Zamknij

Thai Son Express, czyli szybko i świeżo. Właściciele znanej tajlandzkiej restauracji w Sopocie otworzyli nowy lokal

17:51, 15.09.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 19:56, 19.09.2022
Skomentuj

Właściciele znanej i lubianej tajskiej restauracji w Sopocie Phuket Thai Food & Bar wyszli na przeciw oczekiwaniom sopocian i stworzyli nowe miejsce, w którym możesz zjeść sycący, świeży posiłek o każdej porze dnia i wieczoru. THAI SON Express to lokal tuż przy dworcu PKP Sopot, w którym posiłek jest wydawany nawet "szybciej niż kebab" - jedzenie jest świeże, ciepłe i już gotowe w bemarach. Zanim jednak opowiemy Wam o nowo powstałym lokalu z kuchnią azjatycką, wybraliśmy się poznać bliżej historię popularnej tajskiej restauracji Phuket Thai Food & Bar przy ul. Grunwaldzkiej. 

Skąd pomysł na Phuket Thai Food & Bar, knajpę z tajlandzką kuchnią?

"Generalnie wcześniej już była tutaj tajska restauracja, a przydarzyła się okazja, aby przejąć ją. Był to dość trudny okres, bo pandemiczny, ale potraktowaliśmy to jako szansę, okazję i wyzwanie. Tym bardziej, że dużo się mówi, że to właśnie gastronomia szczególnie ucierpiała w okresie pandemii, jest to też dość trudna branża. No, ale do odważnych świat należy" - opowiada Damian, współwłaściciel restauracji.

 

Wiele razy słyszymy od gości, że smaki są im bliskie, że smakowało „tak jak na wakacjach”. Wiadomo, że ta kuchnia musi być delikatnie „zeuropeizowana”, bo to jest inne natężenie ostrości. No i oczywiście składniki, operujemy nimi tak, żeby były jak najbardziej autentyczne. Oczywiście, moglibyśmy szukać zamienników, ale tak nie robimy. Chronimy autentyczność kucharza. Staramy się bazować na oryginalnych recepturach nawet jeśli chodzi o sosy - opowiada dalej właściciel - Nasi kucharze trzymają pieczę, a my mamy do nich pełne zaufanie - podkreśla Damian.

Tom, kucharz w restauracji Phuket Thai Food & Bar, pochodzi z Tajlandii, z miasteczka Ubon, znajdującego się w północnej części kraju. Kiedy był nastolatkiem dorastał na Patong Beach na wyspie Phuket. Zanim przyjechał do Polski spędził kilka lat w Melbourne w Australii, gdzie w tajskiej restauracji szkolił się pod okiem wybitnych mistrzów kuchni.

"Moje dania przygotowuję z pasją, według standardów jakościowych i smakowych, które nabyłem przez wiele pracy na całym świecie. Najważniejsza jest dla mnie jakość składników, dlatego świeże produkty zamawiamy codziennie. Podczas gotowania przygotowuje dania zgodnie z oryginalnymi tajskimi recepturami, aby zainteresować nimi naszych gości, którzy często mówią, że jedząc u nas mogli sobie przypomnieć smak potraw, „tak jak to było na Tajlandii” - opowiada Tom. 

Czy sami również jadacie tutaj?

"Czasem jedliśmy tutaj 2 razy dziennie i jak ludzie przychodzili, i pytali co najbardziej tu lubimy jeść, to ciężko było odpowiedzieć, bo jedliśmy wszystko! Także Pad Thai znamy na pamięć, porcje też mamy spore. Jeśli chodzi o ważną rzecz, to oczywiście jadamy tutaj na pewno po to, aby kontrolować jakość dań – sami robimy "Tajemniczego Klienta" i zamawiamy dania, nie mówiąc, że to jest dla nas. Nigdy jeszcze się nie zawiedliśmy" - opowiadają właściciele restauracji Phuket Thai Food & Bar.

Czy Wasze lokale to miejsca z misją?

To nasza zajawka, super przygoda, ogrom pracy i budowanie codziennie od nowa. Wywodzimy się z korporacji, więc to była duża zmiana, jednak tworząc nasze lokale czerpaliśmy inspiracje z podróży. W pewnym momencie chcieliśmy stworzyć coś, czego nie ma w Sopocie i tak powstał Thai Son Express. Tutaj zjesz na szybko, ale świeże jedzenie i to nie kebab! - opowiada z uśmiechem Damian, jeden z właścicieli restauracji.

"Nasza wizja na Thai Son Express to stylowy lokal ze zdrowym, świeżym azjatyckim jedzeniem na wynos. Zaprojektowaliśmy specjalnie boxy na posiłki, duże neony we wnętrzu, których nie sposób nie zauważyć. Dodatkowo dostaniesz u nas gotowe drinki w butelkach. Możesz przyjść do nas np. jak chcesz zjeść przed imprezą, ale i po imprezie".

To teraz nie wiem już, gdzie lepiej do Was zajrzeć. Do Phuket Thai Food & Bar przy Grunwaldzkiej, czy do Thai Son Express przy Dworcu PKP!

Zależy, czego oczekujesz. Jeżeli ma to być tzw. experience, czy dobrze spędzony czas z przyjaciółmi, to zapraszamy Cię do restauracji przy ul. Grunwaldzkiej, Phuket Thai Food & Bar Food&Bar Sopot. Jeśli wracasz z pracy, idziesz na imprezę lub czekasz na pociąg – Thai Son Express jest dla Ciebie otwarty. Dodatkowo mamy tutaj dość ograniczoną kartę menu, co ułatwia wybór – wybierasz opcję danie główne (możesz wziąć kilka – mango chicken, tofu, krewetki) + baza (ryż lub np. warzywa na parze). Całe menu znajdziesz tutaj.

Może takiego właśnie miejsca brakowało nam w Sopocie. 

A Ty, który lokal wybierzesz? 

Thai Son Express 4,6 (48)

Miejsce: Tadeusza Kościuszki 10, 81-759 Sopot

FB: https://www.facebook.com/thaisonexpresspl

IG: https://www.instagram.com/thaison_express/

 

Phuket Thai Food & Bar Sopot 4,6 (1050)

Grunwaldzka 8-10/3, 81-759 Sopot

https://www.instagram.com/phuket_sopot/

https://www.facebook.com/phuketsopot/

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

tamara39tamara39

4 0

bardzo mily kucharz 22:34, 19.09.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%