową biblioteką. Jej najmłodsi goście poza czytaniem książek, mogą się tam pobawić w kąciku dla dzieci, zagrać na konsoli lub zmierzyć się w grze w planszówki. Nawet jeśli twoje dziecko nie jest zagorzałym czytelnikiem, w Sopotece zapomni o nudzie. Warto tam zajrzeć w razie niepogody lub w ramach odskoczni od plażowania. Biblioteka znajduje się w Sopocie Centrum, przy Dworcu PKP.  Jest otwarta od poniedziałku do soboty.

Skansen Archeologiczny Grodzisko - Historia atrakcje z dzieckiem / z rodziną 

skansen archeologiczny w Sopocie Grodzisko dla dzieci zabawa

Wizyta w Grodzisku jest jak podróż w czasie do wczesnego średniowiecza. Skansen znajduje się na tzw. Górze Zamkowej, w malowniczym otoczeniu lasu. Tworzą go odtworzone zabudowania z okresu wieków średnich: chaty, brama, palisada oraz wystawy znalezisk archeologicznych. Dla dzieci niemałą atrakcją jest także zagroda kóz. Skansen jest otwarty przez cały rok od wtorku do niedzieli. Czasem odbywają się tam festyny, pikniki i pokazy dawnych rzemiosł.

Więcej informacji: Grodzisko Sopot - Skansen Archeologiczny

Muzeum Sopotu - Historia w Sopocie / wypoczynek z dzieckiem / wystawy 

Muzeum Sopotu wystawa zajęcia ogród wypoczynek

W 2016 r. Muzeum Sopotu wzbogaciło się o oryginalną atrakcję - Sopociarnię, czyli pokój zabaw dla dzieci. Nie jest to jednak typowy kącik dla najmłodszych, jaki można znaleźć w niejednej kawiarni czy restauracji. Salę wypełniają bowiem wyłącznie stare zabawki. Dzieci mogą się tam bawić pluszowymi misiami, porcelanowymi lalkami, starą maszyną do szycia, wagą szalkową i koniem na biegunach - przedmiotami, których próżno dzisiaj szukać na sklepowych półkach. Muzeum znajduje się na ul. Księcia Józefa Poniatowskiego 8. Jest otwarte od wtorku do niedzieli. Dzieci do 7 t.ż. mogą je zwiedzać bezpłatnie.

Muzeum Figur Woskowych - Co warto zobaczyć z dzieckiem / zwiedzanie 

muzeum figur woskowych w sopocie wystawa atrakcje dla rodzin

Nie trzeba wcale opuszczać Sopotu, żeby w jednym miejscu zobaczyć gwiazdy światowego formatu, a nawet postaci z bajek. W Muzeum Figur Woskowych ich naturalnych rozmiarów rzeźby są na wyciągnięcie ręki. Dla dzieci przygotowano specjalną strefę, gdzie rozgościli się bohaterowie książek, komiksów i kreskówek. Wśród nich można zobaczyć m.in. Pinokia, Gandalfa czy Spidermana. Muzeum Figur Woskowych znajduje się na ul. Bohaterów Monte Cassino 63. Jest otwarte codziennie.

Więcej informacji: Muzeum figur woskowych w Sopocie

Manufaktura słodyczy Ciuciu - Atrakcje zwiedzenie / aktywnie z rodziną

manufaktura słodyczy w sopocie zabawa dla dzieci i rodziców łakocie

Manufaktura słodyczy Ciuciu to słodka atrakcjach, obok której żadne dziecko nie przejdzie obojętnie. Nieduży, pełen bajkowych kolorów sklep kusi zapachem ręcznie wyrabianych cukierków i lizaków. Mali smakosze słodkości mogą się tam przyjrzeć procesowi ich wytwarzania, zaopatrzyć w ulubione przysmaki, a nawet przygotować własne.   

Manufaktura słodyczy Ciuciu znajduje się na ul. Bohaterów Monte Cassino 37.

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%