Zamknij

Opinie o Sopocie, czy warto przyjechać? Sopot oczami turystów

08:27, 11.06.2019 R.C Aktualizacja: 16:11, 28.07.2020
Skomentuj

Co turysta to inna opinia o Sopocie - Czy warto przyjechać do kurortu?


Dla jednych prestiżowe miasto z klimatem, dla innych przereklamowany kurort, który już przeżył czasy swojej świetności. Na pytanie, jaki jest Sopot, trudno domagać się jednoznacznej odpowiedzi. Można by ich usłyszeć tyle, ilu odwiedza miasto turystów. Oddajmy im zatem głos!

Miejscowość warta odwiedzenia. Miasto dla rodzin z dziećmi, par, ludzi młodych. Każdy znajdzie coś dla siebie - czytamy o Sopocie w jednym z komentarzy w serwisie Nocowanie.pl. Trudno o lepszą rekomendację dla tego miasta jako celu wakacyjnej podróży. Choć podobnych opinii na temat kurortu nie brakuje, nie oznacza to, że jest on pozbawiony wad. Bez wątpienia ma również swoje ciemne strony, które internautom niejednokrotnie zdarza się piętnować. Oto, co na temat Sopotu sądzą sami turyści.

[ZT]5269[/ZT]

sopot opinie atrakcje

Kurort na miarę XXI w. / Sopot opinie Facebook 

Myślę, że Sopot jak najbardziej zasłużył na miano kurortu nr 1 w Polsce, bo któż inny mógłby mu w kraju dorównać?” - pisze na Facebooku Vii Koo. Wtóruje mu inny komentarz, autorstwa beztabu, który doskonale podsumowuje zalety Sopotu: “Wyjątkowy, ekskluzywny i niezwykle klimatyczny kurort. W powietrzu unosi się ten charakterystyczny zapach prestiżu który przyciąga ludzi zamożnych, znane osobistości. Luksusowe hotele, mnogość restauracji z kuchniami całego świata, cenione uzdrowiska, mnóstwo zieleni, niesamowity festiwal w operze leśnej oraz wspaniała plaża z legendarnym molo. Mekka dla wymagających koneserów clubbingu. Tu warto przyjechać, tu warto się pokazać”. Za renomę i popularność miasta turyści muszą jednak zapłacić pewną cenę, co nie pozostaje przez nich niezauważone. Po pierwsze, są to tłumy ludzi, zalewających Sopot w okresie letnim, po drugie, wyższe niż w innych rejonach wybrzeża bałtyckiego koszty pobytu. Jak wynika z ogólnego rozrachunku, turyści w większości są jednak skłonni tę cenę ponieść, aby spędzić udane wakacje w Sopocie.

sopot atrakcje opinie turystów

Tłumy - “to normalne w tym miejscu” / Sopot opinie Tripadvisor

Na Monciaku tłumy są tak ogromne, że ciężko się normalnie poruszać - stwierdza akasis123  (Tripadvisor) i nie jest w swojej opinii odosobniona. Co więcej, jej zdanie potwierdzają również statystyki. Sopot od kilku lat przeżywa turystyczne oblężenie - odwiedza go nawet milion osób rocznie, z których większość przyjeżdża w sezonie letnim. W małym mieście, z silnie rozpoznawalnym centrum, w którym skupia się życie kurortu, tłumy są zatem nie do uniknięcia. Turyści mają dwie recepty na to, jak poradzić sobie z tą sytuacją. Jedni ją po prostu akceptują, stwierdzając ze zrozumieniem, że wakacyjny tłok jest na stałe wpisany w charakter popularnego kurortu - “tłumy ludzi, rozumiem, że to normalne w tym miejscu” (Andrzej S. Tripadvisor). Niektórzy dostrzegają w tym nawet urok i niepowtarzalną atmosferę: -Uwielbiam letni tłum - pisze z kolei Wiwrna (wp.pl). Inni przyjazd do Sopotu odkładają na miesiące poza sezonem, kiedy miasto staje się bardziej puste i spokojne. -Wprawdzie nie ma tych wszystkich atrakcji, ale jest swoisty klimat opustoszałych uliczek a w kawiarenkach spokój i senna atmosfera - zauważa gdynianin (wp.pl). Turyści z większą chęcią udają się wtedy na spacery po Monte Cassino, molo i plaży, które w sezonie letnim pękają w szwach.

atrakcje sopotu krzywy domek czy warto przyjechać

Wysokie koszty - cena prestiżu / Sopot opinie / Czy warto przyjechać nocowanie.pl 

Przyjazd poza sezonem jest też sposobem na oszczędność w mieście, które, jak zauważa wielu internautów, nie należy do tanich. “Bardzo ładnie ale trochę grosza trzeba wydać” - przyznaje Kamil (Nocowanie.pl). Częste komentarze o “cenach z kosmosu” dotyczą przede wszystkim kosztów posiłków w restauracjach i noclegów. Opinia na temat tych ostatnich nie wydaje się przesadzona - w 2017 r. Sopot stanął na niechlubnym pierwszym miejscu najdroższych miast w Polsce pod względem kosztów zakwaterowania. Jednocześnie wielu turystów zwraca uwagę na to, że obok popularnych, drogich restauracji, można znaleźć tańsze lokale, a po lecie ceny hoteli maleją. Nie trzeba też już płacić za wstęp na molo.

Luksusowa baza noclegowa / Czy warto przyjechać do Sopotu 

Z wadami idą w parze niepodważalne zalety kurortu, jakie wynikają choćby z jego bogatej bazy noclegowej w wysokim standardzie. Statystyki nie kłamią - według opinii internautów Sopot, obok Gdańska, oferuje najlepsze hotele w Trójmieście. Turyści doceniają szczególnie te luksusowe, o czym świadczy m.in. obecność sopockiego Sheratona na liście najbardziej uznanych obiektów hotelowych w Polsce. Pozytywnymi opiniami cieszą się także: Grand Hotel, Sopot Marriott Resort i Spa czy Hotel Haffner.

opinie o mieście sopot plaża

Małe miasto w dobrej lokalizacji / Sopot opinie nocowanie.pl

Sopot jest dobrym miejscem na nocleg z jeszcze jednego powodu. Może się pochwalić atrakcyjną lokalizacją, która wielu turystom pozwala potraktować kurort jako idealny punkt do odwiedzenia okolicznych miejscowości. - Świetne miejsce wypadowe, Gdańsk, Gdynia, Westerplatte!! - zachwyca się Robert (Nocowanie.pl). Jednocześnie wczasowicze mogą się cieszyć udogodnieniami płynącymi z faktu, że Sopot nie jest dużym ośrodkiem, dzięki czemu nie trzeba przemieszczać się komunikacją miejską, aby dotrzeć do najważniejszych punktów na turystycznej mapie miasta. W ten sposób w niedługim czasie można zwiedzić sporą część kurortu. - Miasto posiada góry, morze, strumienie i Monciak. I to wszystko można obejść w jeden dzień! - zwraca uwagę Włodek (Nocowanie.pl).

Mało atrakcji / opinie o Sopocie Tripadvisor

Podczas gdy jedni chwalą, że w Sopocie nawet w razie niepogody jest mnóstwo możliwości spędzenia wolnego czasu, inni narzekają, że poza Monciakiem i molo, nie ma ciekawych miejsc do odwiedzenia. To wrażenie może wynikać z tego, że to właśnie wspomniane punkty promuje się najsilniej jako symbole miasta, które wraz z Operą Leśną i Krzywym Domkiem, na stałe wpisały się w jego tkankę. Natomiast innym nie poświęca się nadmiernej uwagi w przewodnikach czy w serwisach turystycznych. Dla przykładu, na temat molo w popularnym portalu Tripadvisor wypowiedziały się ponad 2 tys. osób, w Google - prawie 37 tys., tymczasem pozostałe atrakcje, takie jak: Kościół św. Jerzego, zabytkowy Dworek Sierakowskich, Skansen Grodzisko, Latarnia czy Muzeum Sopotu mogą się pochwalić nieporównywalnie mniejszą liczbą opinii. Sprawdźmy zatem, czy, zdaniem turystów, najpopularniejsze miejsca w Sopocie są warte odwiedzenia.

atrakcje turystyczne sopot opinie o mieście

Symbole miasta - punkty obowiązkowe / Czy warto przyjechać  

Turyści w większości są zgodni - Monciak to obowiązkowe miejsce podczas wizyty w Sopocie. Podoba im się przede wszystkim jego żywiołowość oraz duży wybór barów i restauracji. Niektórzy przychodzą tam, aby raz w życiu przejść deptakiem i odhaczyć go z listy wakacyjnych must-see. Inni zaglądają tam regularnie, aby posiedzieć w pubie lub restauracji i zrobić zakupy. Za stały punkt pobytu w Sopocie turyści uznają także molo. Polecają je na spacer o każdej porze roku, a jako jedyny minus wskazują najczęściej konieczność zapłaty za wejście. Zachwyt wczasowiczów budzi również nietypowa architektura Krzywego Domku. Ich pozytywne opinie zagłuszają zarzuty o tandetne efekciarstwo i kicz. Częściej z krytyką spotyka się nie najlepiej zagospodarowane wnętrze budynku z klubami i restauracjami. Poza tym turyści polecają również wizytę w Operze Leśnej, która zachwyca przede wszystkim malowniczym położeniem w sercu lasu.

Plaża - “najładniejsza w Trójmieście” / opinie o Sopocie Tripadvisor

Skoro mowa o koniecznych do zobaczenia miejscach w Sopocie, nie można nie wspomnieć o plaży, na którą często swoje pierwsze kroki kierują spragnieni słońca i relaksu wczasowicze. Ci w większości doceniają ją za dużą przestrzeń, piaszczyste podłoże, dobre zaplecze gastronomiczne i przepiękne widoki. - Jest to piękna piaszczysta plaża, najładniejsza w trójmieście. Przy plaży molo oraz wiele restauracji i barów - pisze mikezelizy (Tripadvisor). Turyści chętnie korzystają też z ciągnącej się wzdłuż plaży promenady, która jest idealnym miejscem na spacery i przejażdżki rowerowe.

plaża sopot opinie czy warto przyjechac

Mekka imprezowiczów / opinie o Sopocie

Wśród mieszkańców Trójmiasta panuje powiedzenie: “w Gdańsku się pracuje, w Gdyni mieszka, a w Sopocie imprezuje”. Kurort jest znany z intensywnego życia nocnego, które przyciąga turystów i młodych ludzi z całego Trójmiasta. Jak wynika z opinii internautów z największym zadowoleniem opuszczają oni m.in. Klub Wtedy, Sfinks700, Atelier, Unique Club & Lounge. Nie da się jednak ukryć, że sopockie życie nocne budzi spore kontrowersje. Podczas gdy ktoś nazwie kurort mekką koneserów clubbingu, inny zarzuci mu snobistyczną atmosferę i nadmierny lans. W powszechnej świadomości Sopot nadal jednak trzyma prestiż, a często przydawana mu łatka “imprezowni” w oczach turystów zyskuje nie zawsze negatywny wydźwięk.

Sopot na pewno nie jest miejscem idealnym na wakacje, bo takich miejsc po prostu nie ma. W ocenach turystów przeważają jednak opinie pozytywne, które pozwalają patrzeć na Sopot jako na atrakcyjne miejsce do odwiedzenia nie tylko w okresie letnim, ale także (a może nawet częściej) poza sezonem.

* W przytoczonych komentarzach internautów została zachowana pisownia oryginalna.

*Ogólne wnioski zawarte w artykule powstały głównie w oparciu o opinie z serwisu Tripadvisor i Google.  

Polecane atrakcje : 

Gdzie na imprezę w Sopocie? 
Atrakcje dla dzieci Sopot 
Gdzie na sylwestra w Sopocie?

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(7)

wawawawa

4 1

to Sopotu tak ale po sezonie, najlepiej wrzesień czy pażziernik jak jeszcze ładnie. W sezonie to miejsce nie do zniesienia jak inne na polskim morzem, to nie tylko moja opinia o sopocie!! 22:45, 11.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

opinie o sopoecie?opinie o sopoecie?

4 1

ja mam jedna, kocham do miejsce, caly rok czekam zeby tu przyjechac, zlapac oddech na molo wypic winko na monte i zlapac troche luzu...polacem kazdemu, to niepowtarzalne miejsce 22:51, 11.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

turystaturysta

4 0

nie ma co ukrywac sopot to wyjatkowe miejsce, moze bardziej uciazliwe w sezonie ale wciaz warto tam wracac, malo toalet niestety 15:56, 08.10.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

HmmmHmmm

1 0

Sopot, ul. 3 maja. Tu jeszcze nie dotarły nowinki w rodzaju kosz na śmieci.
Gratulacje.🙁 13:38, 07.04.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ArtiArti

1 0

Wczoraj przyjechałem na kilka dni do Sopotu i chciałby ostrzec przed nie uczciwymi taksówkarzami, otóż wziąłem taxi z pod dworca i wiem ze trasa samochody powina wynosić 5min i kosztować nie więcej niż 10 zł, a taksówkarz włączył GPS i krążył kilka minut zanim dowiódł mnie na miejsce i skasował 23.50 !!! Chociaż na liczniku widniał 17.50 !!! 10:13, 21.07.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

IRAIRA

1 0

Festiwalu który OK, ale organizacja miejsc PARKINGOWYCH - skandal. Firma sprzedająca bilety na Parkingi EVENTORGANIZACJA, NADZÓR IMPREZ KULTURALNO-SPORTOWYCH, sprzedała również bilety na terenach zielonych (trawnikach) wzdłuż drogi do ANFITEATRU po 30,00 zł. Czy miasto wydzierżawiło tereny zielone tej firmie? Raczej nie. Celowo zastawia taśmami tereny nie swoje, gdzie kierowcy mogliby zaparkować, żeby wjeżdżali oni na ich parkingi. Gmina powinna się tym zainteresować ! 11:26, 23.05.2022

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

redkacjaredkacja

0 0

czy możemy prosić o kontakt w tej sprawie na redakcja@esopot.pl 12:37, 23.05.2022


0%