Zamknij

Tydzień w Sopocie: kurort gotowy na rozpoczęcie wakacji

13:30, 15.06.2023 .
Skomentuj

Sopot jest na ostatniej prostej przed najbardziej wymagającym momentem w roku - rozpoczęciem wakacji. Choć turyści obecni są na ulicach miasta od kwietnia, prawdziwy boom dopiero nadejdzie. Oczekiwanie na ten moment umili szereg wydarzeń odbywających się w kurorcie.

Mietek Big Band

Muzyczna forma sztuki i rozrywki związana nieodłącznie ze złotą erą swingu lat trzydziestych i czterdziestych XX wieku. W repertuarze znajdują się specjalnie wybrane utwory The Best Of spośród standardów muzyki jazzowej i rozrywkowej, wykonywanych przez takich artystów jak: Frank Sinatra, Ella Fitzgerald i wielu innych.

Brzmienie i aranżacje inspirowane wykonaniami zespołów Count Basie, Tommy Dorsey, świetnie oddają klimat epoki, specjalnie przygotowane na wyjątkowy skład instrumentów.

Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia dostępne są >>>TUTAJ<<<.

 

Poczytaj mi. Tom II: Andrzej Seweryn

Po wielkim sukcesie "Poczytaj mi", Biblioteka Sopocka powraca z jego kontynuacją! W drugiej odsłonie projektu czytelnicy ponownie otrzymają zaproszenie na literacką ucztę z udziałem znanych i cenionych gwiazd filmowych i teatralnych. Poczytaj mi. Tom II otworzy spotkanie z Andrzejem Sewerynem.

Podczas wydarzenia zgromadzona publiczność będzie miała okazję wysłuchać fragmentów Ziemi obiecanej Władysława Reymonta w mistrzowskiej interpretacji Andrzeja Seweryna, pracowników Biblioteki Sopockiej i Urzędu Miasta Sopotu.

Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia dostępne są >>>TUTAJ<<<.

 

Europejskie Dni Archeologii

Europejskie Dni Archeologii są poświęcone odkrywaniu tajemnic przeszłości. Ta doroczna impreza, odbywająca się zawsze w czerwcu, została zainicjowana we Francji. Od kilku lat zdobywa popularność także w Polsce. Na specjalne wydarzenia – pokazy i warsztaty – pod hasłem “archeologia eksperymentalna” zaprasza Grodzisko w Sopocie.

Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia dostępne są >>>TUTAJ<<<.

 

Sopocki Piknik Naukowy Ocean Zmian 2023

Sopocki Piknik Naukowy to bezpłatna impreza adresowana do osób w każdym wieku, zainteresowanych poszerzaniem swojej wiedzy na temat środowiska morskiego oraz relacji między ludźmi i tym środowiskiem.

Na placu przed Instytutem staną namioty, w których różne instytucje będą prezentowały swoją działalność naukową i nie tylko. Oprócz tego, w sali seminaryjnej Instytutu będą odbywały się prelekcje oraz projekcje filmów, a najmłodsi będą mogli wziąć udział w grach, konkursach i zajęciach warsztatowych.

Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia dostępne są >>>TUTAJ<<<.

 

Filharmonia Dowcipu - the best of piętnaście lat na scenie w Operze Leśnej

Jubileuszowy koncert w wykonaniu Waldemara Malickiego, pełen zjawiskowej muzyki przełamanej błyskotliwym żartem. W towarzystwie wyśmienitej orkiestry pod batutą Bernarda Chmielarza.

Najzabawniejsze skecze, największe hity, najwybitniejsi muzycy oraz jeszcze nigdy niewykonywane w Polsce przeboje z tras chińskich i festiwalu Fringe w Edynburgu. Słowem, to, co najlepsze z ostatnich 15 lat Filharmonii Dowcipu.

Zobacz klasykę w najbardziej smakowitym wydaniu. Po raz pierwszy w plenerze.

Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia dostępne są >>>TUTAJ<<<.

 

Boto Open Air: Human Analog

Human Analog to projekt słownomuzyczny związany z kolektywem Maximum Gulliver, mental rockiem oraz chimerycznym czuwaniem. Podobny do zespołu muzycznego składa się z podobno stworzeń ludzkich, których to cech w nich czasem przybywa a czasem ubywa jak to historia już nie raz pokazała, a teraźniejszość potakuje.

Tworząc muzykę nieoczywistą, nie zawsze przyjemną, piosenki czasem również niefajne, a instrumentalne partie mogące nieco irytować, z nadzieją patrzy w pełną wyzwań przyszłość, którą to nadzieją chciałby się podzielić z innymi Human Analog prezentując materiał z nadchodzącego LP pt. Instant Ghost.

Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia dostępne są >>>TUTAJ<<<.

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami odbywającymi się w Sopocie? Odwiedź naszą zakładkę Co? Gdzie? Kiedy?
 

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%