Zamknij

Tydzień w Sopocie: powitanie wakacji w kurorcie

14:58, 22.06.2023 . Aktualizacja: 14:58, 22.06.2023
Skomentuj

Niebawem zabrzmi ostatni dzwonek w roku szkolnym 2022/2023. Uczniowie rozpoczną wakacje. Sezon letni to najbardziej wymagający okres dla Sopotu. Miasto, jak co roku, przyciąga turystów jak magnes. Jak wyglądać będą pierwsze dni najprzyjemniejszych tygodni w roku?

36. Tyczka na molo

Tego jeszcze w historii "Tyczki na Molo" nie grano! Na rozbiegu zamelduje się były rekordzista świata, Renaud Lavillenie. Szykuje się polsko-francuska bitwa o Sopot, bo oprócz mistrza olimpijskiego z Londynu, w konkursowe szranki stanie aktualny mistrz świata U20, Anthony Amimrati, a z drugiej strony Paweł Wojciechowski i Robert Sobera. Rywalizacja tyczkarzy i - drugiego dnia - tyczkarek odbędzie się w piątek i sobotę 23 i 24 czerwca.

Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia dostępne są >>>TUTAJ<<<.

 

Przesilenie letnie na #Goyki3

Noc Kupały, midsummer, Mittsommerfest czy noc świętojańska. Po raz drugi w #ParknaGoyki świętujemy moment maksymalnego wychylenia osi obrotu Ziemi w kierunku Słońca czyli przesilenie letnie!

Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia dostępne są >>>TUTAJ<<<.

 


Slow Fest Sopot

Festiwal od ponad dekady lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkańców Trójmiasta i okolic, turystów, smakoszy, dziennikarzy kulinarnych, ludzi kultury i sztuki. Ma swoich stałych wielbicieli w Polsce i za granicą, którzy z tej okazji odwiedzają Sopot co roku.

Przy długim stole na sopockim Molo gotuje jednocześnie kilkudziesięciu kucharzy i pasjonatów.Każdy przygotowuje popisowe dania degustacyjne.Ofertę kulinarną uzupełniają unikatowi drobni wytwórcy z całej Polski.Jest to wyjątkowa okazja aby spróbować nietypowe dania i produkty (regionalne rarytasy, kiszone śledzie, marynowane szyszki, najlepsze sery świata, kandyzowane igły sosny, rzemieślnicze piwa, biologiczne wina, okowity, koniaki, nietypowe alkohole, soki, przetwory, wypieki, oliwy, octy)Festiwal jest organizowany zgodnie filozofią Slow Food promującą zdrowy tryb życia, chroniącą regionalne tradycje kulinarne, dbającą o szacunek do lokalnej kultury.Slow Food to największa i najstarsza organizacja tego typu na Świecie, a właściwie ruch społeczny zrzeszający kilkaset tysięcy pasjonatów kulinarnych, aktywistów, producentów, ludzi biznesu, kultury i sztuki. Założona w 1986 roku we Włoszech w opozycji do idei fast food ma swój potężny wkład w historię kultury jedzenia i produkcji żywności.

Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia dostępne są >>>TUTAJ<<<.

 

Plener czytelniczy w Parku Hestii

To oczywiste, że w literackie podróże najlepiej wyruszać latem, dlatego pierwszą wakacyjną sobotę, 24 czerwca, warto spędzić na Plenerze Czytelniczym w Sopocie. Wydarzenie organizowane jest, jak co roku, w Parku Hestii - miejscu ulubionym przez wielu mieszkańców Trójmiasta i turystów. Plenerowe atrakcje, jak zawsze, są świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu w rodzinnej atmosferze i z książkami wyróżnionymi w konkursie Literacka Podróż Hestii.

W Plenerze Czytelniczym tradycyjnie już wezmą udział ukochani przez młodych czytelników i czytelniczki autorki i autorzy książek nominowanych do Nagrody Literacka Podróż Hestii, którzy opowiedzą o swoich pisarskich przygodach i na pewno zainspirują do własnych literackich poszukiwań.

Na parkowej scenie pojawią się: Zygmunt Miłoszewski, Aleksandra Herzyk, Ilona Wiśniewska i Andrzej Marek Grabowski, a rozmawiać z nimi będzie Weronika Wawrzkowicz.

Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia dostępne są >>>TUTAJ<<<.

 

PIANO W NATURZE NA ŁYSEJ GÓRZE 2023

Zapraszamy do Sopotu na wyjątkowe  wydarzenie PIANO W NATURZE NA ŁYSEJ GÓRZE. W tym roku na 200-lecie kurortu Sopot podczas koncertów usłyszymy ponad 30 pianistów, w tym młode talenty z trójmiejskich szkół muzycznych  (LAS ACADEMY Sopot, Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Z. Noskowskiego w Gdyni, Sopocka Szkoła Muzyczna im. Stanisława Moniuszki). Gwiazdą będzie znany i wybitny sopocki pianista SŁAWEK JASKUŁKE

A to wszystko w pięknym miejscu na Łysej Górze w Sopocie (prosimy o zabranie ze sobą koca, karimaty lub poduszki do siedzenia). Muzyka „Piano w naturze” jest komunikacją, która otwiera ludzkie serca i pozwala zajrzeć do swojego wnętrza, daje ulgę, ukojenie i radość.

Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia dostępne są >>>TUTAJ<<<.

 

Skok z molo dla Moniki i Kacpra

Chętni, którzy odważą się wziąć w nim udział, spotkają się na molo w Sopocie, aby wspólnie wskoczyć do wody. Na miejscu na uczestników będą czekały puszki, do których zebrane zostaną pieniądze na rzecz podopiecznych tegorocznej edycji tego wyjątkowego przedsięwzięcia. W tym roku pieniądze są zbierane na wózek inwalidzki dla Moniki i łóżko rehabilitacyjne dla Kacpra. Całość zabezpieczają ratownicy sopockiego WOPR. Zapraszamy! Organizatorem jest Marcin Stefański, radny Miasta Sopotu, były trener koszykarzy Trefla Sopot. 

Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia dostępne są >>>TUTAJ<<<.

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami odbywającymi się w Sopocie? Odwiedź naszą zakładkę Co? Gdzie? Kiedy?

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%