Zamknij

Oto jubilerskie „wizytówki” Sopotu. Unikatowa biżuteria od Motyli w czołówce rankingu

11:25, 18.12.2022 . Aktualizacja: 11:39, 04.01.2023
Skomentuj

Nadmorski Sopot to bezapelacyjnie polska stolica bursztynu. Ale nie tylko! Turyści i mieszkańcy Sopotu i całego Trójmiasta lubią wystroić się w dobrej jakości biżuterię i nic w tym dziwnego, bo miasto słynie z licznych pracowni jubilerskich. Na tym tle wyróżnia się kilka z nich, a poniżej publikujemy ranking najlepiej ocenianych i najchętniej odwiedzanych jubilerów w Sopocie.

Kto nie lubi przystroić się w unikatową, piękną i wykonaną ręcznie biżuterię? Właśnie taka zawsze jest w modzie. Nie brakuje salonów jubilerskich kuszących błyskotkami, ale na tle licznej konkurencji tak zwanych „sieciówek”, wciąż silną marką są pracownie jubilerskie, gdzie unikatowe kolczyki, naszyjniki czy pierścionki robi się ręcznie z artystycznym zmysłem.

Oto nasz ranking pracowni jubilerskich w Sopocie stworzony na podstawie opinii klientów Google oraz popularności w mediach społecznościowych.

1. Pracownia biżuterii artystycznej „Motyle”

To bez wątpienia „nr 1” na jubilerskim rynku w Sopocie. Pracownia założona w 2005 roku przez Darię Jankowiak-Byczkowską to marka stawiająca na oryginalność, unikatowość i wysoką jakość produktów. Unikatowe bransoletki, kolczyki, pierścionki czy naszyjniki znajdziemy w każdej kolekcji, a jest ich już kilkanaście. Każda linia niesie za sobą historię, różnorodną tematykę, przesłanie i liczne inspiracje.

„Motyle” to także warsztaty jubilerskie indywidualne lub grupowe, dla osób ciekawych tego jak powstaje biżuteria lub chcących sprezentować bliskiej osobie udział w tak nietypowym przeżyciu. „Pragniemy aby nasz świat stał się dzięki naszej biżuterii wspólną piękną podróżą przez życie” - mówi właścicielka pracowni. Główna siedziba „Motyli” znajduje się w Sopocie, choć produkty tej marki dostępne są w wielu sklepach jubilerskich w całej Polsce. Unikatowa biżuteria artystyczna powstająca na podstawie projektów Darii Jankowiak-Byczkowskiej jest nagradzana i certyfikowana, a autorka zdobywa liczne wyróżnienia za swoje dokonania w branży jubilerskiej.

 

2. Kamir

Kamir to znana galeria z biżuterią w samym sercu Sopotu. Od ponad 20 lat kupić w niej można wyroby z bursztynem bałtyckim. Ten zacny surowiec traktowany jest tu z poszanowaniem tradycji, choć wykorzystywany jest w połączeniu z drewnem, skórą, srebrem czy złotem. Kamir dysponuje certyfikatem jakości wydanym przez Krajową Izbę Gospodarczą Bursztynu.

3. AMBERMODA Mariusz Gliwiński

Ambermoda to rodzinna firma z tradycjami rodem z Sopotu. Mariusz Gliwiński w swoich kolekcjach inspiruje się sztuką, architekturą i podróżami. Tajemnice projektowania przekazywane są w tej pracowni już od trzech pokoleń. Biżuteria z Ambermoda jest „bohaterką” wybiegów mody, świata biznesu, bierze udział w konkursach i światowych prezentacjach oraz targach.

4. Biżuteria Amber Pol

Sopocka pracownia Amber Pol od ponad 40 lat tworzy biżuterię srebrną z wykorzystaniem kamieni ozdobnych. Głównym jest oczywiście naturalny bursztyn, choć w warsztacie często „gości” perła i koral. Tradycje rzemieślnicze są pielęgnowane od lat, a firma wykonuje wiele projektów na indywidualne zamówienie klientów z Polski oraz zagranicy.

5. Atelier Anja Coraletti

Warsztat Anji Coraletti to miejsce, w którym twórczyni biżuterii z pasją podchodzi do ręcznej produkcji każdego detalu bransoletek, kolczyków czy naszyjników. Każde dzieło jest osobnym bytem, projektantce nie brakuje kreatywności w doborze kolorów, łączeniu struktur i odwagi w proponowaniu biżuterii odważnej. Większość asortymentu powstaje na indywidualne zamówienie, dlatego trudno o kilka podobnych prac.

Unikatowa, artystyczna biżuteria wraca do łask. Rodzinne czy ugruntowane na rynku firmy w Sopocie mają się dobrze, a klienci coraz chętniej sięgają po nietypowe błyskotki, wyróżniające się na tle oklepanych, dostępnych w każdej „sieciówce” akcesoriów. Odwiedziny jednej z powyższych pracowni z pewnością zagwarantuje dostęp do najwyższej jakości, oryginalnej, ręcznie robionej biżuterii polskiej produkcji.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%