Zamknij

Tydzień w Sopocie: niezwykłe wydarzenia w majowym słońcu

14:02, 18.05.2023 . Aktualizacja: 14:03, 18.05.2023
Skomentuj

Przed nami kolejny tydzień w maja. Do odwiedzin zachęcają kolejne sopockie instytucje. Wciąż trwają liczne wystawy organizowane przez muzea i galerie sztuki. Obok nich mieszkańcy i turyści mają szansę wzięcia udziału w wyjątkowych, jednorazowych wydarzeniach.

 

#TuJestPrzyszłość w Sopocie. Spotkanie z parlamentarzystami

Lider sopockiej Platformy Obywatelskiej - wiceprezydent Marcin Skwierawski - wraz z przedstawicielami miejskiego koła zapraszają na spotkanie z przedstawicielami Koalicji Obywatelskiej. Wydarzenie odbędzie się w formule #TuJestPrzyszłość.

#TuJestPrzyszłość to cykl wizyt parlamentarzystów KO w różnych miastach Polski. Spotkanie w formule otwartej odbędzie się w czwartek, 18 maja 2023 r. o godz. 17.00 w Restauracji Bistro&Bar Do Brzegu przy Al. Franciszka Mamuszki 2 w Sopocie (tuż obok Klubu Atelier - w budynku Teatru Atelier im. Agnieszki Osieckiej).

[ZT]17218[/ZT]

 

Polska Liga Żeglarska w Sopocie

Znamy już kalendarz rozgrywek Polskiej Ligi Żeglarskiej i terminy zawodów na akwenie w Sopocie. 19 maja nastąpi uroczysta inauguracja sezonu PLŻ. W dniach 20-21 maja planowana jest inauguracja najwyższej klasy rozgrywkowej - ekstraklasy. Tydzień później, w dniach 27-28 maja, do rywalizacji na naszym akwenie przystąpią załogi klubowe I Ligi. Czerwiec to przede wszystkim Żeglarska Liga Mistrzów z udziałem załóg z 20 krajów (14-18.06), a końcówka miesiąca to Żeglarskie Mistrzostwa Kobiet (24-25.06) WOMEN ON WATER.

Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia dostępne są >>>TUTAJ<<<

 

Spotkajmy się na murawie. Festyn piłkarski dla małych i dużych

Treningi piłkarskie z profesjonalnymi trenerami dla trzech grup wiekowych, foodtracki, miejsca do odpoczynku dla całych rodzin, dmuchane zamki – to wszystko czeka na miłośników piłki nożnej na boiskach MOSiR. To wspaniała okazja, by całymi rodzinami spędzić czas na świeżym powietrzu. 

Na festynie pojawią się także znamienite gwiazdy, znane z boisk i telewizji. Swoją obecność zapowiedzieli: Jarosław Bieniuk, Łukasz „Juras” Jurkowski, Tomasz Korynt, Rafał Maserak, Dariusz Michalczewski, Sebastian Mila i Marcin „Wasyl” Wasilewski. Z gwiazdami będzie można sobie zrobić zdjęcie i poprosić o autograf. 

Punktualnie o godz. 15.00 na murawę sopockiego boiska MOSiR-u przy ul. 23 Marca 95 wyjdą dwie drużyny. Jedna pod wodzą prezydenta Sopotu Jacka Karnowskiego, a druga skompletowana i prowadzona przez wielokrotnego reprezentanta Polski i piłkarza Manchesteru United bramkarza Tomka Kuszczaka. 

Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia dostępne są >>>TUTAJ<<<.

 

Żółci vs Czarni, czyli ostatni akcent sezonu 2022/2023!

Każdy zespół będzie miał także swój Klub Kibica, zaś spikerem zostanie… Odpowiedź już w sobotę w ERGO ARENIE! Kibiców, którzy są zainteresowani czynnym udziałem w meczu prosimy o wysłanie wiadomości e-mail z imieniem i nazwiskiem na adres [email protected]. Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a liczba miejsc jest ograniczona. Pozostałych zapraszamy do dopingowania – wejście C1, wstęp wolny!

[ZT]17245[/ZT]

 

Pokaz filmu Młody Platon oraz rozmowa z Przemkiem Staroniem

Pan McArevey jest natchnionym dyrektorem katolickiej szkoły dla chłopców w jednej z najbardziej niebezpiecznych dzielnic w Belfaście, w Północnej Irlandii. Kocha Elvisa Presleya i uczy swoich podopiecznych jak docierać do własnych uczuć, gdy konfrontują się z 30-letnim konfliktem, którego krwawe i traumatyczne żniwo zostało zebrane na ulicach ich dzielnicy, często z udziałem ich rodziców.

Po seansie spotkanie z Przemkiem Staroniem psychologiem, kulturoznawcą i nauczycielem, poprowadzi Joanna Cichocka-Gula dyrektorka #Goyki3. Partnerem cyklu kino na Goyki 2023 jest AQUA-Sopot #sopockiewodociągi.

 Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia dostępne są >>>TUTAJ<<<.

 

Boto Jam: Mikoryza

MIKORYZA symbiotyczny, kameralny kolektyw trójmiejskich muzyków związanych z szeroko pojętą sceną jazzową i sceną DRA narodził się w 2014 roku. Głównym założeniem grupy było wykonywanie muzyki opartej na otwartej improwizacji pozbawionej odgórnych założeń, szkiców, schematów, form i innych elementów, które mogłyby ograniczać bądź kierunkować swobodny przepływ muzycznej myśli zespołu. Nieunikniona konieczność definiowania wykonywanej muzyki oraz przyporządkowanie do konkretnych gatunków celem przybliżenia jej potencjalnemu odbiorcy sprawia, iż twórczość zespołu określić można mianem fuzji ambientu, free jazzu, muzyki współczesnej, elektroniki czy noise.

Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia dostępne są >>>TUTAJ<<<.

 

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami odbywającymi się w Sopocie? Odwiedź naszą zakładkę Co? Gdzie? Kiedy?

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%