Zamknij
REKLAMA

Tydzień w Sopocie: październik ze sztuką i muzyką

09.33, 13.10.2022 . Aktualizacja: 09.36, 13.10.2022
Skomentuj
REKLAMA

Przed nami kolejny tydzień października. W Sopocie odbędzie się szereg wydarzeń, które umilą jesienne wieczory. Szczególnie zadowoleni będą miłośnicy sztuki oraz fani koncertów muzycznych.

PAŃSTWOWA GALERIA SZTUKI W SOPOCIE ZAPRASZA NA OTWARCIE WYSTAWY JACEK STANISZEWSKI NOBODY'S PERFECT

„Nobody's Perfect” to wystawa prezentująca najnowsze prace wybitnego trójmiejskiego artysty Jacka Staniszewskiego, profesora gdańskiej ASP, który przez dekady artystycznych poszukiwań tworzy min. grafikę, obiekty, instalacje, performensy oraz muzykę. Tym, co nadaje mocy twórczości Staniszewskiej jest punkowa wrażliwość i energia oraz dosadny język wizualny, który jak twierdzi sam artysta, jest nie tylko językiem estetycznym, ale też sposobem myślenia. Staniszewski czerpie inspiracje między innymi z surrealizmu i pop–artu przefiltrowując je przez wrażliwość społeczną bliską sztuce krytycznej.

Prezentowana w Państwowej Galerii Sztuki w Sopocie wystawa to wybór prac z ostatnich lat. Artysta świadomie zrezygnował z jednoznacznych odniesień politycznych, czy komentowania bieżących wydarzeń.

Gdzie: Państwowa Galeria Sztuki, Plac Zdrojowy 2
Kiedy: piątek 14 października, 11:00 - 19:00

 

Pestka: Z miłości / Koncert premierowy

Pestka to gdański zespół młodych artystów. Niepełny rok działania grupy zaowocował albumem pt. Z miłości - stworzonym z uczucia: do siebie, do ludzi i do miasta. Tych 9 autorskich utworów to neoromantyzm opakowany w alternatywne brzmienia R&B, soulu, czasem jazzu czy popu. A to wszystko z dbałością o teksty, dynamikę zarówno dźwięków jak i uczuć - z miłości zwłaszcza do nich.

Gdzie: Teatr BOTO Sopot, Bohaterów Monte Cassino 54B
Kiedy: piątek 14 października, 20:00
Bilety: 30 zł

 

"Bujność" weekend wydarzeń w PGS Sopot

Rozkwit młodej sztuki polskiej w ostatnich dwudziestu latach był wyjątkowo bujny. Artystki i artyści biją dzisiaj rekordy aukcyjne, bez kompleksów wchodzą na rynki zagraniczne, są wyraźnym głosem politycznego sprzeciwu i równouprawnienia. Większość z nich spotkała się w jednym miejscu: na konkursie Artystyczna Podróż Hestii. Wystawa Bujność jest podsumowaniem 20 lat istnienia jednego z najważniejszych konkursów młodej sztuki w Polsce.

Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest pod tym >>>LINKIEM<<<.

 

Kabe | King Kong Tour

King Kong Tour 2022 to trasa, podczas której Kabe w towarzystwie Opiata i członków GCBW zaprezentuje najmocniejsze utwory z najnowszego albumu. Nie zabraknie także singli z poprzednich płyt składających się na trylogię. To wszystko w specjalnie przygotowanej oprawie wizualnej i scenograficznej. Do zobaczenia u Ciebie w mieście. Be be beng!

Gdzie: S.F.I.N.K.S 700 Sopot, al. Franciszka Mamuszki 1
Kiedy: 19:00 (otwarcie bramek), 21:00 (koncert główny)
Bilety: 69 PLN

 

VI Sopockie Konsekwencje Teatralne

Sopockie Konsekwencje Teatralne - zapraszamy na ogólnopolski przegląd małych form scenicznych. Do udziału w "Konsekwencjach" zapraszamy zarówno sceny zawodowe, jak i teatry nieinstytucjonalne oraz grupy i twórców amatorskich. Idea, która przyświeca przeglądowi, to zaproszenie najciekawszych spektakli małoobsadowych z całej Polski. Ich wspólnym mianownikiem jest minimalna scenografia i maksymalnie trójka aktorów. Tematyka, rodzaj i forma są dowolne.

Przegląd ma charakter konkursowy. Powołane przez Teatr BOTO jury wybierze trzy najlepsze przedstawienia, przyznając Dużą, Średnią i Małą Konsekwencję Teatralną. 2022 rok to już VI edycja Sopockich Konsekwencji Teatralnych. W tym roku będzie można obejrzeć aż 8 prezentacji konkursowych, a po każdym spektaklu odbędzie się dyskusja z twórcami. Idea, która przyświeca przeglądowi, to zaproszenie najciekawszych spektakli małoobsadowych z całej Polski. Ich wspólnym mianownikiem jest minimalna scenografia i maksymalnie trójka aktorów. Tematyka, rodzaj i forma są dowolne - w poprzednich edycjach prezentowane były spektakle dramatyczne, teatru tańca, lalkowe czy muzyczne. Wybrane jury wyłoni trzy najciekawsze spektakle, przyznając im Dużą, Średnią i Małą Konsekwencję Teatralną.

Szczegółowy program wydarzenia dostępny jest pod tym >>>LINKIEM<<<.

 

Prystani | Koncert wspierający Ukrainę

Zapraszamy w czwartek 20 października o godz. 19:00 na koncert zespołu Prystani wspierający Ukrainę.

Prystani to ukraiński zespół art rockowy, muzyka wybuchowej ciszy, autorzy piosenek Przystanie, Zawieź mnie po Ukrainie, Porozmawiaj ze mną, Morze wody. Nasza muzyka to romantyczność, ekspresja, emocjonalna nagość, szczerość oraz czułość. W dorobku twórczym zespołu są płyty Znaki i Przystanie. Ostatnia otrzymała amerykańską nagrodę muzyczną The Akademia Music. Przed wojną aktywnie zwiedzaliśmy z koncertami miasta Ukrainy, braliśmy udział w festiwalach Woodstock Ukraine, Fajne Miasto, Respublica, Bandersztat, Ї, Kraj marzeń.

Mamy dla Państwa naszą muzykę autorską. Te piosenki są o miłości, wierności o rozłące, o deszczach nad naszym miastem i o wierze w dobroć. Teraz przez 8 miesięcy wojny rozumiemy, że muzyka i kultura musi jednoczyć i przypominać całemu światu o zniszczeniach, które tworzy Rosja na naszej ziemi, ludobójstwie, które ona spełnia. Dziękujemy bardzo za wsparcie Ukrainy i że tak dużo dla nas robicie. Część środków z koncertu będzie przekazana na potrzeby naszych ukraińskich wojowników, którzy walczą za naszą wolność.

Gdzie: Teatr BOTO Sopot, Bohaterów Monte Cassino 54B
Kiedy: czwartek 20 października, 19:00
Bilety: 30 PLN

 

ZAZ - ORGANIQUE TOUR

Materiał do nowego albumu powstał podczas wiosennego zamknięcia (lockdownu). Przymusowa, ale mile widziana samotność. Album przepełniony serdecznością niczym seria obrazów. Nad nowym albumem Zaz pracowała z holenderskim producentem REYN (Vanessa Paradis, Stephan Eicher, Benjamin Biolay, Gaëtan Roussel, ...), z którym poświęciła czas na dobranie odpowiednich barw w każdej piosence za pomocą głosu, którego nie trzeba nikomu przedstawiać - tak samo żywy, jak poruszający i zawsze w odpowiednim tonie. Teksty utworów na nowym albumie tej znakomitej artystki są osobiste i intymne.

Zaz - przygotowuje swoją kolejną trasę koncertową w tym samym duchu i planuje odwiedzić najbardziej ekskluzywne sale koncertowe świata. To będą wydarzenia na skale ludzką i bliskie publiczności. Powrót do tego, co najważniejsze. Światowa trasa naturalnie nazywa się: ORGANIQUE TOUR.

Gdzie: Ergo Arena Gdańsk Sopot, pl. Dwóch Miast 1
Kiedy: czwartek 20 października, 20:00
Bilety: 149 - 349 PLN

Chcesz zapoznać się ze wszystkimi wydarzeniami odbywającymi się w Sopocie? Odwiedź naszą zakładkę Co? Gdzie? Kiedy?

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%