Zamknij

Tydzień w Sopocie: wyjątkowe wydarzenia w połowie września

14:25, 14.09.2023 . Aktualizacja: 14:58, 14.09.2023
Skomentuj

Choć wakacje już dawno za nami, w Sopocie nie ma czasu na nudę! Mieszkańcy i turyści mogą wziąć udział w szeregu wydarzeń, które w ciągu najbliższych dni odbędą się w Sopocie. Na co należy oczekiwać?

Gala Nagrody Literacka Podróż Hestii

W najbliższy piątek, 15 września 2023 roku o godzinie 18:00 w siedzibie Ergo Hestii przy ul. Hestii 1 w Sopocie rozpocznie się Gala Nagrody Literacka Podróż Hestii. Wydarzenie to co roku odkrywa i wyróżnia najciekawsze polskie książki z kategorii fiction przeznaczone dla młodych czytelników w wieku od 10 do 15 lat. Uroczystość poprowadzą Marcin Żebrowski i Marcin Okoniewski (Okoń w Sieci). Do kogo tym razem trafi prestiżowa nagroda?

[ZT]18705[/ZT]

 

Sopocki Festiwal Biegowy

Lubisz biegać? Od wyczynu wolisz dobrą zabawę? A może chciałbyś zarazić dzieci pasją do aktywności fizycznej? Sopocki MOSiR przygotował zróżnicowaną ofertę biegową, w której każdy znajdzie najlepszą opcję dla siebie. 16 września, w sobotę, na sopockich błoniach odbędzie się Sopocki Festiwal Biegowy. Początek o godz. 15:00. Zapisy już trwają.

[ZT]18632[/ZT]

 

Wielki Ekopiknik BO na Sopockim Rynku

Już 16 września, w godzinach od 11:00 do 15:00, w Sopocie odbędzie się Wielki Ekopiknik BO na Sopockim Rynku. To nie tylko okazja do wspólnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu, ale także doskonała szansa na zaangażowanie się w akcje proekologiczne i pozyskanie wiedzy na temat ochrony środowiska. Wielki Ekopiknik BO to wyjątkowe wydarzenie, które łączy zabawę, edukację i aktywność społeczną, koncentrując uwagę mieszkańców na różnych aspektach dbania o naszą planetę. Wydarzenie będzie też dodatkowo sposobnością do tego, aby zagłosować w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego.

[ZT]18683[/ZT]

 

Święto Plonów na Grodzisku w Sopocie

Skansen Archeologiczny Grodzisko w Sopocie zaprasza na inscenizację słowiańskiego obrzędu Święta Plonów 2023. Uczestnicy podziękują za tegoroczne zbiory i ze śpiewem na ustach poproszą o urodzaj w przyszłym roku. Zabawy, pokazy i warsztaty odbywać się będą na Grodzisku 16 i 17 września. Wstęp wolny.

[ZT]18707[/ZT]

 

Wielkie Sąsiedzkie Grillowanie i festyn organizacji pozarządowych

Wrześniowa edycja Wielkiego Sąsiedzkiego Grillowania zapowiada się wyjątkowo. Będzie to idealna okazja do spotkania z sąsiadami, przyjaciółmi i rodziną w niezapomnianej atmosferze, którą stworzy blisko 40 organizacji pozarządowych i miejskich instytucji. 17 września, w godz. 11.00-15.00, na górnym tarasie Stadionu Leśnego, najmłodsi, jak i najstarsi uczestnicy wydarzenia znajdą wiele atrakcji.

[ZT]18689[/ZT]

 

Szlakiem Borsuka z Borsukiem

Były marszałek Senatu RP Bogdan Borusewicz zaprasza na spacer Szlakiem Borsuka. Wydarzenie rozpocznie się na sopockim Przylesiu. Podczas spaceru po Szlaku Borsuka można zobaczyć różne miejsca związane z historią opozycji w Polsce. Wśród nich znajdują się lokalizacje, w których gubiono tzw. ogon lub ukrywano kolegów walczących z aparatem państwowym. O poszczególnych wydarzeniach przypominają rozstawione na trasie tabliczki. Spacer z Bogdanem Borusewiczem rozpocznie się w niedzielę 17 września o godz. 14.00 przy pętli autobusów 117 i 143 na ulicy 23 Marca w Sopocie.

[ZT]18656[/ZT]

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami odbywającymi się w Sopocie? Odwiedź naszą zakładkę Co? Gdzie? Kiedy?

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

KK

0 0

Imprezy o poziomie kulturalnym jak w Kartuzach ? 23:14, 17.09.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%