Zamknij

Rejsy z Sopotu. Gdzie popłyniemy i za ile?

19:30, 24.06.2021 P.S Aktualizacja: 10:49, 13.06.2022
Skomentuj Zdjęcie po lewej: statek "Pirat". Zdjęcie po prawej: katamaran Sta Maria, fot. Tripadvisor Zdjęcie po lewej: statek "Pirat". Zdjęcie po prawej: katamaran Sta Maria, fot. Tripadvisor

Dla wielu osób tym, co decyduje o uroku naszego miasta, jest jego usytuowanie nad morzem. Każdego roku tłumy turystów przyjeżdżają do kurortu nie tylko po to, by wylegiwać się na plaży czy korzystać z rozmaitych miejskich rozrywek. W sercu Trójmiasta popularnością cieszą się także różnorodne aktywności na wodzie. Na co warto zwrócić uwagę?

Choć Sopot ma w swojej ofercie m.in. obozy żeglarskie, kursy windsurfingu czy zajęcia na katamaranach, istnieje również alternatywa dla osób, które nie mają żeglarskich ambicji. O nasz komfort i bezpieczeństwo zadbają sternicy albo załogi statków wycieczkowych.

Rejsy z Sopotu po Bałtyku

Decydując się na rejsy z Sopotu, musimy jednak liczyć się z pewnymi ograniczeniami. Statki i łodzie wycieczkowe zabiorą nas w podróż po wodach nieopodal Trójmiasta, będziemy mogli zobaczyć krajobraz Zatoki Gdańskiej, w tym Zatoki Puckiej i rejonów sąsiadujących z Półwyspem Helskim. Co kiedy jednak marzy nam się dłuższa wyprawa po Bałtyku? W takiej sytuacji mamy do wyboru dwie możliwości. Bardziej przystępną, ekonomiczną opcją jest skorzystanie z rejsów Stena Line kursujących z pobliskiej Gdyni. Promy zabiorą nas w wyjątkową podróż do Szwecji, a jeśli tylko zdecydujemy się na autokar lub przewóz własnego samochodu, w ramach jednej wycieczki będziemy mogli zobaczyć również okoliczne wyspy. Drugą opcją, bardziej kosztowną, ale dającą pełną swobodę i niezależność, jest samodzielne wynajęcie jachtu i sternika (jeśli nie posiadamy niezbędnych uprawnień).

 • Koszt Stena Line: od 264 zł (rejs promem do Szwecji i z powrotem).
  Więcej informacji: kliknij i sprawdź.

Rejsy z Sopotu po Zatoce Gdańskiej

Fot. Żegluga Gdańska

Żegluga Gdańska

Bardziej dostępną możliwością wypoczynku na wodzie są rejsy po Zatoce Gdańskiej. Podobnie jak w przypadku dalszych wypraw możemy zdecydować się na "opcję ekonomiczną", za którą zapłacimy od kilkudziesięciu do stu złotych, jak i na droższe oferty.

Najmniej zapłacimy za podróż statkami Żeglugi Gdańskiej lub Statkiem Wycieczkowym Pirat. Droższe opcje to rejsy łodziami typu RIB, skuterami wodnymi i różnego rodzaju motorówkami.

Rejs z Gdańska do Sopotu

 • Koszt: 70 zł (bilet normalny), 55 zł (bilet ulgowy), 25 zł (bilet na rower)
 • Czas podróży: od 1h do 1,5 h

Rejs z Sopotu na Hel

 • Koszt: 70 zł (bilet normalny), 55 zł (bilet ulgowy), 25 zł (bilet na rower)
 • Czas podróży: około 1,5 h

WIĘCEJ INFORMACJI: KLIKNIJ I SPRAWDŹ!

Statek Wycieczkowy Pirat (Rejsy z Sopotu)

Rejs widokowy po Zatoce Gdańskiej

Dla turystów, którzy chcieliby poczuć się niczym na planie "Piratów z Karaibów" atrakcyjną opcją będzie także skorzystanie z oferty statku wycieczkowego "Pirat". Na pokładzie znajdziemy m.in. nastrojową restaurację, a o dobre samopoczucie gości zadba załoga przebrana w stylizowane stroje. Organizatorzy rejsów przekonują, że morska podróż to świetna okazja do podziwiania Trójmiasta z niecodziennej perspektywy, a także doskonała atrakcja dla dzieci. Widok na morenowe wzgórza Trójmiasta i piękne wybrzeże jest tym, co z pewnością na długo zapadnie w naszej pamięci.

 • Koszt: 60 zł (bilet normalny), 50 zł (bilet ulgowy), 180 zł (bilet rodzinny 2+2)
 • Czas podróży: około 40 minut

WIĘCEJ INFORMACJI: KLIKNIJ I SPRAWDŹ!

Katamaran Sta Maria (Rejsy z Sopotu)

Rejs widokowy po Zatoce Gdańskiej

Długi na ponad siedemnaście i szeroki na przeszło dziewięć metrów katamaran przypadnie do gustu nawet najbardziej wybrednym miłośnikom żeglarstwa. Nowatorska konstrukcja kadłuba, ekskluzywne wnętrze i dynamiczna sylwetka - to wszystko sprawia, że katamaran Sta Maria odpowiada na potrzeby najbardziej wymagających.

Z podróży katamaranem skorzystamy w sezonie letnim, kiedy warunki atmosferyczne sprzyjają komfortowemu pływaniu. W tym okresie tradycyjnie odbywają się cztery rejsy dziennie, w tym także rejsy widokowe podczas zachodów słońca. Żeglugę rozpoczniemy przy sopockiej marinie, skąd Sta Maria zabierze nas w 1,5 godzinny rejs po wodach Zatoki Gdańskiej. Na rejs należy stawić się minimum 5 minut przed jego rozpoczęciem, dokonując wcześniej rezerwacji telefonicznej lub e-mailowej.

 • Koszt: 90 zł (bilet normalny), 60 zł (bilet ulgowy)
 • Czas podróży: 1,5 h

WIĘCEJ INFORMACJI: KLIKNIJ I SPRAWDŹ!

Fot. Dariusz Stawicki - Youtube

Centrum Motorowodne "Extreme" ( Rejsy z Sopotu )

Rejs oponką/bananem/łodzią motorową RIB

RIB-y to prawdziwa gratka dla miłośników dużych prędkości na wodzie. Choć za rejs zapłacimy niemało, to możemy być pewni, że czeka nas wiele niezapomnianych wrażeń. Łodzie tego typu charakteryzują się też dużą stabilnością i odpornością na uszkodzenia. Nic dziwnego, że są chętnie używane przez wojsko, straż graniczną, straż pożarną, policje czy WOPR. 

Centrum Motorowodne "Extreme" umożliwia także wodne szaleństwo na oponkach holowanych przez łodzie motorowe. W ofercie są oponki 3-4 osobowe, siedzące oraz leżące. Dzięki temu, że można je ze sobą łączyć, w jednym rejsie może uczestniczyć nawet do 10 osób jednocześnie.

Gdybyśmy jednak preferowali nieco spokojniejszą zabawę, firma oferuje także rejsy 6-osobowym bananem, który doskonale spisuje się na dużych falach.

 • Koszt: 50 zł/os
 • Czas podróży: 10 min

WIĘCEJ INFORMACJI: KLIKNIJ I SPRAWDŹ!

Zobacz inne atrakcje turystyczne w Sopocie

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%