Zamknij
REKLAMA

Tydzień w Sopocie: teatr, muzyka i Dzień Niepodległości

16.06, 10.11.2022 . Aktualizacja: 16.06, 10.11.2022
Skomentuj
REKLAMA

Przed nami kolejny listopadowy tydzień w Sopocie. Najbliższe dni naznaczone będą obchodami Narodowego Święta Niepodległości. Nie zabraknie również atrakcji dla fanów muzyki i teatru.

"Skok Niepodległości - Wolni w Wodzie"

Sopocki Klub Pływacki zaprasza na wyjątkowe świętowanie Dnia Niepodległości. 11 listopada o godzinie 10:00 chętni otrzymają możliwość skoku z ostrogi mola i przepłynięcia około 300 metrów do brzegu. Wydarzenie połączone jest ze zbiórką charytatywną na rzecz Centrum Wsparcia Ukrainy w Sopocie.

[ZT]15028[/ZT]

 

Sopockie obchody Narodowego Święta Niepodległości

Parada zabytkowych samochodów, także strażackich, przejazd rowerowy, koncerty i Polonez Niepodległości odtańczony na ul. Boh. Monte Cassino. Sopocianie oraz goście patriotycznie, kolorowo, rodzinnie i aktywnie świętować będą rocznicę odzyskania niepodległości. Obchody rozpoczną się już 10 listopada.

[ZT]15065[/ZT]

 

L.A.S. "Zawieszony"

L. A.S. to Lachowicz Audio System. Jacek Lachowicz to kompozytor, producent, klawiszowiec, a w przypadku L.A.S. także wokalista - uruchomił ten szyld płytą "Szum" z 2014r. Kolejny album pt.„Mieszany” ukazał się 2017r.
W 2021r. wydaje epkę „Upadek EP”, na której znajdują się utwory -„Upadek”, „Kiedy kłamiesz”, „Ogon” i „Już”. Szybko znalazły się na wielu playlistach rozgłośni radiowych.

Brzmieniowo L.A.S. rozwija mocno elektroniczny klimat, wręcz taneczny, zaś tekstowo eksploruje obszary związane z umieszczeniem człowieka/bohatera w środowisku/przyrodzie.

Jacek Lachowicz współpracował z następującymi zespołami/artystami:ŚCIANKA,LENNY VALENTINO, KOBIETY, TYMON TYMAŃSKI, SMOLIK, KRZYSZTOF KRAWCZYK, ANIA DĄBROWSKA, OLEK KLEPACZ, KORTEZ.

Współpraca z reżyserami:Jan Komasa, Anna Kazejak, Maciej Migas, Wojtek Smarzowski, Tom Kliński.

Gdzie: Teatr Boto, Bohaterów Monte Cassino 54B
Kiedy: 11.11.2022, 20:00
Wstęp: 30/40 PLN

 

Bieg Niepodległej w Sopocie

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sopocie, podobnie jak w ubiegłych latach, zaprasza na listopadowy Bieg Niepodległej. Tym razem oprócz samego biegu odbędzie się również marsz Nordic Walking, podczas którego obecni będą sędziowie. Start biegu w sobotę, 12 listopada, o godz. 9.30.

[ZT]14946[/ZT]

 

HIKARI, czyli blask - spektakl gościnny

Sopocki Teatr Tańca zaprasza na pierwszy od 7 lat duet Joanny M. Czajkowskiej i Jacka Krawczyka.

Jego wzrok gaśnie, Ona słowami pokazuje mu świat, On czuje go inaczej - między słowami, czy między obrazami...uczucie, które przeżywają oboje, też nie da się opisać słowami. "Hikari" to obrazy, które subtelnie i przejmująco sprzyjają zadumie nad procesem porozumiewania się. W delikatny sposób mówi o sile artystycznej wyobraźni wznoszącej się ponad to, co wysłowione. To także historia przywracania równowagi emocjom, kontemplowania cyklicznej harmonii przyrody oraz triumfu tego, co duchowe...

Gdzie: Teatr Atelier Sopot , al. Franciszka Mamuszki 2
Kiedy: sobota 12 listopada, 19:00
Wstęp: 45 PLN

 

Spotkanie autorskie z Maciejem Siembiedą

Sopoteka zaprasza na spotkanie autorskie z Maciejem Siembiedą wokół jego najnowszej książki Kołysanka.

Maciej Siembieda z mistrzowską zręcznością splata sensacyjną fikcję z Wielką Historią i małą polityką oraz fascynującymi śląskimi ciekawostkami. Trzymające w napięciu wydarzenia wokół sprawy Chaczaturiana, prawdziwej bajki o Kopciuszku, przeklętych nut oraz rodzinnych sekretów i tajemnic pałacu w Kopicach stawiają pod znakiem zapytania nie tylko dalszą karierę prokuratora Jakuba Kani, ale przede wszystkim naszą przespaną noc. (źródło opisu: Wydawnictwo Agora)

Gdzie: Sopoteka Sopot, Tadeusza Kościuszki 14 (Sopot Centrum, II piętro)
Kiedy: czwartek 17 listopada, 18:00
Wstęp: wolny

Chcecie być na bieżąco ze wszystkimi wydarzeniami odbywającymi się w Sopocie? Odwiedźcie naszą zakładkę Co? Gdzie? Kiedy?

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%