Zamknij

Najpopularniejsze zabiegi na twarz

11:52, 04.01.2022 |
Skomentuj
REKLAMA

W ostatnich latach niechirurgiczne zabiegi kosmetyczne zyskują na popularności. Najczęściej chodzi o wypełniacze, peelingi ujędrniające i odmładzające oraz inne działania, często dające jedynie chwilowy efekt. Poniżej przedstawiono 5 popularnych zabiegów, mających na celu poprawienie kondycji skóry, wymodelowanie konturów twarzy i redukcję przebarwień.

BOTOX®

Toksyna botulinowa stosowana podczas zabiegu iniekcyjnego to potocznie zwany Botox®. Używany jest do blokowania połączeń nerwowo-mięśniowych, co skutkuje estetyczną korekcją zmarszczek mimicznych. 

Botox Laguna Estetica Gdańsk zabiegi

Znieczulenie podczas zabiegu nie jest potrzebne. Rzadkie, jednak możliwe są zasinienia w miejscu wstrzyknięcia toksyny. Efekty działań specjalistów zauważalne są przez okres około 4 miesięcy.

Botox® jest najczęściej stosowany w leczeniu zmarszczek pomiędzy brwiami oraz na bokach oczodołów – zwanych „kurzymi łapkami”. Dobrze przeprowadzony zabieg da efekt wygładzenia tych części twarzy i jeśli to możliwe podniesie ogon brwi, odmładzając nasze spojrzenie.

MEZOTERAPIA

Mezoterapia jest to zestaw zabiegów kosmetycznych z zastosowaniem częstych iniekcji przy użyciu:

 • farmaceutyków, 
 • homeopatii, 
 • hormonów lub enzymów,
 • witamin.

Preparaty z powyższymi substancjami podawane są bezpośrednio do skóry właściwej, która odpowiada za mechanizmy regeneracji. Mezoterapia stosowana jest m.in. do leczenia wypadania włosów, rozjaśniania i zagęszczania skóry oraz minimalizacji cellulitu. 

Mezoterapia Zabiegi estetyczne Laguna Estetica

Z mezoterapii korzystają najczęściej osoby z problemem suchej, odwodnionej lub zwiotczałej skóry, a także ci, u których pojawiają się niewielkie zmarszczki. Efekty zabiegu widoczne są po 4-6 seriach, które powinny odbywać się co 2-4 tygodnie. Korzyści płynące z zabiegu to m.in.:

 • wyrównanie niedoborów minerałów i witamin,
 • nawilżenie skóry,
 • poprawa napięcia i elastyczności skóry,
 • stymulacja komórek odpowiedzialnych za włókna kolagenowe,
 • rozjaśnienie i odmłodzenie skóry.

KWAS HIALURONOWY

Wiotczenie i suchość skóry oraz zmarszczki są skutkiem starzenia się, a wraz z tym zmniejszenia naturalnie występującego w organizmie kwasu hialuronowego. Każdy z nas chciałby aż do podeszłego wieku mieć zdrową skórę, pełne usta i owalnie zarysowany kontur twarzy, jednak nie zawsze jest to możliwe.

Dlatego właśnie powstały zabiegi polegające na dokładnym umiejscowieniu wypełniaczy z kwasem hialuronowym w składzie. Działanie jest skierowane przede wszystkim do osób które chcą w niechirurgiczny sposób: 

 • wyrównać i powiększyć linię ust,
 • spłaszczyć zmarszczki i bruzdy na twarzy, dekolcie i szyi,
 • poprawić owal twarzy
 • zlikwidować dolinę łez,
 • nawilżyć tkanki w celu opóźnienia ich starzenia.

Zabiegi na Twarz Laguna Estetica Gdynia

Znieczulenie podawane jest jedynie miejscowo, bez konieczności wcześniejszych przygotowań. Efekty zabiegów utrzymują się dłużej niż po wstrzyknięciu botoxu. 

CLEARLIFT®

Laser Harmony XL ClearLift® to w dzisiejszych czasach najbezpieczniejszy laserowy zabieg odmładzający. Tym co wyróżnia go na tle innych, jest fakt, że działa na skórę właściwą mechanicznie, a nie termicznie. Tworząc kontrolowane ogniska zapalne, które rozpoczynają produkcję świeżego kolagenu, ClearLift® ujędrnia i napina skórę.

Największą zaletą zabiegu ClearLift® jest to, że nie powoduje żadnych efektów ubocznych. Nie uszkadza naskórka, nie powoduje niepożądanych zmian ani uszkodzeń, a czas regeneracji stał się dużo krótszy niż w przypadku innych metod laserowych.

NICI LIFTINGUJĄCE

Nici liftingujące są przede wszystkim najwygodniejszą dla pacjentów, a zarazem skuteczną alternatywą dla chirurgicznych metod liftingu. Powstałe z kwasu glikolowego i polimlekowego, stosowane są do modelowania owalu twarzy, kształtowania łuków brwiowych oraz podnoszenia skóry czoła i policzków. Nici są odpowiednio aplikowane i naciąganie w konkretnych miejscach, co odróżnia je od typowej chirurgii plastycznej, która w dużym skrócie proponuje jedynie wycinanie skóry i jej naciąganie.

Działanie nici polega na odpowiednim modelowaniu skóry za pomocą mikro stożków, które następnie obrastają tkanką. Dodatkowo, do ich składu dodawane są substancje, które systematycznie się uwalniają, skutkując poprawą napięcia skóry i widocznym efektem liftingu.

Nici Liftingujące Laguna estetica Gdynia

Nici liftingujące należy kontrolować przez okres ok 18 miesięcy, bo tyle czasu potrwa ich całkowite wchłonięcie. Ich aplikacja odbywa się przy miejscowym znieczuleniu.

Powinniśmy liczyć się z tym, że po zabiegach mogą wystąpić chwilowe zaczerwienienia, zasinienia lub nieszkodliwe obrzęki. W większości przypadków nie wymagają one pełnego znieczulenia ani wcześniejszych przygotowań.

Polecane : Spa Sopot hotele zabiegi

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%