Zamknij

Sopockie lumpeksy. Co można upolować w SecondHandzie?

10:00, 27.08.2022 US Aktualizacja: 10:27, 08.09.2022
Skomentuj

Lumpeksy, SecondHandy albo sklepy z odzieżą używaną. Od zawsze budzą wiele kontrowersji – jedni je kochają, inni nienawidzą. W ostatnim dziesięcioleciu zyskały na popularności przez niskie ceny, dobrą jakość materiałów i oryginalność ubrań. Do lumpeksów chodzą gwiazdy, które wspierają ekologiczne rozwiązania i młodzież szukająca swojego stylu. SecondHandy doceniają też mamy, które za gorsze kupują tu ubranka dla swoich pociech. Jak wygląda sprawa sklepów z odzieżą używaną w Sopocie? Zobaczcie sami!

Sopockie lumpeksy

Według Map Google w Sopocie znajduje się osiem tego typu sklepów, włączając w to sklepy charytatywne.

W wielu SecondHandach znajdziemy nie tylko ubrania w dobrych cenach, ale również buty i torebki. Jeśli szukamy akcesoriów domowych nietrudno natknąć się na pościele, poduszki, prześcieradła, jak i ceramikę czy książki. Dla dzieci znajdzie się również spory wybór zabawek.

Sklep charytatywny Luk Luk

 Sieć sklepów charytatywnych Luk Luk jest szczególnie ciekawa, ponieważ nie tylko wspiera współdzielenie oraz ekologię, ale również zatrudnia osoby zagrożone wykluczeniem społecznym oraz trwale wykluczonym z rynku pracy. Udało nam się porozmawiać z pracownicą sklepu Luk Luk, która opowiedziała o asortymencie, cenach oraz klientach sklepu.

Asortyment

„Asortyment mamy wszelakiej maści. W uproszeniu powiem, że nie przyjmujemy tylko artykułów spożywczych oraz rzeczy wielkogabarytowych. Mówiąc dokładniej: obuwie, ubrania męskie, damskie, dziecięce, książki, płyty, artykuły gospodarstwa domowego, obrazy, drobną biżuterię… po prostu wszystko! Pościele, firany… te rzeczy, z którymi ludzie chcą się rozstać przynoszą do nas, a my je sortujemy, wyceniamy i sprzedajemy. I tak to się wszystko kręci”.

Ceny

„U nas najtańsze buty są po 12 zł i nie ma droższych niż 30-40 zł. Książeczki dla dzieci są po 2 zł, beletrystyka od trzech złotych w górę… Ludzie przynoszą nam też obrazy, które sami malują, więc jeśli ktoś chciał włożyć swoją prace i podzielić się z nami, to nie może kosztować przysłowiowej złotówki. Ze względu na zwykły szacunek dla pracy tego człowieka”.

Klienci – kto do państwa przychodzi?

„Klientami są wszyscy, to jest cały przekrój. Bardzo mnie cieszy, że osoby, które kiedyś przychodziły tylko na zakupy, teraz też dzielą się z nami swoimi rzeczami. W okresie letnim jest było dużo turystów, teraz też przychodzi wiele osób z Ukrainy. Mam nawet takich klientów… Były panie w ciąży, teraz są z trzyletnimi dziećmi i nadal przychodzą. Więc mogę powiedzieć, że mam nawet klientów, których znam od brzuszka (śmiech). Tworzymy tutaj taką fajną społeczność, ludzie przychodzą porozmawiać, opowiadają o swoich radościach, ale i kłopotach… Ja zawsze mówiłam, odkąd zaczęłam tutaj pracować, że to nie jest tylko sklep. To jest miejsce, w którym spotykają się ludzie”.

Sklepy Luk Luk są prowadzone przez Spółdzielnię Socjalną Kooperacja, której współzałożycielem jest  Miasto Sopot i Towarzystwo Brata Alberta. Sklepy Luk Luk znajdziecie przy Alei Niepodległości 754A oraz przy ul. Wejherowskiej 11.

Wszystkie lumpeksy Sopotu

Oto lista sopockich SecondHandów wraz z adresami:

Luk Luk, Aleja Niepodległości 754A

Luk Luk, Wejherowska 11

Centrum Taniej Odzieży, Aleja Niepodległości 795

Ozi, Podjazd 9

Remix Odzież Używana, Centrum Przedsiębiorczości w Sopocie, Aleja Niepodległości 813-815

Modex, 81-810 Sopot

MarkoweUbrania.com, Jana Jerzego Haffnera 7/9

Bingo. Hurtownia odzieży używanej, Rzemieślnicza 38

Większość z opisanych lumpeksów działa w godzinach 9-18 od poniedziałku do piątku i w skróconych godzinach w soboty.

 

(US)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%