Zamknij

Tydzień w Sopocie: powitaj luty w kurorcie

15:36, 02.02.2023 . Aktualizacja: 15:38, 02.02.2023
Skomentuj

Choć początek lutego nie rozpieszcza nas piękną zimową aurą, nie oznacza to, że należy czekać bezczynnie na ujrzenie promyków słońca. W Sopocie odbędzie się szereg wydarzeń, którego umilą mieszkańcom i turystów oczekiwanie na powrót zimy lub pierwsze oznaki wiosny.

Cavaliada 2023

CAVALIADA Tour to największy w Polsce cykl halowych zawodów jeździeckich, odbywających się w tym sezonie w Warszawie, Poznaniu, Sopocie i Krakowie. Unikalny na skalę kraju jest fakt, że w jednym miejscu i czasie spotykają się ze sobą przedstawiciele czterech konkurencji jeździeckich: skoków przez przeszkody, powożenia, ujeżdżenia i Wszechstronnego Konkursu Konia Wierzchowego.

Oprócz 12 klas w ramach zawodów międzynarodowych w skokach przez przeszkody, każdego dnia kibice będą mogli oglądać inne konkurencje jeździeckie, widowiskowe konkursy rozrywkowe, a także pokazy. Dodatkowo, dla odwiedzających przygotowane zostały Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich, punkty gastronomiczne i strefa dla dzieci.

Szczegółowe informacje i program dostępne są >>>TUTAJ<<<.

 

Drag Muzykał "BallaDina" - muzyczny i komediowy monodram

Teatr Nieduży ma zaszczyt zaprosić Państwa na wyjątkowy muzyczny i komediowy monodram - drag muzykał "BallaDina" na podstawie tekstu Jeremiego Przybory z muzyką Jerzego Wasowskiego.

Spłyconą i skróconą wersję "Balladyny" Juliusza Słowackiego opowie i zaśpiewa drag queen Dina, której towarzyszyć będzie zespół muzyczny.

Szczegółowe informacje dostępne są >>>TUTAJ<<<.

 

"Inteligenci" w Teatrze Wybrzeże

INTELIGENCI nie są kolejną opowieścią z tezą i morałem. Sztuka Modzelewskiego to raczej apel - wołanie o niknący dialog, którego stopniowe wymieranie powoduje rozłam nie tylko między formacjami politycznymi i kulturowymi, ale przede wszystkim - pomiędzy bliskimi sobie ludźmi. Poprzez losy czwórki bohaterów obserwujemy obraz globalnego kryzysu wartości, wywołanego nieumiejętnym obchodzeniem się z wolnością, do której nie dołączono instrukcji obsługi.

Spektakl odbędzie się na Scenie Kameralnej w Sopocie 2, 3 i 4 lutego oraz 5 lutego.
 

Spotkanie z Januszem Limonem

Powinności istnienia to zbiór spostrzeżeń autora z różnych okresów życia, prowadzących go do próby zrozumienia zawiłości istnienia oraz poszukiwań poetyki w procesie przemijania. Janusz Limon, z zawodu genetyk kliniczny, z zamiłowania humanista łączy świat medycyny ze światem sztuki w rozważaniach na temat powinności istnienia. 816 myśli, wspomnień, fragmentów układa się w autobiograficzną opowieść o zgodzie i niezgodzie na przemijanie.

Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia dostępne są >>>TUTAJ<<<.

 

Wystawa „Architekt Heinrich Dunkel"

Heinrich Dunkel (1877-1922) to jeden z najciekawszych architektów działających w Sopocie w I ćwierci XX wieku. Swoją karierę w mieście rozpoczął przy prestiżowym projekcie Zakładu Kąpielowego w 1902 r., nie związał jednak swojej przyszłości z pracą urzędnika, a postawił na zlecenia od indywidualnych klientów. Jego projekty wyróżniają się ciekawymi formami: od stylu Landhaus poprzez historyzm do form modernistycznych. Dużą wagę przykładał do detalu i ukształtowaniu wnętrza. Dla zleceniodawców projektował wyrafinowaną stolarkę klatek schodowych, okien, drzwi i boazerii, a także nawiązujące do nich meble. 

Jego projekty można odnaleźć na terenie całego Sopotu, na szczególną uwagę zasługują wille przy ul. Ignacego Paderewskiego, Antoniego Abrahama i Adama Mickiewicza. 

Szczegółowe informacje dostępne są >>>TUTAJ<<<.

Chcesz zapoznać się ze wszystkimi wydarzeniami odbywającymi się w Sopocie? Odwiedź naszą zakładkę Co? Gdzie? Kiedy?

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%