Zamknij

Przedszkola niepubliczne w Sopocie. Postaw na rozwój swojego dziecka

14:47, 01.06.2022 P.S. Aktualizacja: 13:36, 30.01.2023
Skomentuj Zdjęcie poglądowe. Fot. Pixabay Zdjęcie poglądowe. Fot. Pixabay

Dzieciństwo to czas, kiedy kształtuje się nasz charakter, z łatwością przyswajamy wiele nowych informacji i rozwijamy rozmaite kompetencje, które zaprocentują na dalszych etapach życia. Dobra opieka i wsparcie najlepszych nauczycieli mogą być trampoliną sukcesu, która pozwoli dziecku lepiej wejść w okres szkolny, przygotowując je na nowe wyzwania. Jeśli zależy nam na tym, aby dziecko przeszło przez ten czas w sposób twórczy, odkrywając przy tym swój potencjał i liczne zdolności, warto abyśmy rozważyli zapisanie go do przedszkola.

Jeśli zdecydujemy się na taki krok, w Sopocie będziemy mieli szeroki wybór placówek oświatowych. W mieście znajduje się osiem przedszkoli publicznych, a także dziewięć przedszkoli i punktów przedszkolnych prywatnych.

Niepubliczne przedszkola wyróżniają się nierzadko rozwiniętym programem zajęć, obejmującym m.in. naukę języków obcych, lekcje artystyczne, sportowe czy społeczne. Niektóre z nich korzystają z innowacyjnych metod (jak chociażby metoda M. Montessori czy metoda Tomatisa), inne koncentrują się na kształtowaniu wartości i postaw albo na pracy z dziećmi o szczególnych potrzebach.

Jakie punkty przedszkolne i przedszkola niepubliczne znajdziemy w Sopocie?

Główną różnicą między przedszkolami i punktami przedszkolnymi jest liczba dzieci, jaką placówki te mogą mieć pod swoją opieką. Punkty przedszkolne są mniejsze, podlegają mniej rygorystycznym przepisom i gwarantują naukę i opiekę w bardziej kameralnych grupach niż przedszkola. Z drugiej strony większe placówki nierzadko pozwalają dzieciom na nawiązywanie kontaktów z rówieśnikami w różnym wieku. Co więcej muszą one też spełnić konkretne wymagania, takie jak m.in. odpowiednie wykształcenie kadry, dostęp do placu zabaw czy odpowiedniej liczby toalet. Warto jednak pamiętać o tym, że choć punkty przedszkolne nie podlegają tego typu regulacjom, często tak czy inaczej zatrudniają świetnych specjalistów i dążą do zapewnienia jak najlepszych warunków dzieciom.

Przedszkola

  • Niepubliczne Przedszkole Anglojęzyczne Sopot
  • Lokomotywa. Przedszkole niepubliczne
  • Sopockie Przedszkole Niepubliczne Agnieszki Arndt
  • Przedszkole Montessori "Nasz wspólny świat"
  • Casa Mia Przedszkole Montessori
  • Sopocka Szkoła Montessori - przedszkole

Punkty przedszkolne

  • Eu Kids. Przedszkole anglojęzyczne
  • Integracyjny Punkt Przedszkolny "Tuptusie"
  • Terapeutyczny Punkt Przedszkolny DREAMLAB

___________

Fot. Facebook - Niepubliczne Przedszkole Anglojęzyczne Sopot

Niepubliczne Przedszkole Anglojęzyczne Sopot

(Marii Skłodowskiej-Curie 10, 81-703 Sopot)

Ideą przedszkola anglojęzycznego jest wprowadzanie małych dzieci w świat nowego języka poprzez codzienny, naturalny kontakt z nauczycielem – lektorem, który komunikuje się oraz prowadzi zajęcia w j. angielskim. Dziecko w placówce ma zagwarantowaną opiekę w dni powszednie w godz. 7.30-17.00

W ramach czesnego oferowane są zajęcia prowadzone w języku angielskim, trzy posiłki dziennie (śniadanie, dwudaniowy obiad i podwieczorek), rytmika – dwa razy w tygodniu, terapia słowno- muzyczną, zajęcia rozwijające z piłką, zajęcia ekspresji twórczej (teatr, drama) oraz imprezy - wyjścia, teatrzyki, wycieczki i zabawy.

Więcej informacji: kliknij i sprawdź.

Lokomotywa. Przedszkole niepubliczne. Fot. lokomotywa.edu.pl

Lokomotywa. Przedszkole niepubliczne

(ul. Obrońców Westerplatte 17, 81-706 Sopot / ul. Jana z Kolna 35, 81-759 Sopot)

„Lokomotywa” jest inicjatywą edukacyjno-wychowawczą rodziców i pedagogów, która istnieje od 2006 r. Przedszkole zostało założone przez rodziców i dla rodziców, ponieważ okres przedszkolny to czas szczególnego rozwoju dziecka. Już nigdy nie będzie ono w stanie nauczyć się tak dużo i w takim szybkim tempie.

Intensywność stymulacji jakiej poddawane jest w pierwszych latach życia dziecko wpływa zarówno na poziom jego rozwoju intelektualnego, jak i umiejętności nawiązywania relacji społecznych i koleżeńskich. Zatem to w jaki sposób spędzi godziny poza domem w dużej mierze warunkuje jakim będzie człowiekiem.

Musimy jednak pamiętać, iż osiąganie dobrych wyników dydaktycznych jest konsekwencją dobrze realizowanego programu wychowawczego. Dlatego więc „Lokomotywa” wychowuje swoich małych podopiecznych i zwraca taką samą uwagę na kształtowanie nawyków, systemu wartości i postaw, jak i wszechstronną edukację. Przedszkole organizuje zajęcia nastawione na rozwój dziecka w jego sferze fizycznej, umysłowej, emocjonalnej, społecznej i duchowej. 

Przedszkole oferuje swoim podopiecznym opiekę indywidualnego tutora, ćwiczenie postaw takich jak uporządkowanie, pracowitość, hojność, odpowiedzialność, pobożność czy radość. Ponadto dzieci w przedszkolu mają okazję do naturalnego pogłębienia relacji z Bogiem poprzez codzienną modlitwę i odwoływanie się do zasad moralnych.

Więcej informacji: kliknij i sprawdź.

Fot. Facebook - Sopockie Przedszkole Niepubliczne

Sopockie Przedszkole Niepubliczne Agnieszki Arndt

(ul. Księżycowa 3B, 81-821 Sopot)

Od roku 1992 konsekwentnie i z pasją Agnieszka Arndt wraz z zespołem pedagogów poświęcają swoje doświadczenie oraz kompetencje dzieciom tworząc Sopockie Przedszkole Niepubliczne.

Miejsce to jest nastawione na zrównoważony rozwój wszystkich podopiecznych. Świetne zajęcia, zaangażowana kadra i wsparcie psychologów są gwarancją tego, że pobyt w przedszkolu będzie dla dziecka dobrze spędzonym czasem.

Przedszkole charakteryzuje się bardzo empatycznym podejściem i indywidualnym ukierunkowaniem na każdego młodego człowieka. 

Na maluchów czekają tu smaczne, domowe posiłki i dobra atmosfera. Jest domowo, ciepło i sercem.

Dzieci będą mogły rozwijać w przedszkolu swoje zdolności lingwistyczne (dwa języki), muzyczne i plastyczne. Dużym atutem są też okazjonalne przedstawienia przygotowywane dla dzieci i wystawiane przez dzieci. Co najważniejsze, pracują tu wykwalifikowane przedszkolanki o wspaniałym i zdecydowanym podejściu do dzieci.

Więcej informacji: kliknij i sprawdź.

Przedszkole Montessori Nasz wspólny świat. Fot. http://montessori-edu.pl/

Przedszkole Montessori "Nasz wspólny świat"

(ul. Obodrzyców 3, 81-812 Sopot)

Przedszkole “Nasz wspólny świat” istnieje od 2014 roku. Placówka oferuje program wychowania i edukacji oparty na pedagogice Marii Montessori. Misją przedszkola jest wspieranie dziecka w jego indywidualnym rozwoju, aktywnym zdobywaniu wiedzy i umiejętności, rozwijaniu samodzielności, otwartości i szacunku. 

Wierzymy, że edukacja zgodna z założeniami Marii Montessori daje dzieciom możliwość całościowego i harmonijnego rozwoju. Motywuje do samodzielności i odpowiedzialności. Wykorzystuje naturalny potencjał i dziecięcą potrzebę uczenia się przez doświadczenia, obserwacje, powtarzanie, odkrywanie i interakcje z rzeczywistym otoczeniem. Rozwija ciekawość i wiedzę oraz otwartość na otaczający świat. Wszystko – w poczuciu przynależności społecznej, narodowej, religijnej oraz atmosferze wzajemnego szacunku, życzliwości i bezpieczeństwa oraz odwołaniu do uniwersalnych wartości - przekonują pracownicy przedszkola.

Metoda Montessori sprawdza się zarówno w odniesieniu do dzieci o różnych potrzebach. Skorzystają na niej zarówno szczególnie uzdolnione maluchy, jak i te które wymagają nieco więcej wsparcia. Pracownicy przedszkola traktują dzieci w sposób indywidualny, wychodząc z założenia, że każde z nich jest wyjątkowe.

To rodzice są ostatecznie odpowiedzialni za wychowanie swoich dzieci. Przedszkole jest ważnym, ale jedynie pomocniczym narzędziem wpływu na powierzone nam dzieci. Dlatego utrzymujemy bliski kontakt z rodzicami poprzez codzienne rozmowy, spotkania indywidualne, zebrania, warsztaty, różnorodne wydarzenia integrujące oraz kontakt telefoniczny i mailowy.

Przedszkole "Nasz wspólny świat" szanuje różnorodność wyznań i obyczajów, kierując się na co dzień uniwersalnymi wartościami etycznymi. W programie zajęć uwzględnione zostały podstawowe święta przyjęte w naszej kulturze – zarówno religijne, jak i świeckie, a w planie dnia codziennego uwzględniono potrzebę wyrażania osobistej wiary i przekonań.

Więcej informacji: kliknij i sprawdź.

Casa Mia Przedszkole Montessori. Fot. casamia-przedszkole.com

Casa Mia Przedszkole Montessori

(Aleja Niepodległości 735/1, 81-840 Sopot)

Przedszkole Casa Mia to miejsce, w którym dzieci traktowane są z miłością. Pracownicy placówki z uwagą i wrażliwością wsłuchują się w potrzeby dzieci, wspierając przy tym ich rozwój.

Jak podkreślają, przedszkole jest przestrzenią dla rodzin, a nie tylko dla dzieci. 

Lata doświadczeń i obserwacji pokazały nam, że tylko wspólne działanie może zapewnić dzieciom optymalne warunki dla harmonijnego rozwoju, budowania pewności siebie i poczucia własnej wartości, a także rozwijania koncentracji, samodzielności, poczucia wolności, a w konsekwencji szczęścia - przekonują pracownicy Casa Mia.

Casa Mia Przedszkole Montessori powstało z ogromnej pasji do pracy z dziećmi i pragnienia stworzenia miejsca ciepłego, przyjaznego i przepełnionego szacunkiem dla najmłodszych.

Więcej informacji: kliknij i sprawdź.

Zdjęcie poglądowe. Fot. Pixabay

Eu Kids. Przedszkole anglojęzyczne

(ul. Armii Krajowej 73, 81-844 Sopot)

Przedszkole oferuje bogaty i różnorodny program zajęć edukacyjnych, które prowadzone są w języku angielskim. Dzieci mają tu codzienny, naturalny kontakt z językiem poprzez zabawę i komunikację z nauczycielami. Dzieci uczone są języka angielskiego w ten sam sposób, w jaki nabywają one umiejętności porozumiewania się w języku ojczystym.

Program zajęć edukacyjnych oparty jest o bloki tematyczne. W każdym tygodniu obowiązuje określony temat, w ramach którego przedszkolaki rozwijają swoje umiejętności w różnych obszarach. 

Dzieci najlepiej uczą się tego czego doświadczają wszystkimi zmysłami, poprzez patrzenie, słuchanie, węch i dotyk poznają otaczający je świat. Odkrywamy tajniki nauki przez eksperymenty, odpowiadamy na trudne pytania i zachęcamy do poszukiwania rozwiązań. Stawiamy na rozwój twórczy i wyobraźnię dziecka - podkreślają nauczyciele z Eu Kids.

Zajęcia obejmują m.in. edukację lingwistyczną, matematyczną, humanistyczną, muzyczną, artystyczną, przyrodniczo-ekologiczną, społeczną, sportową i zdrowotną. Na życzenie rodziców organizowane są także zajęcia z języka francuskiego i niemieckiego, tańca towarzyskiego oraz spotkania z logopedą czy psychologiem.

Dodatkowo placówka oferuje także opiekę nad dziećmi w języku polskim i angielskim w godzinach wieczornych i nocnych. Możliwa jest także organizacja imprez urodzinowych dla dziecka z uwzględnieniem motywu przewodniego zabawy.

Więcej informacji: kliknij i sprawdź.

Fot. Pixabay

Sopocka Szkoła Montessori - przedszkole

(ul. Tatrzańska 19, 81-814 Sopot)

Sopocka Szkoła Montessori prowadzi edukację przedszkolną dla dzieci w wieku 3-6 lat. W  placówce są dwie grupy przedszkolne oraz grupa "0" wchodząca w skład grup przedszkolnych. W przedszkolu pracują nauczyciele wychowania przedszkolnego będący jednocześnie nauczycielami Montessori, anglojęzyczni nauczyciele Montessori, a także nauczyciel języka angielskiego oraz nauczyciel muzyki. 

Każda z grup prowadzona jest przez 2 nauczycieli Montessori: polsko- i anglojęzycznego. W każdej z grup pracuje logopeda i nauczyciel j. angielskiego odpowiadający za realizację podstawy programowej. 

Konwersacje z j. angielskiego zapewniają anglojęzyczni nauczyciele Montessori pracujący na co dzień w każdej z grup. Codziennie jest też w przedszkolu w każdej z grup nauczyciel muzyki, natomiast raz w tygodniu nauczyciele pozostałych zajęć dodatkowych (judo, taniec, logopedia). 

Pracując zgodnie z pedagogiką M. Montessori przedszkole realizuje jednocześnie podstawę programową wychowania przedszkolnego oraz prowadzi roczne przygotowanie do szkoły (tzw. zerówkę) dla dzieci rozpoczynających w następnym roku naukę szkolną. 

Dla nas wszystkich, tak jak dla wszystkich nauczycieli Montessori, ważne jest wspieranie dzieci, tak aby mogły rozwijać się i zdobywać wiedzę we własnym tempie, zgodnie z własnymi możliwościami i zainteresowaniami - przekonują nauczyciele przedszkolni.

Celem edukacji dzieci w Klubie Montessori jest to, aby dzieci stawały się chętne do samodzielnej nauki, niezależne, pełne wiary w swoje siły i szanujące innych.

Więcej informacji: kliknij i sprawdź.

Zdjęcie poglądowe. Fot. Getty Images

Integracyjny Punkt Przedszkolny "Tuptusie"

(ul. Floriana Ceynowy 16, 81-718 Sopot)

Integracyjny Punkt Przedszkolny Tuptusie to miejsce, w którym oprócz bezpiecznej, przedszkolnej atmosfery, realizowane są cele edukacyjne oraz wychowawcze według przyjętych najwyższych standardów.

Codzienne zajęcia edukacyjne pomagają dzieciom w budowaniu wiedzy o świecie społecznym, przyrodniczym i technicznym. Maluchy rozwijają tu umiejętności prezentowania swojej wiedzy i myśli w sposób zrozumiały dla innych. 

Ważnym elementem zajęć jest zapewnienie przedszkolakom lepszych szans edukacyjnych.  Z tego powodu nauczyciele wspierają ich ciekawość, aktywność i samodzielność, a także starają się kształtować te wiadomości i umiejętności, które są ważne w edukacji szkolnej. Duży nacisk jest tu kładziony na wspomaganie rozwoju mowy, edukację matematyczną oraz kształtowanie u dzieci gotowości do nauki czytania i pisania. Zajęcia oparte są o podstawę programową wychowania przedszkolnego.

Oprócz tego przedszkole realizuje także liczne projekty edukacyjne, takie jak gotowanie z profesjonalistami, konferencje online z przedszkolami świata, spektakle i animacje, odczyty bajek czy wycieczki.

Więcej informacji: kliknij i sprawdź.

Fot. DREAMLAB - przedszkole.dreamlab.edu.pl

Terapeutyczny Punkt Przedszkolny DREAMLAB

(ul. Rzemieślnicza 7, 81-855 Sopot)

Dreamlab to Terapeutyczny Punkt Przedszkolny i Poradnia Wspomagania Rozwoju w Sopocie. Specjalizuje się w pomocy dzieciom ze SPE, w szczególności ze spektrum autyzmu. W ofercie placówki znajdziemy kompleksowy program wczesnego wspomagania rozwoju, indywidualną ścieżka wsparcia i rozwoju dla każdego dziecka, bezpłatna ofertę diagnostyczno-terapeutyczna w ramach Wczesnego Wspomagania Rozwoju. Ponadto punkt przedszkolny oferuje także pomoc dla rodzin obejmującą konsultacje, szkolenia oraz grupy wsparcia.

Wszystkie zajęcia w przedszkolu są bezpłatne, w tym terapia metodą prof. A. Tomatisa, terapia metodą Original Play, integracja sensoryczna, konsultacje i terapie logopedyczne, pedagogiczne i psychologiczne, terapia ręki, fizjoterapia, zajęcia plastyczne, zajęcia kulinarne, zajęcia w sali doświadczania świata, komunikacja alternatywna i wspomagana i inne.

Więcej informacji: kliknij i sprawdź.

(P.S.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(1)

AnnaAnna

4 1

Może uwolnijcie miejsca w państwowych przedszkolach, dla polskich dzieci.
Te prywatne zostawcie Ukraińcom? 10:51, 17.06.2022

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%