Zamknij

Sopot z dzieckiem - jakie atrakcje czekają tu na najmłodszych?

12:25, 02.06.2018 | R.C
Skomentuj

Sopot to miasto, które słynie z uzdrowisk w pięknym otoczeniu lasów i morza, a także  wielu ciekawych punktów atrakcyjnych turystycznie. Planując tu rodzinny urlop, nie musimy się też martwić, że zabraknie rozrywek dla najmłodszych. Miasto potrafi zapewnić atrakcje dzieciom, tak aby i one w pełni wykorzystały uroki kurortu.

Sopot z dzieckiem - atrakcje dla dzieci i rodzin

 • Aquapark Sopot - to miejsce, które zdecydowanie warto odwiedzić ze swoimi podopiecznymi.
 • Czeka tu na nie prawdziwe wodne królestwo a w nim:
 • Baseny - w tym specjalny basen dla najmłodszych,
 • Zjeżdżalnie (dzika rzeka, zjeżdżalnia familijna, zjeżdżalnia turbo, zjeżdżalnia dwutorowa familijna),
 • Kręgielnia - jedyny bowling w Sopocie,
 • Sauna - mogą z niej korzystać dzieci pod opieką rodziców,
 • Restauracja z pysznym jedzeniem - warto  zjeść  tu posiłek po całodniowych zabawach.

Dzieci do 16 roku życia korzystają z biletów ulgowych.

Dane kontaktowe:
ul. Zamkowa Góra 3-5
81-713 Sopot

Tel: 58 555 85 55 centrala

e-mail: info@aquaparksopot.pl

 • Hipodrom - to kolejny punkt w Sopocie, w którym na dzieci czekają specjalne atrakcje.

Hipodrom to nie tylko miejsce wyścigów konnych, które warto zobaczyć z całą rodziną. To również przestrzeń, w której dzieci mogą nauczyć się kontaktu ze zwierzętami i skorzystać z oferty szkółek jeździeckich. Na terenie obiektu działają też ośrodki hipoterapii.

Dane kontaktowe:
ul. Polna 1
Tel.: 58 551 78 96
E-mail: hipodrom@sopot.pl

 • Sopocka plaża i Molo - budowanie zamków z piasku, wygrzewanie się na słońcu, kąpiel w morzu - to z pewnością ulubione zajęcia naszych dzieci podczas wakacji nad Bałtykiem.

Dodatkową atrakcją jest Molo - najdłuższe w Europie, z końca którego rozciąga się piękny widok na Zatokę Gdańską. Dzieci mogą podziwiać tu również przystań jachtową i statki wycieczkowe cumujące przy pokładach bocznych.

Dane kontaktowe:
Operatorem Molo w Sopocie jest:
PTH “Kąpielisko Morskie Sopot” Sp. z o.o.
ul. Chopina 10
81-723 Sopot
Telefon: (48) 58 551 12 76
Faks: (48) 58 551 12 77

 • Krzywy Domek - to obiekt który swoją niesamowitą architekturą z pewnością zaciekawi najmłodszych, ponieważ jest iście baśniową konstrukcją. W środku znajdują się sklepy, bary i restauracje.

Dane kontaktowe:
Plac Zdrojowy 3

 • Latarnia Morska - jeden z ciekawszych zabytków Sopotu.  Jej 39 metrowa wieża po zmierzchu oświetla Zatokę Gdańską. Na szczyt latarni prowadzą spiralne schody, a na samej górze podziwiać można piękny widok na Molo i Trójmiasto.

Dane kontaktowe:

Plac Zdrojowy 3
Tel.: 504 090 710

 • Muzeum Figur Woskowych - Sopot Wax Museum - zobaczyć tu można kilkadziesiąt figur znanych osobistości, ktore wyglądają całkiem jak żywe! W kolekcji, gwiazdy sportu, m.in. Usain Bolt i Cristiano Ronaldo oraz giganci biznesu: Bill Gates, Mark Zuckerberg i Steve Jobs. Nie brakuje też aktorów i muzyków: Daniela Craiga, czyli agenta 007, Toma Hanksa,  Angeliny Jolie,  Brada Pitta, Michaela Jacksona czy Lady Gagi.

Dane kontaktowe:
ul. Bohaterów Monte Cassino 63
Tel.: 666 953 651

 • Grodzisko Średniowieczne - najstarszy zabytek w mieście - pozostałość po osadzie obronnej. Znajduje się tu urokliwy Skansen - muzeum na wolnym powietrzu, położone w pięknej scenerii.

Na terenie obiektu można zwiedzić  zrekonstruowane zabudowania - chaty, bramę i częściowo palisadę. Wszystkie elementy zostały odbudowane dokładnie w miejscach odkrycia ich reliktów. Ponadto na terenie grodziska powstał pawilon wystawienniczo edukacyjny z wystawą najstarszych zabytków archeologicznych Sopotu. Skansen Archeologiczny Grodzisko to także imprezy plenerowe, spotkania integracyjne młodzieży polskiej i zagranicznej oraz lekcje żywej historii dla dzieci i młodzieży szkolnej.

Dane kontaktowe:
ul. Haffnera 63

81-715 Sopot
tel. (58) 340-66-00

e-mail: grodzisko@archeologia.pl

 • Szkoły windsurfingu - Sopot tak jak inne miejscowości nadmorskie słynie ze sportów wodnych. Dzieci i młodzież mogą skorzystać z oferty szkół Windsurfingu, m.in.: Szkółki Sopot 34 - przy wejściu na plażę nr. 34 oraz Waterway przy wejściu nr 17.
 • Statek Piracki - rejs pięknym statkiem pirackim to świetna przygoda dla całej rodziny. Z pokładu można podziwiać widoki na Zatokę Gdańską, skorzystać z oferty regionalnej kuchnii oraz posłuchać muzyki na żywo lub opowieści przewodnika. Sezon zwykle rozpoczyna się na przełomie kwietnia i maja, a statek czeka na turystów przy Molo.

Dane kontaktowe:
Tel.:  58 580 50 16; 724 24 24 81
E-mail:marketing@statekpirat.pl

 • Ścieżki rowerowe - wzdłuż Sopockiej plaży rozciągają się ścieżki rowerowe prowadzące m.in. do Gdyni i do Gdańska. Jest to świetny pomysł na aktywne spędzanie czasu z dziećmi i zwiedzanie okolic. Osoby, które nie mają własnych rowerów, mogą skorzystać z licznych wypożyczalni, np. Sopocki Rower na Skwerze Kuracyjnym przy Molo.

Dane kontaktowe:
Tel: +48 518 518 458

Mail: info@tourbike.pl

()
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© esopot.pl | Prawa zastrzeżone