Zamknij

Open Water Team Sopot zaprasza na "Slow Swimming - Morze Przyjemności"

12:15, 05.07.2023 . Aktualizacja: 10:03, 06.07.2023
Skomentuj Fot. esopot.pl (zdjęcie poglądowe) Fot. esopot.pl (zdjęcie poglądowe)

Open Water Team Sopot zaprasza miłośników pływania w wodach otwartych, pływaków rozpoczynających swoją przygodę z pływaniem w wodach otwartych oraz osoby, które dopiero chciałyby spróbować tego rodzaju aktywności na wydarzenie Slow Swimming – Morze Przyjemności, Ławica Szprotek i Ławica Śledzi.

Wydarzenie odbędzie się 22 lipca 2023r., w sobotę. Uczestnicy spotkają się w pobliżu sopockiego molo, na plaży miejskiej w Sopocie (wejście nr 23). Wydarzenie ma charakter rekreacyjny. Udział w wydarzeniu polega na przepłynięciu we własnym tempie, w wodach otwartych Zatoki Gdańskiej, trasy wytyczonej przez organizatora.

Trasa Ławica Szprotek ma długość ok. 400m i jest poprowadzona równolegle do linii brzegowej, w niedużej odległości od brzegu. Została wytyczona głównie z myślą o dzieciach (dziecko biorące udział w wydarzeniu musi mieć ukończone 6 lat, każde dziecko bierze udział w wydarzeniu pod nadzorem dorosłego opiekuna) oraz mniej zaawansowanych pływakach. Start o godz. 14:00.

Trasa Ławica Śledzi ma długość ok. 800m i jest poprowadzona równolegle do molo w Sopocie. Jest przeznaczona dla pewnie czującej się w wodzie młodzieży (wymagane ukończenie 12-go roku życia, osoba niepełnoletnia bierze udział w wydarzeniu pod nadzorem dorosłego opiekuna) i bardziej zaawansowanych pływaków. Start o godz. 15:00.

Uczestnicy startują wspólnie, z brzegu, dopływają do miejsca wyznaczonego przez organizatora, a następnie tą samą drogą wracają do miejsca startu. Muszą być wyposażeni we własnym zakresie w bojki asekuracyjne.

Osoby, które pokonały trasę wyznaczoną przez organizatora, otrzymują pamiątkowy medal.

Po zakończeniu części pływackiej, zgodnie z tradycją Slow Swimming, odbędzie się piknik z udziałem uczestników wydarzenia. Każdy, dla uatrakcyjnienia pikniku może przynieść ze sobą, według własnego uznania, artykuły, którymi chcieliby się podzielić z innymi pływakami. Organizator zapewnia gorące i zimne napoje (herbata, woda).

Zgłoszenia są przyjmowane za pośrednictwem platformy elektronicznezapisy.pl lub bezpośrednio przed rozpoczęciem wydarzenia, na plaży, w namiocie organizatora. O bezpieczeństwo uczestników zadba sopockie WOPR.

Zgłoszenia do 14 lipca: 50 PLN
Zgłoszenia od 15 do 21 lipca: 60 PLN
Zgłoszenie na miejscu wydarzenia: 100 PLN
Dla płynących trasą Ławica Szprotek (400 m) udział w imprezie jest bezpłatny.

Więcej informacji znajdziecie na profilu Slow Swimming - Morze Przyjemności.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%