Zamknij

Plaża w Sopocie

14:51, 02.06.2018 R.C Aktualizacja: 16:28, 02.07.2018
Skomentuj

Sopocka plaża, sąsiadująca ze słynnym „Monciakiem” to jedna z ulubionych miejsc zarówno dla mieszkańców jak i turystów.

Plaża w Sopocie - Molo

Jej główną atrakcja to oczywiście Molo - najdłuższa tego typu konstrukcja w Europie licząca ponad 500 m, z czego 458 wychodzi w głąb Zatoki Gdańskiej. Oprócz wylegiwania się na plaży można więc przespacerować się po tym niesamowitym drewnianym pomoście, na końcu podziwiając panoramę miasta.

Sopocka plaża - punkty gastronomiczne

Wspomniany już wyżej „Monciak” to również wielkie urozmaicenie dla plażowiczów.  Mogą oni skorzystać z bogatej oferty gastronomicznej blisko plaży. Na głodomorów czeka zdecydowanie więcej kulinarnych uciech niż frytki i smażona ryba.

Zjemy tu sushi, regionalne nadmorskie przysmaki, napijemy się oryginalnej czekolady Wedla, a po całym dniu na ciepłym piasku, możemy też odwiedzić, któryś z legendarnych sopockich klubów - np. Spatif czy Dream Club.

Plaża w Sopocie - atrakcje dla dzieci

Plaża w Sopocie jako jedna z niewielu, posiada mały basenik ze słodką wodą dla dzieci. Ponadto najmłodsi mogą skorzystać tu z wielu innych atrakcji przygotowanych specjalnie dla nich. Wielkie dmuchane balony, zamki, zjeżdżalnia - wszystko to z pewnością umili czas maluchom. Wielką przygodą dla rodzin z dziećmi może być też rejs pirackim statkiem, który czeka na turystów przy molo.

Z pokładu można podziwiać widoki na Zatokę Gdańską, skorzystać z oferty regionalnej kuchni oraz posłuchać muzyki na żywo lub opowieści przewodnika. Sezon zwykle rozpoczyna się na przełomie kwietnia i maja.

Sopocka plaża - sporty wodne

Znajdą tu coś dla siebie również miłośnicy sportów wodnych. Wypożyczalnie sprzętu, szkółki windsurfingu - wszystko mamy tu w zasięgu ręki. Zwolennicy słodkiego lenistwa mogą natomiast wylegiwać się w słońcu, od czasu do czasu chłodząc się w morzu.

Plaża w Sopocie - jak trafić?

Jako, że jest to najbardziej znana trójmiejska plaża, ze względu na uzdrowiskowy charakter miasta, dlatego nikt nie powinien mieć problemu żeby na nią trafić. Najwygodniej skorzystać z SKM ( Szybkiej Kolei Miejskiej), wysiąść na stacji Sopot Główny i zejść wzdłuż  ul. Bohaterów Monte Cassino ( Monciaka).

(R.C)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%