Zamknij

Tydzień w Sopocie: zimowy odpoczynek w kurorcie

15:04, 19.01.2023 . Aktualizacja: 10:01, 20.01.2023
Skomentuj

Jeśli meteorolodzy nie pomylili się, w najbliższych dniach do Sopotu powróci zimowa aura. To idealny moment, by wybrać się do jednej z instytucji, które oferują mieszkańcom i turystom masę wydarzeń. Na wszystkich czekają wyjątkowe wystawy i spektakle.

"Niezwyciężony" Torbena Bettsa

Emily i Oliver właśnie wyprowadzili się na przedmieścia, z dala od Londynu, "ohydnego, kapitalistycznego zbiorowego gwałciciela". Pewnego dnia zapraszają swoich nowych sąsiadów, Dawn i Alana, na wieczorek zapoznawczy. To spotkanie potoczy się w dość niespodziewanym kierunku, obnaży skrajne różnice dzielące te dwie pary, ale - co najważniejsze - ujawni, że oba związki znajdują się w głębokim kryzysie.Czy ta świadomość okaże się oczyszczająca, czy wyniszczająca?

Komediodramat Torbena Bettsa nie daje łatwych odpowiedzi, ale bardzo wnikliwie opisuje chaos postaw i racji, w jakim współcześnie żyjemy.

Gdzie: Scena Kameralna Sopot, Bohaterów Monte Cassino 30
Kiedy: 19.01.2023 - 22.01.2023
Bilety: 40-50 PLN


Rodzina Addamsów - spektakl gościnny

Historia najbardziej upiornej rodzinki wszechczasów, mieszkającej na bagnach w starym, wiktoriańskim zamku, trafia na deski Sopockiego Teatru Muzycznego Baabus Musicalis - rezydenta Teatru Atelier przy al. Mamuszki 2 w Sopocie.

Rodzina Addamsów Musical przypomina niekiedy mroczną wersję Romea i Julii. Wednesday Addams, zwana księżniczką ciemności, zakochuje się w uroczym chłopcu o imieniu Lucas i prosi swojego ojca Gomeza, aby zachował to w tajemnicy przed swoją ukochaną żoną Morticią, matką dziewczynki. Wszystko odwraca się do góry nogami, gdy pewnego wieczoru przy jednym stole spotykają się rodziny pochodzące z dwóch różnych światów... Jak dokładnie potoczy się ta historia? Zapraszamy wszystkich żywych, martwych... i niezdecydowanych!

Gdzie: Teatr Atelier Sopot, al. Franciszka Mamuszki 2
Kiedy: piątek 20 stycznia, 18:00
Bilety: 40-80 PLN

 

Tomasz Besser w Teatrze Boto

Usłyszycie muzykę autorską, przeplataną piosenkami coverowymi, które Tomek wykonywał na żywo w The Voice of Poland oraz Szansie na Sukces. Będzie niespodzianka w postaci utworów, które Tomek pierwszy raz wykona live! Spodziewajcie się dobrej dawki rocka i muzyki rozrywkowej.

Gdzie: Teatr BOTO Sopot, Bohaterów Monte Cassino 54B
Kiedy: piątek 20 stycznia, 20:00
Bilety: 30 PLN

 

[ZT]14833[/ZT]

 

Drag Muzykał "BallaDina"- muzyczny i komediowy monodram

Spłyconą i skróconą wersję "Balladyny" Juliusza Słowackiego opowie i zaśpiewa drag queen Dina, której towarzyszyć będzie zespół muzyczny w składzie: Magdalena Maniewska - obój, Sylwia Adamska - klarnet, Karolina Borodacz - fagot, Artur Elert - trąbka.Kabaretowa wersja krwawej opowieści w reżyserii Piotra Kosewskiego przeniesie Państwa w świat niezwykłego humoru, inteligentnego żartu i pięknych melodii, a jednocześnie przypomni jedno z arcydzieł polskiej literatury dramatycznej.

Gdzie: Teatr Atelier Sopot Sopot, al. Franciszka Mamuszki 2
Kiedy: sobota 21 stycznia, 17:00
Bilety: 35 PLN

 

Muzykał Medea, moja sympatia

Jak wiadomo wszyscy klasycy pisali za długie przedstawienia, dlatego Teatr Nieduży zaprasza na kolejny tytuł w zupełnie nowym wydaniu - wersji skróconej i spłyconej, a dodatkowo także muzycznej.Muzykał "Medea, moja sympatia" to dzieło z tekstami Jeremiego w oparciu o dzieło Eurypidesa z muzyką Jerzego Wasowskiego. W spektaklu pojawi się cała gama karykaturalnych postaci, którym przewodniczyć będzie Chór Cór Koryntu. Ogromna dawka wyjątkowego humoru gwarantowana!

Gdzie: Teatr Atelier Sopot Sopot, al. Franciszka Mamuszki 2
Kiedy: niedziela 22 stycznia, 17:00
Bilety: 40 PLN

 

BOTO JAM: Krzysztof Pawłocki & Goście

BOTO JAMs to cotygodniowe czwartkowe spotkania z najlepszymi artystami pomorskiej i krajowej sceny jazzowej. Każda odsłona to inny gospodarz, który wraz z zaproszonymi przez siebie muzykami przenosi nas w świat jazzowej improwizacji.

Po pierwszym set-cie zawsze jest okazja by do jam session dołączyli chętni muzycy z widowni. W 26 stycznia gospodarzem będzie Krzysztof Pawłocki, absolwent klasy gitary jazzowej Akademii Muzycznej w Gdańsku. Na swojej artystycznej drodze współpracował m. in. z z zespołami: 12 kamieni, Moa, Da.kaa czy Basią Kawą. Obecnie udziela się w zespołach Marta Szefke Groove Band, Horeb, Jazzuj Panu cała ziemio oraz jest zaangażowany w tworzenie autorskiej muzyki w formacji Jazzu.

Gdzie: Teatr Boto, ul. Bohaterów Monte Cassino 54B
Kiedy: czwartek, 26 stycznia, 20:00
Wstęp: 25 PLN

 

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami odbywającymi się w Sopocie? Odwiedź zakładkę Co? Gdzie? Kiedy?
 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%