Zamknij

Joga dla każdego. Polecamy najlepsze studia jogi w Sopocie

08:44, 06.03.2023 . Aktualizacja: 12:42, 07.09.2023
Skomentuj

Sopockie szkoły jogi mają wiele do zaoferowania. Joga dla początkujących, na zdrowy kręgosłup, dla kobiet w ciąży, czy dla seniorów. Joga jest dla każdego. Poprawia kondycję ciała, pozwala się wyciszyć i wprowadza w pozytywny nastrój. Nic dziwnego, że zyskała tak dużo wielbicieli i wciąż zdobywa nowych. Wybierz rodzaj jogi dla siebie i trenuj w jednym ze studiów jogi w Sopocie.

Praktykowanie jogi niesie ze sobą szereg korzyści. Zaczynając od poprawy kondycji, wysmuklenia sylwetki, rozciągnięcia ciała, poprzez większą świadomość własnego ciała, a na uspokojeniu myśli i emocji kończąc. Popularność tej aktywności w ostatnich latach bardzo wzrosła, powodując powstawanie szkół jogi, także w Sopocie. Warto zacząć swoją przygodę z jogą pod okiem specjalistów.

Spis treści:

Rodzaje jogi: wybierz coś dla siebie i ćwicz w Sopocie

Rodzaje jogi: wybierz coś dla siebie i ćwicz w Sopocie

Joga jest dla każdego, bo jest mnóstwo możliwości jej praktykowania. W każdej z sopockich szkół jogi znajdziemy kilka rodzajów jogi. Hatha odnosi się do wszystkich fizycznych praktyk jogicznych. W jodze Iyengara chodzi przede wszystkim o precyzyjne ułożenie ciała. Ashtanga to dynamiczna forma jogi, która polecana jest najczęściej dla osób wysportowanych i lubiących mocny trening. Yin to powolne, bardzo relaksujące zajęcia. Kundalini to najbardziej duchowa strona jogi: tutaj przede wszystkim kładzie się nacisk na medytację i pracę z oddechem. Dla osób pragnących zagłębić się w filozofię jogi, głęboko pracować z oddechem, mantrą, medytacją poleca się jogę metodą Sivanandy. Natomiast dla kobiet zmagających się z problemami tarczycy, endometriozą, bolesnymi miesiączkami poleca się jogę hormonalną.

Rodzajów jogi jest o wiele więcej. Jest uspokajająca joga nidra: dynamiczna, joga vinyasa, joga dla kręgosłupa, joga dla kobiet w ciąży czy taka, którą praktykuje się w gorących pomieszczeniach: bikram joga. Coraz większą popularność zyskują jej nowe odmiany, np. acroyoga czy aerial joga ćwiczona w kokonach z szarf zwisających z sufitu.

Morze Jogi/ autorskie zajęcia jogi w Sopocie

Morze Jogi/ autorskie zajęcia jogi w Sopocie

Gdzie: Bohaterów Monte Cassino 25/I piętro, 81-759 Sopot

Facebook: kliknij i sprawdź.

Czasem jest tak, że sporo o czymś czytamy, wiemy, może nawet oglądamy filmiki, ale nie wiemy od czego zacząć. Jeśli więc jesteście w tym miejscu, jeśli chodzi o trenowanie jogi, to pierwszy krok postawcie w jednej ze szkół jogi w Sopocie: Morzu Jogi.

- Pierwsze efekty jogi to poprawa sylwetki i samopoczucia. Po dłuższej i regularnej praktyce można zaobserwować też głębsze odczucia na płaszczyźnie psychofizycznej, w spokojnym oddechu i umyśle. Jogę może praktykować każdy, obalając mit: nie musisz być młody i rozciągnięty. Co ciekawe, w naszym studio, każdy tydzień ma inny temat, podczas którego skupiamy się na konkretnej grupie asan (asana-pozycja jogi). W pierwszym tygodniu miesiąca ćwiczymy pozycje stojące, w drugim siady, skłony, skręty, w trzecim wygięcia, w ostatnim pozycje odwrócone i regeneracyjne. Oprócz tradycyjnych zajęć z jogi specjalizujemy się również w pilatesie, prowadzimy Zdrowy kręgosłup i Wieczorną regenerację - autorskie zajęcia łączące elementy jogi, ćwiczeń relaksacyjnych, oddechowych i medytacyjnych –  mówią Jarek i Szymon, ze Studia Morze Jogi.

Mera Spa/ Joga, basen i jacuzzi w Sopocie

Mera Spa/ Joga, basen i jacuzzi w Sopocie

Gdzie: Bitwy pod Płowcami 59, 81-731 Sopot

Facebook: kliknij i sprawdź.

Nad samym morze, w hotelu Marriot w Sopocie, znajduje się Mera Spa dostępne całym rokiem również dla osób spoza hotelu. Tutaj w poniedziałki, środy i soboty odbywają się zajęcia jogi. Prowadzone są tradycyjną metodą. To, co wyróżnia to miejsce, to fakt, że wykupując wejście na trening, macie możliwość korzystania z całej strefy basenowo -saunowej (dwa baseny, sauna sucha, sauna parowa, sanarium, dwa jacuzzi wewnętrzne, dwa jacuzzi całoroczne zewnętrzne, pokój relaksu). To pomysł na idealne rozpoczęcie lub zakończenie dnia.

Thera Wellness w Radisson Blu Hotel Sopot/ joga na hamakach w Sopocie

Thera Wellness w Radisson Blu Hotel Sopot/ joga na hamakach w Sopocie

Gdzie: Bitwy pod Płowcami 54, 81-731 Sopot

Facebook: kliknij i sprawdź.

Zajęcia jogi odbywają się zarówno w tematycznych studiach, jak i w centrach fitness, czy w strefach spa. Tak jest też w Thera Wellness – spa znajdującym się w hotelu Radisson Blu Hotel w Sopocie.  Kompleks saun, strefa basenowa z jacuzzi, siłownia i bogata oferta praktyk jogi w jednym miejscu.

- W naszym kompleksie SPA mamy dom jogi. Prowadzimy w nim zajęcia Vinyasa Joga, Rope Yoga (joga na hamakach), joga dla kobiet w ciąży, hatha joga, joga nidra, body&mind oraz eventy jogowe. Do dyspozycji naszych gości i mieszkańców Sopotu oddajemy doskonale wyposażoną salę z pięknym widokiem na Sopockie Błonie – zapewnia Ewelina Kreft, Dyrektor Thera Wellness.

Jeśli brakuje nam motywacji do pójścia na pierwsze zajęcia, namówmy koleżankę, partnera, czy kolegę i sprawdźmy czy jest to aktywność dla nas.

Zatoka jogi/ joga dla każdego w Sopocie

Zatoka jogi/ joga dla każdego w Sopocie

Gdzie: 3 Maja 6A/1, 81-729 Sopot

Facebook: kliknij i sprawdź.

Zajęcia jogi wpływają pozytywnie nie tylko na nasze ciało, ale również na nasz umysł i stan ducha. Duży nacisk właśnie na tę sferę kładzie właścicielka Zatoki Jogi w Sopocie.

- W naszej szkole prowadzę głównie zajęcia z jogi powieziowej. Praktyka tego rodzaju jogi wpływa przede wszystkim na stabilizację systemu nerwowego. Ten rodzaj jogi opiera się na relaksacji, uważności i bezwysiłkowości. Ukierunkowujemy się na bezwysiłkowe bycie w ciele i rozwijanie uważności, to sprowadza nas do miejsca, gdzie praktyką asan staje się równocześnie praktyką medytacji. Metoda jest przeznaczona dla wszystkich. Nie ma ograniczeń wiekowych, czy stopnia zaawansowania. Każdy może zatrzymać się w miejscu, w którym czuje granice swoich możliwości cielesnych i psychicznych, a powoli odblokowuje te granice w takim zakresie, w jakim czuje, że chce odblokować. Tu raczej pozwalamy sobie na otwarcie ciała i wydłużanie w takim zakresie, w jakim czujemy się bezpiecznie. Asany (pozycje) są narzędziem do otwarcia przestrzeni i ugruntowania stabilizacji naszego ciała, a nie celem samym w sobie. W naszym studio odbywają się zajęcia ogólne początkujące, skupione na pracy kręgosłupa. Zapraszamy do udziału również panie w ciąży – opisuje Justyna Borkowska, właścicielka studia Zatoka Jogi.

W Zatoce Jogi organizowane są również kursy, różnego rodzaju warsztaty, koncerty gongów, wyjazdy z jogą, warsztaty z jogi twarzy. Można skorzystać z zajęć indywidualnych i umówić się na masaż powięziowy twarzy i całego ciała. 

Studio Yoga/ Medytacja i joga w Sopocie

Studio Yoga/ Medytacja i joga w Sopocie

Gdzie: Morska 11a/1, 81-764 Sopot

Facebook: kliknij i sprawdź.

W sercu Sopotu, na parterze jednej z kamienic, znajduje się przestronne Studio Yoga. Oprócz dobrze znanej jogi wg. metody Iyengara czy Vinyasa Yoga odbywają się tutaj zajęcia, których nie znajdziecie w innych szkołach, czyli: Yoga & Slings, Meditation Flow czy Medytacje OShO. Medytacje w połączeniu z jogą zdecydowanie poprawią jakość naszego życia, sprawiając, że zaróno nasze ciało jak i umysł będą pełne pozytywnej energii.

- Nie musisz być „joginem” ani nawet wiedzieć co oznacza to słowo, aby praktykować w naszym Studio. Nie ważne czy potrafisz w skłonie sięgnąć dłońmi swoich stóp, a nawet kolan – jesteśmy grupą pasjonatów, którzy są gotowi wesprzeć Ciebie w rozwijaniu Twojej praktyki oraz wznoszeniu jej na coraz wyższy poziom – czytamy na stronie Studio Yoga..

Po wysiłku możecie zrelaksować się i odpocząć w znajdującej się na miejscu kawiarence.

Zdrofit/ szeroki grafik zajęć jogi w Sopocie

Zdrofit/ szeroki grafik zajęć jogi w Sopocie

Gdzie: ul. Dworcowa 7, 81-704 Sopot

Facebook: kliknij i sprawdź.

Szeroki grafik zajęć jogi znajdziecie w klubie Zdrofit w Sopocie. Jeśli chodzicie regularnie na siłownię, to może warto wstąpić raz właśnie na zajęcia jogi. Taki trening poprawia gibkość ciała, redukuje ból pleców i redukuje stres. W czasie zajęć wykonywane są ćwiczenia oddechowe, relaksacyjne oraz fizyczne, ale takie które jest w stanie wykonać każdy. Osoby początkujące mogą sięgnąć w czasie ćwiczeń po specjalne kostki do jogi ułatwiające przyjęcie i utrzymanie pozycji.

 

W Sopocie nie brakuje zarówno szkół jogi, jak i miejsc, w których odbywają się tematyczne zajęcia. Praktycznie w każdym centrum fitness odbywają się już zajęcia jogi, podobnie jak w hotelowych centrach spa, czy w studiach dbania o sylwetkę.

Ilość możliwości trenowania jogi, jest naprawdę imponująca. Nie jest przeszkodą ani wiek, ani ciąża, ani inne ograniczenia, które często pojawiają się, gdy myślimy o uprawianiu sportu. Jogę możemy praktykować każdego dnia we własnym domu. Jeśli jednak chcemy zgłębić jej tajniki lub poćwiczyć w grupie z innymi osobami, zapiszmy się na zajęcia do jednej ze szkół jogi w Sopocie.

Chcesz poznać więcej atrakcji i interesujących miejsc w Sopocie? Sprawdź naszą zakładkę Odkrywaj Sopot.

[ZT]11801[/ZT]

(Polecamy)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

Pies huckelberyPies huckelbery

0 1

Wszedzie studio yogi a gdzie studio bubu?? 17:11, 06.03.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%