Zamknij

Ignorancja czy lenistwo? Dlaczego po Sopocie walają się stare choinki? [LIST DO REDAKCJI]

15:41, 17.01.2024 . Aktualizacja: 15:41, 17.01.2024
Skomentuj Zdjęcie nadesłane przez czytelnika. Nie wszystkim odpowiadają takie widoki. Zdjęcie nadesłane przez czytelnika. Nie wszystkim odpowiadają takie widoki.

Po świętach Bożego Narodzenia coraz częściej zdarza się, że na sopockich chodnikach można zobaczyć porozrzucane choinki. W ostatnim czasie napisał do nas czytelnik, który podczas krótkiego spaceru ul. Haffnera natknął się na pozostałości po drzewku świątecznym trzy lub cztery razy. To, co najbardziej go zbulwersowało, miał zobaczyć jednak dopiero później. Czy tak musi wyglądać miejski krajobraz zimą?

List do redakcji

Szanowna Redakcjo!

Piszę do Państwa z prośbą o podjęcie interwencji w sprawie choinek porozrzucanych na  chodnikach. Jako mieszkaniec Sopotu jestem coraz bardziej zaniepokojony tym problemem. Od kilku dni, a zwłaszcza w ostatnim tygodniu, coraz częściej natykam się na porozrzucane po chodnikach badyle, będące pozostałością po świątecznych drzewkach. Wygląda to nieestetycznie i niekiedy jest uciążliwe dla osób przechodzących obok.

Zdjęcie nadesłane przez czytelnika. Nie wszystkim odpowiadają takie widoki.

W poniedziałek, 15 stycznia, podczas krótkiego spaceru ul. Haffnera natknąłem się na pozostałości po drzewkach choinkowych trzy czy cztery razy na dystansie zaledwie kilkudziesięciu metrów. Czy naprawdę tak trudno sprawdzić, kiedy odbywają się odbiory choinek? Czy muszą tak leżeć przez większość tygodnia? Szczytem zaniedbania okazała się jednak sytuacja pod filarami, przy al. Niepodległości i ul. Bohaterów Monte Cassino. W pobliżu tunelu prowadzącego z Monciaka na ul. 1 Maja można było zobaczyć niemal śmietnisko. Oprócz choinek, na chodniku leżały także inne odpady, takie jak stare, przemoczone kartony, plastikowe wiadra po farbie czy też śmieci pochodzące najprawdopodobniej z remontu.

Choinki powinny oczekiwać na odbiór w miejscu wyznaczonym przez np. spółdzielnię mieszkaniową. Na zdjęciu osiedle Przylesie.

Wiem, że Sopot to piękne miasto, które przyciąga turystów z całego świata. Niestety widoki takie, jak te, które opisałem, negatywnie odbijają się na jego wizerunku. Jest to również niepokojący sygnał świadczący o tym, że wielu mieszkańców Sopotu nie zwraca uwagi na estetykę przestrzeni miejskiej. Dlatego zwracam się z apelem do wszystkich mieszkańców Sopotu, aby w trosce o nasze miasto, przestrzegali terminów odbioru odpadów, wystawiając swoje śmieci. 

Od redakcji

O to, w jaki sposób można pozbyć się niechcianej choinki, zapytaliśmy przedstawiciela spółki miejskiej Eco Sopot.

- Ponownie przypominamy, że choinki należy wystawiać w środy po godz. 18.00, tak abyśmy mogli w czwartek z samego rana uprzątnąć je z sopockich chodników. Oczywiście w inne dni tygodnia zapraszamy na nasz PSZOK, który funkcjonuje od poniedziałku do soboty. Tam również można oddać choinkę. Wspólnie zadbajmy o czystość naszego miasta - przekonuje Jarosław Zawada, dyrektor ds. administracji i rozwoju spółki Eco Sopot.

Odbiór choinek w roku 2024 odbywa się w następującym trybie:

  • od 01.01.2024r. do 15.02.2024r. co tydzień w czwartek,
  • od 16.02.2024r. do 31.03.2024r. co 2 tygodnie w czwartek zgodnie z harmonogramem odbioru odpadów zielonych dla danego rejonu.

[ZT]21216[/ZT]

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(3)

Morfeusz Morfeusz

2 1

Trudno się dziwić, że się walają, skoro informacje o sposobie odbioru choinek nie są przekazywane efektywniej. Dlaczego mam podstawy, by tak twierdzić? Bo zasady co chwilę się zmieniają. Raz trzeba było zostawiać po prostu przy zasieku ze śmieciami. W innym roku też trzeba było, ale już panowie nie zabierali tych choinek. W innym roku pojemniki, w tym roku trzeba wiedzieć, że w środę wieczorem wystawiamy. Już widzę, jak starsze panie z wypiekami na twarzy siedzą i śledzą najnowsze wiadomości na portalu Eco Sopot w sprawie zasad tegorocznej akcji CHOINKA. Trochę stałości zasad, terminów, akcja edukacyjna. A dopiero potem można krytykować. Nota bene, przy tak wysokich opłatach za śmieci, imputowanie ludziom, że mają jeszcze choinki zanosić do PSZOK trochę trąci hucpą. 08:10, 18.01.2024

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

KK

0 0

Chceszcwywslic choinke to poswiec 5 minut i sprawdz jak to zrobic.
Przerasta Was to ? 14:47, 19.01.2024


reo

BubuBubu

1 0

Choinki to pikuś. Gorzej z widocznymi na zdjęciu ściennymi bazgrołami. 09:44, 18.01.2024

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%