Zamknij

Gdzie pójść z dzieckiem do dentysty? Najlepszy stomatolog dziecięcy w Sopocie

09:51, 05.09.2022 . Aktualizacja: 13:45, 06.09.2022
Skomentuj

Wizyta u dentysty z dzieckiem nie musi być stresująca. Stomatolodzy dziecięcy w Sopocie mają wiele sposobów na sprawienie, żeby leczenie zębów najmłodszych było przyjemnym doświadczeniem. Wystrój gabinetu, ubrania w bajkowe postaci, znieczulenie dla dzieci i nagrody dla dzielnego pacjenta. To wszystko oferują stomatolodzy dziecięcy w Sopocie by uprzyjemnić najmłodszym wizytę.

Spis treści:

Na szczęście, czasy, kiedy dzieci muszą się bać chodzenia do dentysty już minęły. Nowoczesne metody leczenia, a przede wszystkim pozytywne podejście samych stomatologów, sprawia, że wizyta u dentysty może być dla dziecka przyjemnością. Dlatego znajdź najlepszego stomatologa w Sopocie dla swojego dziecka.

Wybierając miejsce na wizytę z dzieckiem, pierwszą, czy kolejną, zdecydujmy się na stomatologa dziecięcego w Sopocie. Doświadczony lekarz z odpowiednim podejściem potrafi zdziałać cuda, nawet jeśli wasza pociecha bardzo boi się dentysty. Podpowiadamy, gdzie w Sopocie znajdziecie najlepsze gabinety stomatologiczne dla dzieci oraz czym się wyróżniają, żeby sprostać wymaganiom małych pacjentów.

AS Dent Clinica/ Pierwsza wizyta dziecka u dentysty w Sopocie

Asdent Stomatolog dziecięcy w Sopocie

Kiedy po raz pierwszy pójść z dzieckiem do dentysty? Pierwsza wizyta u dentysty powinna się odbyć około 2 roku życia. Najczęściej jest to wizyta informacyjna dla rodziców i adaptacyjna dla dziecka. Jednocześnie jest to pierwsze zetknięcie naszej pociechy ze stomatologiem, więc powinniśmy zadbać o jak najlepsze wspomnienia. A na pytanie dlaczego należy regularnie chodzić z dzieckiem do dentysty znajdujemy odpowiedź na stronie AS Dent Clinica:

Badania kontrolne uzębienia dziecka (4 razy w roku) pozwolą wykryć niewielkie początkowe zmiany próchnicowe, czy inne problemy stomatologiczne. Stomatolog dziecięcy wyleczy stwierdzone uszkodzenia, zbada stan higieny jamy ustnej dziecka, skoryguje sposób odżywiania, zastosuje odpowiednie zabiegi profilaktyczne (np. lakier fluorowy, uszczelnianie bruzd), przekaże wskazówki dotyczące higieny jamy ustnej (szczotkowanie, używanie nici dentystycznych, płukanie roztworem, dobranie odpowiedniej pasty). Stwierdzone od razu nieprawidłowości łatwiej i szybciej mogą być wyleczone.

Mimo, że stomatolodzy dziecięcy potrafią rozśmieszyć, czy zabawić dziecko, to również nasze zachowanie jest tutaj ważne. Nie stresujmy się przed wizytą małego pacjenta i powiedzmy mu przed, że idziemy w fajne miejsce, w którym czeka nas prawdziwa przygoda.

Gdzie: Polna 44, 81-740 Sopot
Strona internetowa:
www.as-dent.pl

Centrum Stomatologiczne SaNdent/ Kolorowe plomby dla dzieci w Sopocie

Sandent Sopot stomatolog dziecięcy

Jedną z metod na leczenie zębów u dzieci, tak, żeby budować pozytywne skojarzenia, jest zakładanie kolorowych plomb. W zębach mlecznych jest to często stosowany zabieg, ponieważ wiadomo, że jest to tylko na pewien czas. Podobnie działają kolorowe zamki zakładane u dzieci, które noszą aparat ortodontyczny. Dzięki temu, po każdej wizycie wychodzą z innym kolorem na zębach.

Przy odpowiednim podejściu i zaplanowaniu leczenia, wizyta w naszym centrum nie musi być stresem dla dziecka. Dobry dentysta to taki, który potrafi z wyrozumiałością i cierpliwością potraktować młodego pacjenta. Kolorowe wypełnienia i przyjazna atmosfera na pewno zachęcą pociechy do dbania o zęby. Dla każdego małego pacjenta mamy niespodziankę – zapewnia Centrum Stomatologicznego SaNdent w opisie swoich usług.

Gdzie: Małopolska 7, 81-813 Sopot (Kamienny Potok)
Strona internetowa:
www.sandent.pl

Dental Plaza/ Leczenie z Psim Patrolem w Sopocie

Stomatologia dziecięca w Sopocie

Dzieci, bez wyjątku, uwielbiają bajki. Ulubiona postać z kreskówkina fartuchu lekarza może zdziałać cuda. Dlatego stomatolodzy przyjmujący dzieci, wyposażeni są w kolorowe ubrania, nakładki na wiertła, a nawet buty z przyjaznym motywem.

Jeśli jest taka potrzeba, zapraszamy na wizytę adaptacyjną, podczas której: rozmawiamy, bawimy się fotelem, pokazujemy jakie mamy sprzęty, itd. W naszej klinice dziecko nie jest do niczego przymuszane, wszystko tłumaczymy. Gdy przychodzą do nas dzieci, ubieramy fartuchy z bajkowym motywem, np. z Psiego Patrolu. Każde dziecko otrzymuje po wizycie naklejki lub inne drobne niespodzianki. Co ważne, nie oszukujemy dzieci, tylko mówimy, co się dzieje, żeby nie czuło się zaskoczone. Jeśli uda się coś wykonać bez znieczulenia, to oczywiście proponujemy to pacjentom. Wykonujemy również zabieg podcięcia wędzidełka, który odbywa się szybko i bezboleśnie metodą laserową, a po zabiegu nie ma żadnych powikłań  – mówi Doktor Nauk Medycznych Anna Żak z kliniki Dental Plaza.

Pamiętajmy, że kluczem jest podejście do małego pacjenta. Nie wszyscy stomatolodzy zajmujący się leczeniem dzieci, muszą mieć ukończoną taką specjalizację. Dlatego warto polegać na doświadczeniu lekarzy, którzy wiedzą jak zachęcić dzieci do leczenia. To klucz do sukcesu.

Gdzie: Niepodległości 761, 81-838 Sopot
Strona internetowa:
www.dentalplaza.pl

Arté Sopocka Klinika Stomatologiczna/ Nowoczesny stomatolog w Sopocie

Dentysta dla dzieci Sopot

Gabinet stomatologiczny, który przypomina salę zabaw – to jedno z rozwiązań stosowanych, żeby odciągnąć uwagę dziecka od leczenia. Fotele w kształcie zwierzątek, wzorzyste tapety sprawiają, że dzieci są radosne. Jednak, co gdy nasze dziecko jest starsze i już nie działają na niego postaci z bajek? Dobrym rozwiązaniem może być pójście do gabinetu, który wygląda zupełnie inaczej niż pozostałe tego typu miejsca.

Ideą powstania Kliniki Den Arté w Sopocie było stworzenie niecodziennego miejsca, całkowicie odmiennego od dotychczas znanych gabinetów. Motywem przewodnim placówki jest sztuka poruszająca zmysły, co znalazło odzwierciedlenie w wystroju wnętrza, które swym wyglądem nawiązuje do kameralnej galerii – czytamy na stronie obiektu.

Zapewne nasze dziecko nie doceni jeszcze nowoczesnej architektury, ale to, co najważniejsze dla niego, to fakt, że nie skojarzy mu się ta przestrzeń z innymi gabinetami lekarskimi, w których bywał. Wielokrotnie stomatolodzy dziecięcy stawiają na bajkowy wystrój, ale jeśli idziemy do dentysty ze starszym dzieckiem, to może to być dobra alternatywa.

Gdzie: Armii Krajowe 122, 81-824 Sopot
Strona internetowa:
www.denarte.pl

Malident Stomatologia/ Przyjazny stomatolog w Sopocie

Stomatolog dziecięcy Sopot

Kluczem do rozwiązania problemu, jakim jest strach dziecka przed dentystą, mogą być regularne wizyty. Jeśli co kilka miesięcy będziemy odwiedzać tą samą „panią/pana doktora”, to nasza pociecha będzie mniej zestresowana. Co więcej, będzie czuła się bezpiecznie, wiedząc, że poprzednia wizyta była przyjemna. Można również zastosować trik stary jak świat, czyli przed lub po wizycie, zabrać dziecko na plac zabaw w Sopocie lub na ulubiony deser w jednej z sopockich kawiarni.

Podczas samej wizyty warto zadbać o odpowiednią atmosferę, co udaje się klinice Malident w Sopocie. Co sprawia, że czujemy się komfortowo podczas wizyty u stomatologa, zarówno my dorośli, jak i dzieci? Wydaje się, że idealną odpowiedzią jest ta zawarta w opinii jednego z pacjentów kliniki Malident:

Super personel, piękny gabinet, muzyka relaksacyjna, obsługa na najwyższym poziomie. Leczenie zębów to przyjemność. Taką przyjemność zapewnimy naszym dzieciom wybierając się do stomatologa dziecięcego w Sopocie.

Gdzie: Grunwaldzka 44, 81-754 Sopot
Strona internetowa: https://malident.pl/

Zobacz również:
Stomatolog Malbork - Mateusz Zybko

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%