Zamknij

Znajdź idealne miejsce dla dziecka. Najlepsze żłobki w Sopocie

10:45, 30.09.2021 Anna Nagel Aktualizacja: 10:34, 19.11.2021
Skomentuj Fot. Pixabay Fot. Pixabay

Wielu rodziców decyduje się na wysłanie swoich pociech do żłobka. Często decyzja jest związana z koniecznością powrotu do pracy, jednak niesie za sobą również wiele korzyści dla dzieci. Od samego początku mają one kontakt z rówieśnikami, rozwijają motorykę i uczą się systematyczności. Jakie żłobki warto rozważyć w Sopocie? 

 

 

Żłobki w Sopocie - prezentacja: 

Sopocka Szkoła Montessori / Żłobki dla dzieci Sopot

Fot. Sopocka Szkoła Montessori

Gdzie: Tatrzańska 19, 81-814 Sopot

Sopocka Szkoła Montessori stworzyła specjalną przestrzeń dla dzieci od 18 miesiąca życia do 3 lat – Toddlers. Powstała z myślą o rodzinach, które planują dla swoich dzieci dalszą edukację i wychowanie zgodne z filozofią Marii Montessori. Żłobek oferuje kameralną grupę składającą się z maksymalnie 12 dzieci i 3 opiekunek, a do ich dyspozycji udostępniana jest sala z aneksem kuchennym, własną toaletą oraz wydzieloną częścią ogrodu tylko do dyspozycji najmłodszych. W grupie Toddlers podopieczni różnicowani są wiekowo – trzy roczniki łączone są w grupy, co sprzyja wymianie wzajemnych zdolności i umiejętności.

– Naszym celem jest opieka nad dziećmi i ich edukacja zgodne z pedagogiką Marii Montessori. Nasi absolwenci to dzieci samodzielne, chętne do nauki, niezależne, pełne wiary w swoje siły, szanujące innych. [...] Pedagogika Montessori pomaga w rozwijaniu indywidualnych cech osobowości, w formowaniu prawidłowego charakteru, zdobywaniu wiedzy, umiejętności szkolnych i współdziałania – czytamy na stronie. 

Żłobek Puchatek w Sopocie

Fot. Żłobek Puchatek Sopot

Gdzie: Armii Krajowej 58, 81-842 Sopot

– Pragniemy wszystkim dzieciom stworzyć warunki jak najbardziej zbliżone do domowych, zapewnić troskliwą i bezpieczną opiekę. Dziećmi opiekuje się wykwalifikowany personel opiekuńczy, który prowadzi zajęcia w formie zabaw, które mają za zadanie wszechstronnie edukować dzieci oraz usamodzielnić je we wszystkich sferach – przekonuje żłobek Puchatek. 

W placówce na Wasze pociechy czeka zdrowa kuchnia – posiłki są różnorodne i pełnowartościowe, przygotowywane ze świeżych sezonowych produktów, bez używania konserwantów i sztucznych „ulepszaczy”. Nad prawidłowo zbilansowaną dietą czuwa pani intendent-dietetyk. Ponadto dzieci od najmłodszych lat mogą uczyć się angielskiego poprzez liczne zabawy językowe. Wśród dostępnych zajęć dostępna jest również dogoterapia – spotkania z golden retrieverem, które mają na celu kształtowanie wyłącznie pozytywnych nawyków w kontakcie z psem. 

Żłobek Gniazdo

Fot. Gniazdo Sopot

Gdzie: Stanisława Wyspiańskiego 10, 81-873 Sopot

– Jesteśmy jedynym żłobkiem w Sopocie z własnym ogrodem. Stawiamy na indywidualne podejście do dziecka, pełne szacunku oraz uczucia. Gniazdo jest miejscem, gdzie Twoje dziecko czuje się swobodnie jak w domu gdy nie ma Cię w pobliżu – czytamy na facebookowym profilu placówki. 

Jeżeli szukacie przestrzeni, w której Wasza pociecha bezpiecznie spędzi czas podczas Waszego pobytu w pracy, Gniazdo będzie idealnym wyborem. Żłobek powstał z miłości do dzieci, a jego celem jest to, aby świat, z którym się zapoznają, był przystępny, przyjazny i prawdziwy. Miejsce podąża autorskimi ścieżkami na podstawie inspiracji czerpanych m.in. z Metody Dobrego Startu, Montessori, modelu fińskiego, a także własnych doświadczeń. Program jest dostosowywany do potrzeb dzieci, dbając o to, by czuły się bezpiecznie jak w domu. 

Chcesz poznać więcej atrakcji i interesujących miejsc w Sopocie? Sprawdź naszą zakładkę Odkrywaj Sopot.

(Anna Nagel)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%