Zamknij

Tydzień w Sopocie: powitaj marzec w kurorcie

15:07, 02.03.2023 . Aktualizacja: 15:08, 02.03.2023
Skomentuj

Marzec w Sopocie rozpoczął się niezwykle. Nad morze zawitało słońce i dodatnie temperatury. Ostatnie ślady śniegu można spotkać jedynie w lasach otaczających miasto. To idealny moment, by skorzystać z oferty wielu wydarzeń, które coraz liczniej witają w kurorcie.

Boto Koncert / Jam: Bazgrołki

Nieoczekiwanie BAZGROŁKI kończą tegoroczną trasę po Polsce. Jak sami twierdzą była to piękna przygoda, której nie zapomną nigdy! Pożegnanie nastąpi w przewspaniałym teatrze BOTO w Sopocie. A po koncercie zapraszają Was do wspólnego bazgrrrrolenia!

BAZGROŁKI (Space rock/Shoegaze/Surf rock) - projekt powstał w 2020 roku, łącząc ze sobą członków Garage 130, miejsca gdzie odbywają się jam session w Gdańsku. Nasza muzyka stanowi połączenie piosenek wraz z częścią improwizacji. Bazgrołki zadebiutowały singlem Przebiśniegi w audycji Kamila Wicika w radiu Gdańsk oraz Epką Kosmosmok. W tym roku zespół wystąpi z nowym składem. Promować będą swój nowy materiał.

Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia znajdziecie >>>TUTAJ<<<.

 

Sopocki Bieg Inki

Sopocką tradycją stał się Bieg im. Inki, który w tym roku odbędzie się 4 marca. Biegacze będą pokonywać dwa dystanse: 2023 i 5000 m. O godz. 11.15 organizatorzy zapraszają na wspólne śpiewanie pieśni żołnierskich. Start do biegu o godz. 12.00. Po zakończeniu uczestnicy przejdą na ulicę Armii Krajowej i złożą hołd bohaterskiej sanitariuszce u stóp pomników poświęconych jej i Armii Krajowej.

Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia znajdziecie >>>TUTAJ<<<.

 

Babki w Kurorcie

W pierwszy weekend marca odbędzie się w Sopocie Festiwal “Babki w Kurorcie”, organizowany przez Stowarzyszenie Projekt Masterki i miasto Sopot.

Podczas eventu odbędą się panele dyskusyjne, wykłady i warsztaty, prowadzone przez specjalistów i specjalistki z dziedzin takich jak: ginekologia, seksuologia, endokrynologia, fizjoterapia uroginekologiczna, psychologia.

Wydarzenie ma na celu edukację kobiet i mężczyzn na temat cyklu hormonalnego oraz profilaktykę zdrowia psychofizycznego.

Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia znajdziecie >>>TUTAJ<<<.

 

Oprowadzanie kuratorskie po wystawie Granice sztuki. 30 lat Paszportów Polityki

W styczniu 2023 roku widzowie sceny sztuki współczesnej oraz czytelnicy tygodnika Polityka poznali następnego, trzydziestego już z kolei laureata Paszportu Polityki w dziedzinie sztuk wizualnych. Nagroda przyznawana jest nieprzerwanie od 1993 roku przez grono aktywnych w mediach krytyków sztuki. Natomiast wystawa jubileuszowa zaprezentuje twórczość wszystkich trzydziestu laureatów nagrody w dwóch czasowych odsłonach z roku wyróżnienia oraz z chwili obecnej.

Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia znajdziecie >>>TUTAJ<<<.

 

Spektakl improwizowany: 3 Mamy grają kobiety

Zapraszamy na spektakl improwizowany, czyli tworzony na Waszych oczach, w oparciu o Wasze sugestie! Zagrają dla Was 3 improwizatorki: Ewa Fajfer, Małgorzata Tremiszewska i Karolina Rucińska. Jesteśmy mamami, 3 Mamami i nie mamy czasu, ale mamy moc, żeby go zaginąć, powodując u Ciebie śmiech.

Jesteśmy kijankami w morzu czasu, czasu, czasu... Wszystko jest ze sobą powiązane i ma na siebie wpływ. To, co robimy, gdzie jesteśmy, wynika z przeszłości i będzie miało wpływ na przyszłość. Brzmi poważnie, ale to tylko pozory.

Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia znajdziecie >>>TUTAJ<<<.

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami w Sopocie? Odwiedź naszą zakładkę Co? Gdzie? Kiedy?

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%