Zamknij

Tydzień w Sopocie: gratka dla fanów muzyki, książki i "Sopockiej Jesieni"

15:49, 06.10.2022 . Aktualizacja: 15:49, 06.10.2022
Skomentuj

Przed nami kolejny tydzień października. W Sopocie będzie obfitował w wiele wydarzeń. Każdy znajdzie coś dla siebie - zarówno fani muzyki, sportu, jak i dobrej książki.

IV Festiwal Książki Psychologicznej w Sopocie

Zapraszamy na czwartą edycję Festiwalu Książki Psychologicznej. Największe autorytety polskiej psychologii. Najlepsze publikacje psychologiczne i popularnonaukowe. Wykłady, dyskusje, spotkania i warsztaty.

[ZT]14694[/ZT]

 

Noc Księgarń w Sopocie

7 października w ponad 150 księgarniach z 55 miast już po raz czwarty odbędzie się Noc Księgarń. W tym roku zapowiada się rekordowa edycja – zarówno pod względem liczby księgarń, jak i bogactwa i różnorodności zaplanowanych przez nie wydarzeń. Nocne święto literatury wspólnie z księgarniami i wydawcami organizuje dystrybutor książek OSDW Azymut (Grupa PWN).

[ZT]14672[/ZT]

 

Confusion Project Tour At Last

Confusion Project (Michał Ciesielski - p, Piotr Gierszewski - b, Adam Golicki - dr) powraca do Boto, aby zaprezentować swój nowy album "Last". Będzie to pierwszy koncert w Trójmieście od czasu ukazania się płyty! Muzyka zespołu podobnie jak na poprzednich płytach, ma charakter ilustracyjny. Podobnie jak w przypadku poprzedniego krążka Primal, mamy tu utwory, których główną inspiracją pozostaje natura - tym razem jednak głównie niepokój o jej kondycję. Zespół sięga po poważniejszą tematykę i wyraża swój muzyczny manifest apel, by traktować serio problemy, z którymi świat obecnie się mierzy. Zabrzmią utwory o lęku, wyparciu, melancholii ale i nadziei i akceptacji. Już sam tytuł płyty jest przewrotny - angielskie "Last" może przecież oznaczać zarówno "Ostatnia", jak i "Trwać". W związku z tym, będzie można usłyszeć kompozycje - choć wciąż jazzowe, to jednak obszernie sięgające po cięższe brzmienia takie jak Drum&bass, czy ProgRock.

Gdzie: Teatr BOTO Sopot, Bohaterów Monte Cassino 54B
Kiedy: piątek 7 października, 19:00
Wejście: 45 PLN

 

Sopot Jazz Festival 2022

Przed nami trzy dni oryginalnej, improwizowanej muzyki z udziałem intrygujących artystów z różnych części świata, za wybór których odpowiada znakomity pianista, kompozytor i jeden z najbardziej kreatywnych muzyków jazzowych, Marcin Wasilewski. Miasto Sopot oraz Bałtycka Agencja Artystyczna BART zapraszają na Sopot Jazz Festival - wielkie święto muzyki jazzowej, które odbędzie się w dniach 7-9 października 2022.

Szczegółowe informacje o festiwalu i program wydarzenia dostępne są >>>TUTAJ<<<.


Sopocka Jesień - Bieg 7 km oraz biegi dzieci i młodzieży

W sobotę 8 października 2022 o godz. 10.15 sopocki MOSiR i The North Event zapraszają do wspólnego biegania dzieci i młodzież sopockich szkół w imprezie pod hasłem: "Sopocka Jesień" na dystansach od 200 do 600 metrów. Bieg główny połączony z obiegnięciem Ergo Areny rozpocznie się o godz. 12.00 ze startem i metą usytuowaną na sopockich błoniach. Bieg ma za zadanie uczcić 121 rocznicę nadania praw miejskich dla Sopotu.

[ZT]14580[/ZT]

 

"Man Ray. Barbarzyńca" po raz ostatni na deskach Sopockiego Teatru Tańca

W sobotę, 8 października, o godzinie 19.00 w Teatrze Atelier w Sopocie po raz ostatni zostanie wystawiona sztuka "manRay. Barbarzyńca". To wizualno-muzyczny awangardowy poemat według pomysłu Jacentego Krawczyka, który jest kontynuacją jego fascynacji twórczością wybitnych twórców XX wieku. Tym razem bohaterem i punktem odniesienia rozważań Krawczyka będzie urodzony w 1890 roku w Filadelfii Emmanuel Radnitzky pracujący pod pseudonimem Man Ray.

[ZT]14662[/ZT]

 

Koncert kameralny Cantus Mare

W sobotę 8 października o godzinie 18.00 Parafia Ewangelicko-Augsburska Gdańsk-Gdynia-Sopot zaprasza do kościoła Zbawiciela w Sopocie na kolejny koncert z cyklu Cantus Mare (Śpiew i Morze). Wystąpi Gdańska Grupa Perkusyjna Jeunesse Musicales pod dyrekcją Piotra Sutta.

W Gdańskiej Grupie Perkusyjnej Jeunesses Musicales grają wspólnie bardzo młodzi muzycy i doświadczeni artyści. Dzięki temu adepci sztuki perkusyjnej poznają wspaniałą literaturę muzyczną i zdobywają doświadczenie - przepustkę do najważniejszych sal koncertowych całego świata. Poza Polską grupa koncertowała już w Niemczech, Szwajcarii, Francji, Szwecji, na Litwie i we Włoszech.

Gdzie: Kościół Zbawiciela Sopot, Parkowa 5 (Skwer ks. Otto Bowiena)
Kiedy: sobota 8 października, 18:00
Wstęp: wolny

Chcesz poznać wszystkie wydarzenia odbywające się w Sopocie? Odwiedź naszą zakładkę Co? Gdzie? Kiedy?

 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%