Zamknij

Sopot w czasach II wojny światowej! Kiedy ludzie ginęli, kurort tętnił życiem [ARCHIWALNE WIDEO]

17:00, 02.06.2021 | P.S
REKLAMA

W serwisie Youtube opublikowano archiwalne nagranie Sopotu z 1941 roku. To kompilacja w większości kolorowych ujęć przedstawiających najpopularniejsze miejsca w kurorcie - molo, ul. Bohaterów Monte Cassino, a także plaże. Materiał został udostępniony na kanale Hist_Pl.

Jak przekonują twórcy kanału, na filmie możemy zobaczyć kuracjuszy, z których większość to najprawdopodobniej niemieccy żołnierze na przepustce. Kiedy świat trawiła największa wojna w historii, sopoccy wczasowicze zażywali kąpieli, wygrzewali się w słońcu czy spacerowali po słynnym molo.

"To wszystko w środku II Wojny Światowej, gdy w okupowanych miastach Polski ludzie umierali w gettach czy obozach zagłady" - zaznaczają twórcy kanały Hist_PL.

 

Kanał Hist_PL prezentuje stare, historyczne oraz unikalne materiały filmowe przedstawiające w większości polskie miasta, głównie pochodzące z okresu II Wojny Światowej. Większość starych filmów, jakie są prezentowane na kanale to unikalne stare nagrania polskich miast, które udało się odnaleźć w czeluściach zbiorów bibliotek i archiwów z całego świata.

Z udostępnionym materiałem można zapoznać się poniżej.

[ZT]8517[/ZT]

(P.S)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

J-23J-23

3 0

W garniaku i pod krwatem na molo. A panie w stylowych kapeluszach. Przy molo rozrosniete palemki. Dlugo by te palemki teraz tam pobyly ... 18:19, 02.06.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%