Zamknij

Tydzień w Sopocie: Dni Kurortu i seria wyjątkowych wydarzeń

09:46, 08.06.2023 . Aktualizacja: 09:47, 08.06.2023
Skomentuj

W czerwcu w Sopocie nikt nie będzie się nudził. Głównym wydarzeniem tygodnia będzie świętowanie 200 lat kurortu. W kolejnych dniach odbędzie się również wiele eventów: sportowych, muzycznych oraz spotkań z ciekawymi ludźmi.

Dni Kurortu – 3 dni celebracji 200 lat tradycji

W czerwcu 1823 roku oficjalnie otwarto miejski zakład kąpielowy i tę datę przyjęto za narodziny Sopotu jako kurortu. Sopocka Organizacja Turystyczna, Miasto Sopot i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, organizatorzy Dni Kurortu, zapraszają do świętowania w dniach 9-11 czerwca br.

Obchody jubileuszu 200-lecia kurortu rozpoczęły się już podczas majówki. Jednak to Dni Kurortu (9-11 czerwca) będą oficjalną kulminacją świętowania. W długi czerwcowy weekend na skwerze Kuracyjnym i molo można będzie na własnej skórze poczuć uzdrowiskowy klimat Sopotu poddać się zabiegom z zastosowaniem lokalnej solanki, poznać szerzej kuracyjną ofertę miasta, ale też spędzić ten czas aktywnie, potańczyć, pośpiewać, a nawet wziąć udział w barwnej paradzie. Specjalnie na tę okazję przygotowano również wieczorne projekcje, które ozdobią sopocką latarnię. Na wytrwałych czekać będzie nocne zwiedzanie miasta. Przez 3 dni, od 9 do 11 czerwca, od godzin przedpołudniowych, w miasteczku na skwerze Kuracyjnym, przed wejściem na molo, odbywać się będą bezpłatne zabiegi, masaże, warsztaty, prelekcje, konkursy z nagrodami i pokazy.

[ZT]17406[/ZT]

 

Życie codzienne w XIX-wiecznym Sopocie – festyn historyczny na 200-lecie kurortu

Jak wyglądało życie codzienne sopocian w XIX stuleciu? W co się ubierali? Jak spędzali czas wolny? Jakie posiłki przyrządzali w kuchni? A jak walczyli ówcześni żołnierze i jakich narzędzi używał chirurg, aby ich uleczyć? Tego wszystkiego będzie można dowiedzieć się podczas festynu historycznego – 10. czerwca na Grodzisku w Sopocie. Wydarzenie wpisuje się w świętowanie jubileuszu 200-lecia kurortu Sopot.

Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia znajdziecie >>>TUTAJ<<<.

 

Fisz Emade Tworzywo

Fisz Emade Tworzywo w Sopocie! Jeden z najważniejszych zespołów na polskim rynku fonograficznym wystąpi 10 czerwca na sopockim molo. Początek koncertu o godz. 18.00. Obowiązują bilety wstępu na molo.

FISZ EMADE TWORZYWO to jeden z najważniejszych zespołów na polskim rynku fonograficznym. Od 2001 roku wydali 10 płyt utrzymanych w stylistyce około hiphopowej. Jako pierwsi na tak wysokim poziomie wprowadzili w polskim hiphopie miękkie brzmienia i miękkie teksty, nawiązując swego czasu do klimatów Native Tongues. Od tamtego momentu, do dzisiaj bracia stale eksperymentują, starając się jednak, by wszystkie ich wynalazki łączył jeden składnik - wysoka jakość i zaangażowanie.

Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia znajdziecie >>>TUTAJ<<<.

 

Międzynarodowy Festiwal Sportów Sylwetkowych Fitness Authority

Będzie to pierwsza w historii szansa, żeby zobaczyć w Trójmieście zawody kulturystyczne o międzynarodowym zasięgu, a także spotkać się z zawodnikami i trenerami, oraz poznać tajniki, oraz niewątpliwy urok, tej dyscypliny sportu. Do Sopotu zjadą się największe sławy kulturystyki.

Poza sportowym charakterem event jest także wydarzeniem bardzo widowiskowym. Zawodnicy i zawodniczki wystąpią na specjalnie zaaranżowanej teatralnej scenie z estradowym oświetleniem.

Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia znajdziecie >>>TUTAJ<<<.

 

Festiwal o Polski

Festiwal opolski jest w Opolu. Festiwal o Polski może być wszędzie, może być, na przykład w całej Polsce. Unikatowy charakter nadaje mu indywidualne, odważne podejście do każdego możliwego aspektu - organizacyjnego, logistycznego i wreszcie artystycznego.

To interdyscyplinarne spotkanie wszystkich możliwych sztuk, stylistyk, estetyk i przede wszystkim wrażliwości. To pozbawiona rywalizacji, szczera konfrontacja zawodowców i profesjonalistów z debiutantami, amatorami i miłośnikami sztuki. To przedsięwzięcie bezcenne, a dokładniej ujmując - tworzone bezkosztowo, poza mainstreamowym systemem.  

Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia znajdziecie >>>TUTAJ<<<.

 

Sopoty. Spotkanie z Tomaszem Słomczyńskim

Tomasz Słomczyński w swojej książce Sopoty zabiera nas na osobisty spacer po kurorcie i jego historii. To opowieść o niełatwych relacjach z miastem, fascynacjach i rozczarowaniach, odejściach i powrotach.

Kształt i charakter miasta przez stulecia tworzyli kolejni mieszkańcy: polscy, niemieccy, kaszubscy, żydowscy. Wszyscy zostawili w nim swoje ślady, podobnie jak kolejne władze, które kształtują miejski krajobraz. Każdy, kto mieszkał lub mieszka w kurorcie, widzi go inaczej. Narracja ta tworzy wielobarwną mozaikę, z której zbudowane jest miasto.

Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia znajdziecie >>>TUTAJ<<<.

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami odbywającymi się w Sopocie? Odwiedź naszą zakładkę Co? Gdzie? Kiedy?

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%