Zamknij

Tydzień w Sopocie: wrzesień bez jesiennej nudy

13:29, 07.09.2023 . Aktualizacja: 09:02, 08.09.2023
Skomentuj

Choć wakacje za nami, liczba wydarzeń w Sopocie nie maleje. Szczególnie bogato pod tym względem wygląda piątek. 8 września mieszkańcy i turyści będą mogli skorzystać z mnogości ciekawych wydarzeń.

Integracja Sąsiedzka w tanecznym rytmie! Festyn przy Kraszewskiego 31

Spółdzielnia Mieszkaniowa im. J. I. Kraszewskiego wraz z Sopockimi Domami Sąsiedzkimi zapraszają na INTEGRACJĘ SĄSIEDZKĄ W TANECZNYM RYTMIE

  • 8 września, godz. 16:30
  • Plac przy Spółdzielni Mieszkaniowej im. J. I. Kraszewskiego (ul. Kraszewskiego 31)

W programie:

  • godz. 16:30 Teatr Kaseta - spektakl dla dzieci "Niebieska Dziewczynka",
  • godz. 17:15 retro potańcówka z przebojami dawnych lat,
  • spodziewać się można animacji tanecznych i konkursów, które zaangażują całą publiczność,
  • w przestrzeni: warsztaty kreatywne dla dzieci we współpracy ze Stowarzyszeniem Wsparcia i Interwencji Support, warsztaty plastyczne, florystyczne, kącik smakosza z grillem, pizzą i słodkościami.

Podczas festynu będzie możliwość zapoznania się z projektami Sopockiego Budżetu Obywatelskiego i oddać swój głos.

 

Sopockie Spotkania Kobiet: Podróż jest kobietą

Sopockie Spotkania Kobiet wracają po wakacyjnej przerwie. Już w piątek, 8 września w Teatrze Atelier Magdalena Czarzyńska-Jachim, wiceprezydentka Sopotu, pomysłodawczyni cyklu, spotka się z Martą Dziekońską, psycholożką i podróżniczką oraz Anną Grebieniow, przyrodniczką. Rozmowa będzie oczywiście o podróżach. Początek o godz. 17.00.

Dla tych, którzy nie będą mogli być na spotkaniu, dostępna będzie transmisja w mediach społecznościowych:

Informacje o gościniach:

Marta Dziekońska – psycholożka i podróżniczka z umiłowaniem do autostopu i braku planu. Ukończyła wiele szkoleń z zakresu ochrony zdrowia psychicznego, Terapii Akceptacji i Zaangażowania, jak i facylitowania (ułatwiania procesów organizacyjnych) wypraw Adventure Therapy. Jest jedną z założycielek Kolektywu psychologicznego Wszędzie Ważne. Zimą surfuje i pracuje gabinetowo z Portugalii, by latem prowadzić warsztaty rozwojowe w polskich lasach.

Anna Grebieniow – przyrodniczka z wykształcenia i zamiłowania, na co dzień związana z projektami dotyczącymi ochrony przyrody. Odwiedza zakątki Europy, Azji, Afryki i Ameryki Południowej, podróżując z nurtem, z wiatrem, bez pośpiechu. Uczestniczyła w dwóch etapach Afryki Nowaka (Sahara, Kalahari). Zainspirowana dokonaniami Polaków, którzy w latach 70. przebyli Pustynię Gobi pojazdami żaglowymi własnej konstrukcji, w 2008 r. zorganizowała wyprawę żaglowozową do Mongolii. Stopniowo odkrywała w sobie ciągoty polarne, a zimowe realia oswajała trawersując w dwuosobowym, kobiecym zespole zamarznięty Bajkał.

Gościnie wydarzenia są prelegentkami VII Spotkania Podróżujących Kobiet TRAMPki, które odbędzie się w dniach 9-10 września w ECS.

Żródło: Urząd Miasta Sopotu

 

22. urodziny Muzeum Sopotu

Urząd Miasta Sopotu zaprasza na obchody 22. urodzin Muzeum Sopotu, które odbędą się w piątek 8 września o godz. 19.00. Urodziny będą połączone z premierą audio-przewodnika po eskpozycji stałej pt. „Rekonstrukcja wnętrz mieszczańskich z początku XX w.” Z okazji urodzin, do 10 września wstęp do Muzeum Sopotu jest bezpłatny, a asortyment w sklepiku muzealnym objęty urodzinową promocją.

 

Koncert dla Mieszkańców - Muzyczne Pocztówki z Sopotu

Prezydent Miasta Sopotu i Bałtycka Agencja Artystyczna BART zapraszają w piękny rejs na zakończenie obchodów 200 lat Kurortu Sopot. Koncert dla Mieszkańców Muzyczne pocztówki z Sopotu to wydarzenie muzyczne wpisujące się w obchody 200 lat Kurortu Sopot. Koncert będzie połączeniem historii i tradycji Sopotu z jego współczesną energią.

[ZT]18554[/ZT]

 

Gala wręczenia nagród w konkursie O Złote Pióro Sopotu i spotkanie z Jarosławem Mikołajewskim

Biblioteka Sopocka zaprasza na długo wyczekiwaną galę wręczenia nagród w XXVIII edycji konkursu literackiego O Złote Pióro Sopotu.

Przez 28 lat konkurs inspirował i zachęcał pisarzy i pisarski z całej Polski do dzielenia się z nami magią swoich słów. To była kolejna niezwykła podróż przez świat poezji, pełna emocji, refleksji i głębokich myśli. Każdy nadesłany wiersz jest wyjątkowym dziełem sztuki, które ukazuje różnorodność ludzkich uczuć i doświadczeń. Nasze jury, które składa się z doświadczonych pisarzy i krytyków literackich, miało niezwykle trudne zadanie wyboru najlepszych prac spośród wielu zgłoszeń.

Podczas gali poznamy laureatkę lub laureata tegorocznej edycji Konkursu oraz osoby wyróżnione, których utwory ukażą się drukiem w kolejnym wydaniu tomiku Miejsce obecności.

Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia dostępne są >>>TUTAJ<<<.

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami odbywającymi się w Sopocie? Odwiedź naszą zakładkę Co? Gdzie? Kiedy?

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%