Zamknij

Molo w Sopocie znów skute lodem! Czy powinniśmy jednak narzekać? [OPINIA]

13:15, 05.12.2023 .
Skomentuj

Zdjęcia oblodzonego molo w Sopocie co roku stają się tematem dyskusji w sieci. Ta główna atrakcja miasta budzi kontrowersje ze względu na brak odśnieżania, co prowadzi do zamarzania błota pośniegowego. Część internautów wyraża niezadowolenie, obawiając się o bezpieczeństwo spacerowiczów. Czy istnieje skuteczne rozwiązanie tego problemu?

Kontrowersje wokół molo

Kwestia śniegu i lodu zalegającego na sopockim molo od lat wywołuje dyskusje zarówno w mediach, jak i wśród internautów. Reakcje na ten problem są zróżnicowane - niektórzy zachwycają się niezwykłymi widokami lodu na molo, podczas gdy inni obwiniają miasto za narażanie spacerowiczów na niebezpieczeństwo. Co roku przed nadejściem zimy molo jest zabezpieczane poprzez demontaż dolnych pokładów, które są najbardziej narażone na zniszczenie. Przed wejściem na molo umieszczana jest także informacja, zalecająca zachowanie szczególnej ostrożności.

Dlaczego nie stosuje się soli?

Sól ta może negatywnie wpływać na deski podestu, co wymagałoby dodatkowej obserwacji i konserwacji. Ponadto substancje zawarte w soli mogłyby zaszkodzić faunie i florze wokół mola. Z tego powodu rozważa się alternatywne rozwiązania, takie jak całkowite zamknięcie mola w przypadku wystąpienia niebezpiecznych warunków zimą.

Co z bezpieczeństwem spacerowiczów?

W związku z trudnościami z odśnieżaniem mola ze względu na brak możliwości wykorzystania ciężkiego sprzętu na deskach, rozważa się różne opcje, w tym niekiedy także całkowite zamknięcie obiektu, do czasu poprawy warunków atmosferycznych. Mimo krytycznych opinii internautów, miasto podejmuje działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa osobom spacerującym po molo zimą, co objawia się m.in. w umieszczeniu informacji ostrzegającej o niebezpieczeństwie, kiedy takie zachodzi. Koniec końców powinniśmy jednak pamiętać, że bezpieczeństwo to również nasza sprawa. Dlatego planując spacer po sopockim pomoście, warto zadbać o odpowiednie obuwie, najlepiej z antypoślizgową podeszwą, a także o obiór adekwatny do panujących warunków.

Temat zamarzającego mola w Sopocie wywołuje kontrowersje i dyskusje wśród mieszkańców i internautów każdego roku. Nieodśnieżanie i niestosowania soli drogowej na molo budzi obawy o bezpieczeństwo spacerowiczów. Warto jednak zwrócić uwagę na potrzebę zachowania ostrożności podczas spacerów po molo, co ma istotne znaczenie dla zapewnienia bezpieczeństwa.

[ZT]20509[/ZT] 

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

MM

1 0

Co za *%#)!& spoleczenstwo. 21:21, 05.12.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo

Ona Ona

0 0

Piaskiem też nie można posypać? 22:42, 05.12.2023

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%