Zamknij

Tydzień w Sopocie: Urodziny Sopotu i nie lada gratka dla miłośników muzyki

22:59, 08.09.2022 . Aktualizacja: 22:59, 08.09.2022
Skomentuj

Przed nami kolejny tydzień w Sopocie! Tym razem czeka na was mnóstwo muzycznych emocji. Nie zabraknie też atrakcji związanych z Sopockim Dniem Kurortu oraz urodzinami Sopotu. Sprawdźcie, gdzie warto wybrać się w najbliższym czasie. 

Mela Koteluk akustycznie o wschodzie słońca w morzu aniołów

Kiedy: sobota 10 września, 06:00
Gdzie: Molo w Sopocie Sopot, pl. Zdrojowy 2
Wstęp: 88 zł

Już w najbliższą sobotę odbędzie się wyjątkowy koncert Meli Koteluk, podczas którego będziecie mogli usłyszeć jej najsłynniejsze piosenki w pięknej scenerii, stworzonej przez samą naturę. Na minimalistycznej, intymnej sopockiej scenie przy molo, artystka rozpocznie swój występ wraz z pierwszym promieniem słońca o godz. 6:09. Wydarzenie stanowi zwieńczenie trzeciej edycji akcji 1000 Aniołów o wschodzie Słońca, organizowanej przez Morze Aniołów na rzecz fundacji Hospicjum Pomorze Dzieciom.

Sopocki Dzień Kurortu

Kiedy: sobota 10 września, 11:00
Gdzie: Skwer Kuracyjny Sopot, pl. Zdrojowy 3
Wstęp: wolny

10 września odbędzie się 4. edycja Sopockiego Dnia Kurortu. To wyjątkowe i bardzo ciekawe wydarzenie na mapie Trójmiasta, a także preludium przed świętowaniem 200-lecia uzdrowiska w Sopocie w przyszłym roku. Dedykowane solance i kurortowi święto powstało z myślą o mieszkańcach kurortu, Trójmiasta, a także przybywających do miasta gościach w celu zachęcenia ich do korzystania z walorów uzdrowiskowych naszego miasta oraz bogatej oferty spa.

Sopocka Organizacja Turystyczna zaprosiła do współpracy partnerów sopockich przedsiębiorców oraz lokalne podmioty, które pracują na rzecz na rzecz zdrowia oraz rozwoju oferty uzdrowiskowej/spa kurortu. Przez cały dzień w namiotach ustawionych na Skwerze Kuracyjnym, przed wejściem na molo odbywać się będą darmowe zabiegi, masaże, warsztaty, prelekcje, loteria z nagrodami i pokazy. 

Festyn Tolerancji

Kiedy: niedziela 11 września, 11:30
Gdzie: Skwer Kuracyjny Sopot, pl. Zdrojowy 3
Wstęp: wolny

Festyn Tolerancji to wydarzenie otwierające kampanię Odmień Swoją Głowę oraz Dni Solidarności z Osobami Chorującymi Psychicznie, które odbywają się w dniach od 11 września do 10 października na całym Pomorzu.

Na uczestników czeka Msza Święta w intencji chorych i ich rodzin w Kościele NMP Gwiazdy Morza, 

  • 11.45-12:00 "Marsz poGodność” (ul. Bohaterów Monte Casino przy kościele św. Jerzego)

Marsz odbędzie się z udziałem Orkiestry Dętej z Gminnego Ośrodka Kultury w Luzinie.

  • 12:00-15:00 plenerowe koncerty w Muszli, wystawa na Skwerze Kuracyjnym

Dodatkowo na uczestników czeka performance artystyczny "Psycho-zmory, czyli co młodzieży na duszy leży", strefa artystyczna dla dzieci i dorosłych, a także porady psychologiczne. 

Szczegółowy program wydarzeń dostępny na stronie: https://otwartebramy.org

Marsz #poGodność

Kiedy: niedziela 11 września, 11:30
Gdzie: Kościół św. Jerzego w Sopocie
Wstęp: wolny

Już w niedzielę Monciakiem przejdzie wyjątkowy marsz. Uczestnicy przejdą z myślą o osobach z doświadczeniem choroby psychicznej.

- Idziemy, bo jesteśmy solidarni z osobami z doświadczeniem choroby psychicznej. Idziemy, aby przypominać o osobach wykluczonych, napiętnowanych i dyskryminowanych z powodu zaburzenia psychicznego. Idziemy, aby wspierać rozwój psychiatrii i pomocy środowiskowej dla osób z doświadczeniem choroby psychicznej. Idziemy, pamiętamy, wspieramy. Jesteśmy - tłumaczą organizatorzy. 

Marsz wyruszy spod kościoła św. Jerzego w Sopocie i skieruje się w dół ul. Bohaterów Monte Cassino. Całości towarzyszyć będzie Orkiestra Dęta z Gminnego Ośrodka Kultury w Luzinie oraz artyści ze Stowarzyszenie Artystyczno-Społecznego "Feeria" z przygotowanym happeningiem "Psycho-zmory, czyli co młodzieży na duszy leży".

Urodziny Sopotu

Kiedy: niedziela 11 września, 20:00
Gdzie: Opera Leśna Sopot, Stanisława Moniuszki 12
Wstęp: 69 - 170 zł

Koncert finałowy z okazji 120. urodzin Sopotu to unikatowe wydarzenie muzyczne, podczas którego czołowi polscy artyści wystąpią zarówno w repertuarze własnym, jak i tym wybranym z myślą o nich przez Smolika, Dyrektora Artystycznego koncertu. Koncert, mimo jak najbardziej współczesnego charakteru, będzie również podróżą sentymentalną po największych hitach, które wybrzmiewały podczas sopockich festiwali. Wystąpią: Nosowska, Daria Zawiałow, kaśka Sochacka, Miuosh, Kev Fox i Laboratorium Pieśni. 

Orkiestracje, do wybranych przebojów polskiej piosenki w nowych aranżacjach Smolika, przygotowuje Jan Stokłosa. Nie zabraknie więc niespodzianek, nieoczywistych połączeń scenicznych, duetów i eksperymentów muzycznych.

Podczas koncertu publiczność usłyszy również utwór specjalny, skomponowany z okazji 120 urodzin Miasta Sopotu przez znakomitego polskiego kompozytora, Jana A.P. Kaczmarka - Fantazja dla Sopotu w wykonaniu Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot pod dyrekcją Maestro Wojciecha Rajskiego.

Chcesz zapoznać się z pełnym kalendarzem wydarzeń w Sopocie? Sprawdź zakładkę Co? Gdzie? Kiedy?

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%