Zamknij

Tydzień w Sopocie: czas na ostatnie dni wakacji w kurorcie

09.35, 25.08.2022 .
Skomentuj
REKLAMA

Chociaż trudno w to uwierzyć, przed nami ostatni tydzień wakacji. 1 września dzieci i młodzież powrócą do szkół. Nie czas jednak na zmartwienia! W ciągu najbliższych dni warto wziąć udział w wydarzeniach, które umilą pożegnanie sierpnia.

 

Zakończenie wakacji na molo w Sopocie

Ostatnie dni września przyniosą nam masę atrakcji na sopockim molo. Z wydarzeń możemy cieszyć się od czwartku, 25 sierpnia do poniedziałku, 29 sierpnia:

  • czwartek - DJ Vicek i ostatnia potańcówka wakacji,
  • piątek - zaśpiewa Patryk Pietrzak (18:00),
  • sobota - zawody z serii Strongman Champions League (12:00),
  • sobota - koncert Klenczon Projekt (19:30),
  • niedziela - Sea Ya Festival,
  • poniedziałek - Krakowski Teatr Komedia (19:00).

 

Koncert zespołu Cotton Wing

Zapraszamy na koncert zespołu Cotton Wing, trójmiejskiej formacji rhythm&blues. Historia zespołu to moment, kiedy grupka młodych zapaleńców zaczęła grać na ulicach Starego Miasta Gdańska, bawiąc się bluesem.

Zespół wygrał najważniejsze polskie festiwale bluesowe tj. Rawa Blues, Water Blues festiwal i wiele innych. W 2018 r. nominowany do International Blues Challenge Memphis T.N. USA. W 2015 r. powstał autorski album o zaczepnym tytule Fishing & Processing.

Gdzie: Teatr BOTO Sopot, Bohaterów Monte Cassino 54B
Kiedy: piątek 26 sierpnia, 20:00
Bilety: 40 PLN

 

XI Festiwal Teatru Dokumentalnego i Rezydencji Artystycznej Sopot Non-Fiction 2022

Serdecznie zapraszamy na XI. edycję Festiwalu Teatru Dokumentalnego i Rezydencję Artystyczną Sopot Non-Fiction.

Podczas rezydencji artystycznej reżyserzy, dramaturdzy i aktorzy pracują nad projektami teatralnymi, do których bazą są reportaże, wywiady, artykuły prasowe i inne materiały dokumentalne. Ich działania kończy Maraton Non-Fiction - dwudniowy, otwarty dla publiczności, pokaz pracy warsztatowej. W tegorocznej rezydencji weźmie udział około 30 twórców, a pokazy odbędą się 2 oraz 3 września na Scenie Kameralnej Teatru Wybrzeże.

Sopot Non-Fiction to również prezentacje spektakli, które powstały jako efekt poprzednich edycji festiwalu oraz przedstawień autonomicznych, reprezentujących nurt teatru dokumentalnego.

Z programem festiwalu zapoznacie się pod tym >>>LINKIEM<<<.

Gdzie: Scena Kameralna Sopot, Bohaterów Monte Cassino 30
Kiedy: 27.08.2022 - 3.09.2022
Bilety: 15-120 PLN

 

Joga na molo

Mamy ogromną przyjemność zaprosić wszystkich chętnych na drugą edycję Jogi na molo. Podobnie jak miało to miejsce w maju, w niedzielny poranek spotkamy się na sopockim molo, aby przywitać dzień łagodną sesją jogi, którą poprowadzi wspaniała Ola Żelazo.

Wykonamy asany na zdrowy kręgosłup, delikatnie się porozciągamy i powyciągamy. Każdemu ruchowi będzie towarzyszyć głęboki oddech i szeroki uśmiech. 

Zapraszamy wszystkich niezależnie od poziomu zaawansowania! Mieszkańców Trójmiasta i turystów! Wspólnie rozpoczniemy aktywnie dzień.

Zabierz swoją matę, załóż wygodny strój i zarezerwuj czas na jogowe spotkanie. 

Zajęcia poprowadzi Ola Żelazo - dyplomowana instruktorka pilatesu fitnessu, nauczycielka jogi, trenerka jogilatesu. Prowadzi jeden z popularniejszych kanałów w branży fitness na YouTubie i aktywnie działa w swoich social mediach. Z uśmiechem, energią i pasją motywuje do aktywności fizycznej w trosce o swoje ciało i umysł.

Gdzie: Molo w Sopocie; Sopot, pl. Zdrojowy 2
Kiedy: niedziela 28 sierpnia, 7:50
Wstęp: wolny

 

Eventing Sopot Horse Show 2022 / WKKW

Kilkaset koni weźmie udział w trzech konkurencjach ujeżdżeniu, biegu krosowym oraz skokach przez przeszkody - rozgrywanych w ramach jesiennych zawodów WKKW (eventing). W ramach zawodów będzie można wziąć udział w konkursach o randze krajowej oraz międzynarodowej, o różnych stopniach trudności, aż po najwyższy, oznaczony 4*.

WKKW, ze względu na swoją uniwersalność, nazywany jest królową dyscyplin jeździeckich. Zawody te są próbą dla konia i jeźdźca. Pierwsza konkurencja, ujeżdżenie, sprawdza wzajemne zrozumienie, umiejętność współpracy, a także płynność i elegancję ruchu konia. Po ujeżdżeniu następuje druga próba, bieg terenowy z przeszkodami, tzw. kros. Tutaj liczy się wytrwałość i odporność, gdyż do pokonania jest wielokilometrowa trasa, na której ustawione są przeszkody imitujące naturalne utrudnienia, jakie dawniej jeźdźców spotykały w lesie, a zatem kłody, przeszkody wodne, a także przeszkody imitujące krzewy i zarośla. Trzecia próba to skoki przez przeszkody rozgrywane na placu. Tutaj z kolei sprawdza się kondycję zawodników i koni, a także dokładność i styl pokonywania przeszkód. Wszystkie trzy próby dają wynik końcowy, który decyduje o zwycięstwie.

Gdzie: Hipodrom Sopot, Polna 1
Kiedy: 1.09.2022 - 4.09.2022
Wstęp: wolny

 

Chcesz zapoznać się ze wszystkimi wydarzeniami odbywającymi się w Sopocie? Sprawdź naszą zakładkę Co? Gdzie? Kiedy?

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%