Zamknij

Tydzień w Sopocie: pierwszy długi weekend 2023 roku w kurorcie

13:03, 05.01.2023 . Aktualizacja: 13:31, 05.01.2023
Skomentuj

Przed nami pierwszy weekend 2023 roku. Sopocianie i turyści dostaną szansę na dłuższy odpoczynek. 6 stycznia jest dniem wolnym od pracy. Jak zaplanować wypoczynek w kurorcie?

6, 7 i 8 stycznia to ostatnie dni funkcjonowania sopockiego Miasteczka Noworocznego. Stoiska są czynne w godz. 12.00-21.00. Wciąż funkcjonuje także lodowisko. 6 i 7 stycznia zaplanowano w Miasteczku występy artystyczne.

[ZT]10649[/ZT]

W piątek, 6 stycznia ulicami Sopotu przejdzie tradycyjny Orszak Trzech Króli. Pochód rozpocznie się o godzinie 12.30 przy muszli na molo.

Sopocki Orszak Trzech Króli wyruszy tradycyjnie spod muszli koncertowej na molo i przejdzie ulicami Bohaterów Monte Cassino i Kościuszki. Przejście potrwa godzinę i zakończy się około 13.30 przedstawieniem jasełek w kościele pw. Gwiazdy Morza przy ul. Kościuszki.

[ZT]15680[/ZT]

6 stycznia o godz. 15.00 w hali 100-lecia Sopotu (ul. Goyki 7) przy wspólnych stołach zasiądzie ok. 450 osób. Będą to głównie nasi goście z Ukrainy, ale również osoby z Białorusi oraz rodziny sopocian, które przyjęły pod swój dach Ukraińców. Spotkanie organizowane jest przez Urząd Miasta Sopotu i miejskie jednostki przy wsparciu Caritas. W programie minikoncert kolęd, będzie kącik zabaw dla dzieci, podarunki oraz oczywiście poczęstunek zapewniony przez sopockich gastronomików, Caritas oraz naszych gości z Ukrainy.

[ZT]15668[/ZT]

W Muzeum Sopotu wciąż można podziwiać wystawę „Brodwino. Najpiękniejsza dzielnica Sopotu”. Opiera się o materiały archiwalne, wycinki z gazet, ale przede wszystkim o zdjęcia i wspomnienia byłych i obecnych mieszkańców osiedla. Wystawa poświęcona osiedlu Brodwino wpisuje się w cykl ekspozycji, organizowanych przez Muzeum Sopotu, prezentujących historie poszczególnych dzielnic Sopotu.

[ZT]14833[/ZT]

Z kolei w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie wciąż dostępna jest dla zwiedzających „Bujność. Atlas nieskończonych możliwości”. 6, 7 i 8 stycznia to ostatnie dni na podziwianie wystawy. 

Rozkwit młodej sztuki polskiej w ostatnich dwudziestu latach był wyjątkowo bujny. Artystki i artyści biją dzisiaj rekordy aukcyjne, bez kompleksów wchodzą na rynki zagraniczne, są wyraźnym głosem politycznego sprzeciwu i równouprawnienia. Większość z nich spotkała się w jednym miejscu: na konkursie Artystyczna Podróż Hestii. Wystawa „Bujność” jest podsumowaniem 20 lat istnienia jednego z najważniejszych konkursów młodej sztuki w Polsce - zachęcają organizatorzy.

Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami w Sopocie? Odwiedź naszą zakładkę Co? Gdzie? Kiedy?

(.)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%