Zamknij

Łysa Góra w Sopocie

17:24, 02.01.2018 | R.C
Skomentuj
REKLAMA

Łysa Góra w Sopocie to jeden z ulubionych punktów zarówno dla mieszkańców jak i turystów. Znajduje się ona niedaleko Opery Leśnej i wnosi na wysokość 110 m n.p.m skąd rozciąga się malowniczy widok na Zatokę Gdańską. Szczególną popularnością cieszy się w okresie zimowym, ponieważ znajduje się tu jedyny stok narciarski w Trójmieście.

Łysa Góra Sopot

Łysa Góra - narty i sanki

Stacja narciarska Łysa Góra to wyciąg o długości 286 metrów. Umożliwia on zjazd z wysokości 39 metrów. Można tu również skorzystać z oferty szkoleń narciarskich i snowboardowych prowadzonych przez profesjonalną kadrę ze szkoły MiXTURA. Ponadto znajduje się tu wypożyczalnia sprzętu narciarskiego oraz specjalna strefa dla miłośników snowboardu snowpark. Mogą oni spróbować swoich sił z przeszkodami typu speed rail, rainbow, beczka, hopka, kink box, box, wallride.

Łysa Góra to również dobre miejsce żeby pozjeżdżać na sankach. Kiedy pojawia się śnieg, a wyciąg jeszcze nie działa, panują idealne warunki do saneczkowego szaleństwa. Należy jednak pamiętać, że ze względów bezpieczeństwa, zjeżdżanie na sankach w czasie działania wyciągu, jest zakazane.

Łysa Góra Sopot - gastronomia

U stóp stacji znajduje się Chata Góralska "Sabat". Można skosztować tu tradycyjnej kuchni, a niepowtarzalny klimat miejsca sprawia, że bez względu na porę roku jest to idealne miejsce  zarówno na kameralne spotkania, jak i większe imprezy takie jak wesela, pracownicze integracje, urodziny itp.

Łysa Góra Sopot - cennik

Bilet na jeden przejazd - 2 zł

Karnety:
10 przejazdów + 1 gratis - 20 zł
25 przejazdów + 4 gratis - 50 zł
50 przejazdów + 10 gratis - 100 zł

Wypożyczalnia sprzętu:

Do dwóch godzin i cały dzień

Komplet narciarski:

Buty, narty, kijki 25 zł 40 zł
Buty - 10 zł/ 25 zł
Narty - 15 zł/ 30 zł
Kijki - 5 zł/ 10 zł
Kask - 10 zł/ 20 zł
Snowboard komplet - 30 zł/ 50 zł
Deska snowboardowa - 20 zł/ 40 zł
Buty snowboardowe - 10 zł /20 zł
Sanki - 10 zł/30 zł
Smarowanie nart - 10 zł
Lockersy - 5 zł

Szkółka narciarska:

1 osoba - 70 zł/godz.
2 osoby - 45 zł/godz./os.
3 osoby - 35 zł/godz./os.
4 osoby i więcej - 30 zł/godz./os.

Łysa Góra Sopot - jak dojechać?

Komunikacją miejską - autobusem linii 144 -   zatrzymuje się on blisko dworca PKP Sopot na przystanku przy ul. Chopina. Trzeba dojechać nim na osiedle Mickiewicza i dojść w kilka minut ulicą Mickiewicza i Żeromskiego do wyciągu.

Samochodem - z ul. Niepodległości najwygodniej pojechać ul. Armii Krajowej, a z niej ulicą Abrahama i do końca ulicą Żeromskiego.

Pieszo - około 20 minut z dworca PKP Sopot. Tunelem idziemy od dworca, a następnie ulicami Podjazd i Sikorskiego. Dalej taką samą trasą jak samochodem.

Łysa Góra Sopot - adres i kontakt

ul. Herberta 9
Tel. stacji narciarskiej: 501 359 698
E-mail: biuro@lysa-gora.pl

(R.C)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%