Zamknij

Tunel SKM w Sopocie Kamiennym Potoku niczym brodzik? "Nie sposób przejść suchą stopą" [LIST DO REDAKCJI]

13:09, 25.01.2024 . Aktualizacja: 13:10, 25.01.2024
Skomentuj

W czwartek, 25 stycznia, do redakcji naszego portalu dotarł list od mieszkańca Sopotu. Jego autor zwraca uwagę na problem, z którym spotykają się podróżni korzystający ze stacji SKM Sopot Kamienny Potok. Jak się okazuje, w tunelu prowadzącym na peron, zalega woda.

List do redakcji

 

Szanowni Państwo,

 

piszę ten list, aby wyrazić swoje niezadowolenie z sytuacji, jaka panuje w tunelu SKM w Sopocie Kamiennym Potoku. Regularnie korzystam ze znajdującej się tam stacji SKM. Niestety po ostatnich roztopach i opadach deszczu w tunelu zalega woda. Obszerne kałuże sprawiają, że nie sposób przejść przez tunel i nie zamoczyć butów. Taka sytuacja miała miejsce chociażby dzisiaj - w czwartek, 25 stycznia.

Sytuacje tego typu są bardzo uciążliwe, zwłaszcza dla osób, które korzystają ze stacji SKM dojeżdżając do pracy lub szkoły.. Niejednokrotnie zdarzyło mi się, że po krótkiej wyprawie na pociąg moje buty były kompletnie przemoczone. Co tu dużo mówić - to to bardzo nieprzyjemne, kiedy nie sposób przejść suchą stopą.

 

Być może dla niektórych to jednorazowa sytuacja, jednak dla mnie i wielu innych mieszkańców, którzy korzystają z tej stacji codziennie, staje się to coraz bardziej uciążliwe. Nie mogę zrozumieć, dlaczego w XXI wieku, w jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc w Polsce, nie potrafimy rozwiązać tak podstawowego problemu jak odprowadzanie wody z tunelu.

Tunel SKM w Sopocie pełni kluczową rolę w życiu sopocian, umożliwiając dostęp do stacji, z której jeździmy po całej metropolii. Niestety, kiedy deszcz pada jak z cebra, korzystanie z niego staje się wyzwaniem. Czy naprawdę musimy zmagać się z tak prymitywnym problemem, który z pewnością można by było jakoś rozwiązać?

 

Zwracam się z prośbą o podjęcie działań, które zapobiegną takiej sytuacji w przyszłości. Może należałoby zainstalować w tunelu system odwadniający lub regularnie go czyścić? Apeluję o podjęcie działań w celu skutecznego usunięcia wody z tunelu SKM oraz zapobieżenia podobnym incydentom w przyszłości. Mieszkańcy Sopotu zasługują na komfortowe warunki podróży,

OD REDAKCJI:

Jak w czwartek rano poinformowała p.o. prezydentki Sopotu Magdalena Czarzyńska-Jachim, Zarząd Dróg i Zieleni zareagował na problem. Z tunelu odpompowano wodę i ułożono suche podesty.

[ZT]21576[/ZT] 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(6)

z Sopotuz Sopotu

10 0

No bo na pewno zostalo to cos zle zaprojektowane. Nie jest to jednyny, niestety, sopocki gniot budowlany. O nie ! .... Ze o tej przecudnej marinie i o tym pordzewialym, pustym dworcu nie wspomne ... 14:40, 25.01.2024

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo

MM

7 0

Nie dosc, ze obskurny, pogryzdany to mokro i slisko.
Ale to od zawsze.
Skopane od poczatku.
17:55, 25.01.2024

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Rafał Rafał

7 0

To są pomniki nieudolnego rządzenia Jacka Karnowskiego w Sopocie. 21:24, 25.01.2024

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

LogikLogik

2 2

No przecież to jest Kamienny Potok. 22:11, 25.01.2024

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

I co z tego ?I co z tego ?

3 1

? 10:22, 26.01.2024


KK

1 0

W czym problem ?
Kamienny Potok jest super oprocz fuszerek w stylu tego tunelu. 21:52, 27.01.2024


0%