Zamknij

Ruch to zdrowie. Zajęcia sportowe dla dzieci w Sopocie

13:48, 03.09.2021 Anna Nagel Aktualizacja: 11:08, 17.10.2022
Skomentuj Fot. Pixabay Fot. Pixabay

Aktywność fizyczna jest niezwykle ważna dla naszego organizmu, dlatego powinniśmy dbać o nią od najmłodszych lat. Ruch u dziecka ma pozytywny wpływ m.in. na rozwój kości, mięśni i stawów, pobudza układ nerwowy, jak i pokarmowy, przyczyniający się do zachowania prawidłowej masy ciała. Od lat dużą popularnością cieszą się zajęcia dodatkowe, dzięki którym nasze pociechy uprawiają regularnie sport. Jakie aktywności znajdziemy w Sopocie? 

Wybrane zajęcia sportowe dla dzieci w Sopocie: 

Jazda konna w Sopocie

Fot. Galoopka Sopot

Na terenie Hipodromu działa wiele szkół jeździeckich, które oferują naukę jazdy konnej dla początkujących oraz zaawansowanych jeźdźców. –Trenerzy szkółek, oprócz nauki jazdy rekreacyjnej wprowadzają wszystkich chętnych w świat sportu; regularnie organizują zawody, dzięki czemu podnoszą umiejętności swoich podopiecznych. Na terenie Hipodromu są też organizowane egzaminy na odznaki jeździeckie – czytamy na stronie.

Szczegółowe informacje dotyczące szkół jeździeckich. 

Tenis w Sopocie

Fot. Leśnik Sopot

Gra w tenisa świetnie sprawdzi się w przypadku ruchliwych dzieci. W Sopocie możecie zapisać swoje pociechy do szkółki, w której ofercie są zajęcia 1 lub 2 razy w tygodniu. Ruch na świeżym powietrzu w otoczeniu lasu i przyjazna atmosfera sprawiają, że treningi w Leśniku to czysta przyjemność. 

Szczegółowe informacje i opinie. 

Piłka nożna w Sopocie

Fot. Sopocka Akademia Piłkarska

Sopocka Akademia Piłkarska to szkoła, która dzieli się swoją miłością do jednej z najbardziej popularnych dyscyplin. – Jeżeli Twoja pociecha wykazuje zainteresowanie piłką nożną, posiada niespożyte pokłady energii lub po prostu chciałbyś zaszczepić u dziecka zamiłowanie do aktywnego spędzania czasu, przyjdź do nas, a zostaniesz na dłużej – zachęcają na stronie internetowej. Pierwszy trening jest bezpłatny i niezobowiązujący, dzięki czemu możecie przekonać się osobiście o jakości zajęć. 

Szczegółowe informacje.

Sztuki walki w Sopocie

Fot. Randori sport

Wartościowym sportem dla dziecka będą również sztuki walki, które uczą m.in. pewności siebie czy kontroli oddechu. Sopocki Klub Randori zaprasza najmłodszych do zajęć z nauki karate, czyli sztuki samoobrony, filozofii życia oraz sposobu doskonalenia samego siebie. Trenerem jest Władysław Andrukiewicz –  licencjonowany trener i Mistrz Polski w karate WK. 

Terminy i miejsca treningów. 

Żeglarstwo w Sopocie

Fot. Klub Żeglarski Sopot

Niewątpliwym plusem mieszkania nad morzem, jest możliwość nauki żeglarstwa. Klub Żeglarski w Sopocie oferuje cztery poziomy nabywania umiejętności, od grupy początkującej do regatowej. Jak tłumaczy szkoła, jej celem jest rozwijanie pasji i radości z żeglowania oraz pomoc każdemu młodemu żeglarzowi w rozwoju jego charakteru i pewności siebie. Zajęcia w grupie pierwszej dedykowane są dla dzieci w wieku 5-7 oraz 7-9 lat i odbywają się na sopockim molo.

Szczegółowe informacje na temat Klubu Żeglarskiego. 

Zobacz też inne atrakcje w Sopocie oraz aktualne wydarzenia i imprezy.

[ZT]8762[/ZT]

(Anna Nagel)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%