Zamknij

Tydzień w Sopocie: wystawy, koncerty i Cavaliada

14:11, 13.01.2022 | .
Skomentuj
REKLAMA

Przed nami kolejny styczniowy weekend oraz tydzień. W nadchodzących dniach czekają na Was wydarzenia kulturalne, sportowe, jak i te przygotowane specjalnie dla najmłodszych. 

Wystawa malarska w Cosma Sopot

Cosma Gallery zaprasza na niezwykłą wystawę, pt. „Rok Tygrysa” stworzoną we współpracy z dwiema pekińskimi galeriami. – Chiński rok 2022 będzie rokiem Tygrysa. Rozpocznie się 1 lutego 2022 i będzie trwał do 21 stycznia 2023 roku. W ciągu tych dwunastu miesięcy wartości takie jak odwaga, aktywność i chęć przeżycia przygody będą miały w naszym życiu wielkie znaczenie. Tygrys to trzeci znak chińskiego zodiaku. Jest odważny, autorytatywny, charyzmatyczny, dynamiczny, żądny przygód – tłumaczą organizatorzy. Artystami biorącymi udział w wystawie są: Wilga Badowska, Joanna Bojar-Antoniuk, Jacek Maślankiewicz, Halina Nowicka, Agnieszka Sitko, Agnieszka Srokosz, Piotr Trusik i Michał Wróbel.

Gdzie: Cosma Sopot, Plac Zdrojowy 2, 81-720 Sopot
Kiedy: 14 stycznia, 17:00 (wystawa będzie czynna codziennie z wyjątkiem poniedziałków do 09 lutego 2022)

Takie tam

Artyści to geniusze. Artyści to darmozjady. Artyści oddają światu siebie. Artyści są narcystycznymi egocentrykami i przewalają kasę podatników. Artyści ciągle mówią o sobie i swojej sztuce. Ba, czasem tworzą sztukę o swojej sztuce — a najnowszy monodram Magdaleny Bochan-Jachimek "Takie tam" jest tego najlepszym przykładem. Czas powiedzieć "dość"! Dość finansowaniu artystycznych fanaberii ze środków publicznych! Dość wspierania leni, którzy nie umieją zająć się żadną porządną pracą! Dość projektom finansowanym dzięki nieprzejrzystym programom grantowym!

Gdzie: Teatr BOTO Sopot, Bohaterów Monte Cassino 54B
Kiedy: 15 stycznia, 19:00
Bilety: 45 zł, ulgowy 35 zł

"My i psy, psy i my", wystawa malarstwa

Fot. PGS Sopot

Macie ostatnią szansę na obejrzenie wystawy "My i psy, psy i my". Ekspozycja jest organizowana przez Państwową Galerię Sztuki w Sopocie i ma na celu uświadomienie wszechobecności "najlepszego przyjaciela człowieka" - czyli psa, w naszym otoczeniu, a co za tym idzie w świecie sztuk plastycznych.

Wystawa została zaplanowana jako szeroka panorama sztuki polskiej, prezentująca różne dziedziny artystyczne — obrazy, rzeźby, rysunki — od XVIII wieku, poprzez sztukę XIX wieku i dwudziestolecie międzywojenne, aż po dzień dzisiejszy. Zrealizowana zostanie na podstawie zbiorów publicznych (Muzeum Narodowe w Warszawie, Muzeum Okręgowego w Toruniu) i prywatnych (kolekcjonerzy, artyści i osoby prywatne).

Gdzie: Państwowa Galeria Sztuki Sopot, pl. Zdrojowy 2
Kiedy: do 16.01.2022
Bilety: 10 zł, ulgowy 7 zł

Koncert Noworoczny

Polska Filharmonia Kameralna Sopot zaprasza na muzyczne spotkanie w Sali Koncertowej PFK Sopot.

Piotr Baron, saksofon

Polska Filharmonia Kameralna Sopot

Marek Wroniszewski, dyrygent

W programie:

Krzysztof Herdzin – Tribute to Stan Getz

Eddie Sauter - Focus

Gdzie: Filharmonia Kameralna, Stanisława Moniuszki 12
Kiedy: 16.01, 18:00
Bilety: 35 zł

Cavaliada

Fot. Cavaliada Sopot

Cavaliada Tour to największy cykl zawodów jeździeckich w Polsce i jedyne wydarzenie w kraju, podczas którego można zobaczyć cztery konkurencje jeździeckie w jednym miejscu i czasie. Jego głównym celem jest popularyzacja jeździectwa w Polsce przede wszystkim jako dyscypliny sportowej, ale również jako formy rekreacji i aktywnego spędzania czasu wolnego. W ERGO ARENIE uczestniczyć będzie można w wydarzeniu w aż 3 formułach: w zawodach, widowiska teatralne oraz pokazy z udziałem koni, a także w Targach Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich. 

Gdzie: Ergo Arena, pl. Dwóch Miast 1
Kiedy: 20.01.2022 - 23.01.2022
Bilety: 59 zł

Bajkowe Spotkanie w filii 6 

Fot. Biblioteka Sopocka

Biblioteka Sopocka zaprasza wszystkie dzieci na Bajkowe Spotkanie w filii 6. – Będzie czytanie opowieści, a w trakcie zajęć plastycznych wykonamy zwierzątka z papieru – zachęcają organizatorzy. Z powodu obowiązujących ograniczeń konieczne są zapisy pod nr. tel. 661 798 153.

Gdzie: Filia 6 / Sopot, 23 Marca 77c
Kiedy: 20 stycznia, 17:00

BOTO JAM: Irek Wojtczak & goście

BOTO JAMs to cotygodniowe czwartkowe spotkania z najlepszymi artystami pomorskiej i krajowej sceny jazzowej. Każda odsłona to inny gospodarz, który wraz z zaproszonymi przez siebie muzykami przenosi nas w świat jazzowej improwizacji. Po pierwszym secie zawsze jest okazja, by do jam session dołączyli chętni muzycy z widowni. 

W tym tygodniu gospodarzem będzie Irek Wojtczak, który zagra w składzie:

Irek Wojtczak – saksofony

Adam Żuchowski – kontrabas

Piotr Mania – piano

Maksymilian Kreft – perkusja

Muzyczną inspiracją pierwszej części spotkania będzie twórczość Wayne'a Shortera.

Chcesz zapoznać się z pełnym kalendarzem wydarzeń w Sopocie? Sprawdź zakładkę Co? Gdzie? Kiedy?

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%